Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

215 stopni temp. pow. wlotowego


oneb

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam problem ztemperaturą powietrza wlotowego w 2.0 td 2001r. przed wymianą przepływki jak i po wymianie wskazuje 215 stopni C. średnio pali mi 9-10 l więc z tego co tu sobie poczytałem tragedii nie ma ale lubie mieć porządek w aucie i chcę to naprawić.spotkał się ktoś z takim objawem? z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powietrza wlotowego mierzona jest przez termistor który albo jest wbudowany w przepływomierz albo w obudowę filtra powietrza. Może masz tę drugą wersję, sprawdź czy nie dochodzi Ci tam jakaś wtyczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marlos90 jesteś pewien? w benzynowych były dwie wersje i są one po przeróbce ze sobą zamienne, różnią się właśnie tylko tym że w jednej nie ma termistora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w CD20 jest w ogóle ten pomiar? Wg serwisówki nie ma czujnika pomiaru temperatury powietrza w dolocie. Odczyt 215st wskazuje też na drucik zamiast czujnika (opór zero omów wg danych z serwisówki sr20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalił się check engine i pojechłem na warsztat.podłączyli do kompa i tylko to wyszło,wraz z nieznanym błędem ale go nie pamiętam już.to samo wskazuje elm i telefon z wiadomą apką.wszystko posprawdzałem i w końcu wymieniłem przepływkę i problęm pozostał


nie kazali mi się tym przejmować skoro w warsztacie jest 15stopni C to i do silnika dochodzi to samo powietrze,ale mnie to irytuje.pewnie to jakieś zwarcieale gdzie?


podobno to maxymalna wartość.(elektromechanik tako rzecze)


ten błąd który co jakiś czas się pojawia to: P0B02  co to wogule jest?zgłębił ktoś to do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrób diagnostykę najprostszą metodą czyli na spinacz:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bledow/

spisz jakie są błędy, usuń, pojeździj i znowu sprawdź. Jak sobie nie poradzisz to pisz PW jestem z pod Lublina to pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...