Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kluczyk Terrano II


lukaszdlu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z kluczykiem, od jakiegoś czasu kluczyk przestał działać podejrzewam, że to może być spowodowane rozładowaną baterią, ale czy po wymianie baterii kluczyk się nie rozkoduje? Jeśli by się rozkodował to problem polega na tym, że posiadam tylko jeden kluczyk, a znalazłem instrukcje kodowania z uzycie dwóch kluczyków. Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole dmuchać na zimno niż poźniej stacyjke wymieniać. W poprzednim samochedzie Isuzu Trooper miałem na wymiene baterii chyba coś koło 10 sec, bo inaczej się rozkoduje :) wymienie baterie i zobacze czy zadziała :) Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Tak mam klucz z pilotem

Podaj rocznik autka, Jutro sprawdzę jak sie synchronizuje pilot. Nawet jak zgubisz kluczyk to mozna go dorobić na podstawie stacyjki a immo na podstawie puszki immo, Ale te rzeczy musiał byś mi wysłać. Dorabiam kluczyki więc coś wymyślimy ale jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile by kosztowało dorobienie kluczyka bo sam mam jeden a już kiedyś w innym aucie zgubilem ale miałem farta bo w domu  był zapasowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim miasteczku spec powiedział 160 zeta, kluczyk bez pilota ale jest w nim bateria i taka mała jakby dioda, w samochodzie nie ma lub nie działa centralny zamek. 160 to dużo za taką robotę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kluczykiem, od jakiegoś czasu kluczyk przestał działać podejrzewam, że to może być spowodowane rozładowaną baterią, ale czy po wymianie baterii kluczyk się nie rozkoduje? Jeśli by się rozkodował to problem polega na tym, że posiadam tylko jeden kluczyk, a znalazłem instrukcje kodowania z uzycie dwóch kluczyków. Proszę o pomoc !

Możesz śmiało wymienić bateryjkę i nic się nie rozkoduje. Dla pewności zamknij samochód kluczykiem przed wymianą baterii. Żeby otwierać samochód pilotem muszą byś sprawne wszystkie zamki mechanicznie. Jak bedzie potrzeba to wtedy podeślę procedurę programowania pilota.Pozdrawiam

Możesz śmiało wymienić bateryjkę i nic się nie rozkoduje. Dla pewności zamknij samochód kluczykiem przed wymianą baterii. Żeby otwierać samochód pilotem muszą byś sprawne wszystkie zamki mechanicznie. Jak bedzie potrzeba to wtedy podeślę procedurę programowania pilota.Pozdrawiam

 

Ciężko będzie z immo programatorem nie wiem czy immobox da rade choc powinien no ale az tyle to nie wchodziłem w temat

Nie ma problemu z immo do Terrano. Każdy punkt dorabiania kluczy powinien skopiować transponder.

95-98 kody stałe - 100

98-01-PH/CR -150- 200

02- TEXAC/CR - 230-250

Żeby nie było że robię sobie reklamę każdy może sam pozbyć się immo przez wklejenie transpondera na stałe do antenki odbiorczej przy stacyjce i używać zwykły kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim miasteczku spec powiedział 160 zeta, kluczyk bez pilota ale jest w nim bateria i taka mała jakby dioda, w samochodzie nie ma lub nie działa centralny zamek. 160 to dużo za taką robotę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jestem pewien czego dotyczy problem, bo temat krąży raz przy pilocie a raz przy imo. Jeśli chodzi ci o pilot o zamykanie i otwieranie drzwi to czasami pilot potrafi się rozprogramować zwłaszcza jak długo nie ma zasilania. Z regóły zwykła wymiana bateri nie powoduje rozkodowania ale inaczej jest jak brak bateri np. kilka dni, u mnie zpowodowało to rozkodowanie. Ale od czego jest forum . Tu masz instrukcję programowania piolta http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/26082-p11144w11144-programowanie-pilota-cz2/ u mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby samochód odpalił to trzeba skopiowac tą kość imo? czy tak sie zaprogramuje i bedzie odpalał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby samochód odpalił to trzeba skopiowac tą kość imo? czy tak sie zaprogramuje i bedzie odpala

 

Zeby samochód odpalił, to trzeba skopiować tą kość, Immo to zabezpieczenie przed kradzieżą i nie może być łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Proszę o pomoc!! zmieniłem obudowę kluczyka od Terrano II (wraz z bateria) poza tym środek i sam kluczyk stary. Od tego momentu silnik nie odpala rozrusznik kręci ale nie odpala!! wcześniej palił super. podejrzewam ze to właśnie immo. kontrolka od immo miga jak kręcę to świeci ciągle!! odpalić się nie da!! jak sparować kluczyk samemu!! lub coś innego ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź na próbę stary kluczyk w okolice stacyjki i nowym spróbuj odpalić auto. Jeśli odpali , to już wiesz że "pastylka imo" najprawdopodobniej siedzi w starym .

 

PS: to gdybanie, bo tylko w ten sposób przerabiałem  klucz opla , a nie nissana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obudowie kluczyka masz immo, a na stacyjce powinieneś mieć taki pierścień, podłączony na 2 kabelki. 

jak sobie starą obudowę przystawisz do tego pierścienia to powinno odpalić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy immo można przełożyć do nowej obudowy i gdzie się znajduje. To ma być coś metalowego małego?

Wcześniej już nawet włożyłem ponownie starą obudowę i dalej nie odpalił. Znajomy mówił że immo mógł mi wypaść ze starej obudowy.czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że zgubiłeś, to taka mała kostka z tworzywa lub rureczka welkości tranzystora. Ponadto w niektórych markach próba uruchomienia kluczykiem bez immo blokuje ecu i ponowne użycie sprawnego klucza jest możliwe po przeprowadzeniu jego adaptacji, w ostateczności ecu na stół.

post-44814-0-92362500-1429084212_thumb.jpg

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyciąć z komputera,

jak się kiedyś orientowałem to gdzieś 500zł kosztuje. 

taniej kupić drugi komputer z kluczykami od takiego samego modelu. 

albo dorobić kluczyki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...