Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wymiana kopułki i palca układu zapłonowego


Cyklop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio mam problem z szarpaniem na gazie. Gazownik stwierdził przebicia na kablach i zlecił wymianę kopułki i palca.

 

Czy możecie mi powiedzieć jak się wymontowuje palec w WP11.144 2.0? Czy palec siedzi na wcisk?

 

No i najważniejsze jakiej firmy zamienniki palca i kopułki kupić?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Cyklop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopułkę i palec oczywiście dobrze jest utrzymywać w dobrej kondycji... ale jak są przebicia na kablach to nie powinno się w pierwszej kolejności właśnie ich wymienić?

 

Jeśli jednak będziesz kupował kopułkę i palec to weź koniecznie stare ze sobą do sklepu bo jest kilka rodzajów i możesz mieć każdy z nich. W szczególności na palec zwróć uwagę, są dwa które wyglądają niemal identycznie (z ośką o przekroju trójkąta) a różnią się średnicą ośki o kilka mm i jest kicha jak złe kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie za odpowiedzi.

 

Rozmontuję przed sklepem i porównam "przy kasie". Widzę, że YEC nieco droższy na tle innych. Mam nadzieję, że idzie z jakością w parze ;).

Cena w ASO za kopułkę ponad 200zł, za palec ponad 70zł.

 

Kable i świece nie dawno zmieniałem, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakiej firmy kable zmieniłeś, janmory, sentechy to shit straszny. Z tańszych NGK jest w miarę ok.

Edytowane przez ulisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Janmor i syntech to shit niestety, mam przewody ngk swiece denso  narazie  35kk wszystko ok LPG na wiosne zmieniam.

Edytowane przez Vito8282
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem czy można winić za to kopułkę... jak z kopułką jest marnie to iskra będzie po prostu za słaba albo nie będzie jej w ogóle i tyle. Mimo wszystko zacząłbym od kabli - jeśli niedawno zmieniałeś to masz na nie gwarancję. No chyba że i tak i tak kopułkę i palec masz zużyte to zawsze dobrze zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem wczoraj kopułkę i palec. Auto na benzynie jeszcze lepiej chodzi, a na gazie, choć troszkę lepiej, to jednak nadal przerywa dopływ gazu i nadal delikatnie szarpie.

Nie sprawdzałem czy te iskry nadal strzelają. Może uda mi się potem jakoś w marketowski garażu na spokojnie.


Odsmażam kotleta.

 

Problem jest mniejszy teraz jak się zrobiło ciepło, można powiedzieć, że prawie nie występuje. Mam problemy czasami przy ruszaniu brakuje mu tchu i trzeba czekać, jakby miał turbo dziurę, ale taką jak studnia co najmniej.

 

Ładowanie przy pełnym obciążeniu 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabelki badałeś? Podmieniałeś na inne?

Im mniej wilgotno to lepiej dla kabli :)

 

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...