Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima nie odpala 2.0 QX 96 r


grzegorz2323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem. Moja Maxima jak tylko temperatura spada poniżej zera nie chce odpalać.

Wszystkie kontrolki się świecą ,działa radio,dmuchawa itd. Kiedy przekręcam kluczyk na start jest tylko cisza :( Jak ktoś mnie popchnie lub pociągnie to odpala i póżniej wciągu dnia jest ok. Ostatnio naprawiony rozrusznik,ale nie pomogło. Mechanik powiedział że automat ( bendiks ) jest ok. Zaznacze że jeśli temp jest powyżej zera to nie ma problemu. Jeśli miał ktoś taki problem byłbym wdzięczny za pomoc!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze być brudny automat   a bendiks to te zębatki w środku a automat to cewka która łączy obwód  jak się nagrzeje od silnika to i smar-syf w środku pozwala normalnie pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem. Moja Maxima jak tylko temperatura spada poniżej zera nie chce odpalać.

Wszystkie kontrolki się świecą ,działa radio,dmuchawa itd. Kiedy przekręcam kluczyk na start jest tylko cisza :( Jak ktoś mnie popchnie lub pociągnie to odpala i póżniej wciągu dnia jest ok. Ostatnio naprawiony rozrusznik,ale nie pomogło. Mechanik powiedział że automat ( bendiks ) jest ok. Zaznacze że jeśli temp jest powyżej zera to nie ma problemu. Jeśli miał ktoś taki problem byłbym wdzięczny za pomoc!

 

Czy jak przekręcisz na start, to kontrolki przygasają i słychać coś z silnika (np. puknięcie) ?

Jeśli nie, to brak styku, bo nie dochodzi napięcie sterujące do rozrusznika (czyli stacyjka, kabelki, złączki) - sprawdzenie - podłączyć "na krótko" napięcie do rozrusznika.

Chyba, że masz automat, to jeszcze czujnik położenia lewarka do sprawdzenia.

 

pozdr.

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...