Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wyciągnąć rozrusznik 2,4 GLX


Sebav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni miałem problem z odpaleniem silnika, a mianowicie po przekręceniu kluczyka tylko słychać pstryknięcie, ale do dziś zawsze jakoś udało się odpalić. Słychac bendiks, ale mam wrażenie, że nie jest w stanie wysunąć zębatki, ale zdiagnozować najlepiej po demontażu. I tu mam kolejny problem, gdyż znalazłem odpowiedni temat, ale dotyczący TD27, a o benzynie mało lektóry. 

 

W TD27 niby wykręca sie od góry, ale u mnie jest kolektor dolotowy, przepustnica, reduktor gazu i pełno przewodów i ręką raczej  nie dojdę. Mam wrażenie żeby podejść od góry trzeba wykręcić kolektor ssący, bo od dołu to też tylko palcem jestem w stanie dotknąć rozrusznika. Od strony koła wykręcę, ale tylko jedna śrubę i na pewno nie dam rady wyciągnąć rozrusznika. 

 

I tu zwracam się do was z prośbą podpowiedzenia jak za to najlepiej się zabrać.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jestem prawie na bieżąco nie wykręcałem go w 27 od góry tylko od strony koła, lub od przodu z długa przedłużką, klucz oczkowy 12 kątny i po kawałeczku, trochę to zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz od góry odkręcać, jak parownik będzie przeszkadzał w wyjęciu to będziesz musiał go odkręcić (nissan nie wiedział że będzie założony :D) i wyjmować do góry. Troszkę długo będzie ale da się radę. Nasadka i kilka przedłużek jest przydatne tylko do jednej dolnej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbiję trochę temat dla "nowych"  , bo nie dalej jak przedwczoraj zostałem rano wyrwany ze snu , bo "auto nie odpala , a tylko pstryka coś" . Podjechałem , sprawdziłem czy klemy się nie poluzowały i  od razu odsunąłem "firankę" za prawy kołem i kilka razy przyłożyłem rozrusznikowi prętem od lewarka . Odpalił i przez cały dzień kręcił normalnie ale fakt iż tym autem jeździ żona , to chcąc uniknąć takich atrakcji postanowiłem zregenerować ten rozrusznik ... jednak mierząc siły na zamiary , jak i patrząc na bliskość fachowców (Zabrze ul. Wolności) postanowiłem w tym sam nie grzebać . Czytając forum od kątem wyjęcie rozrusznika już prawie dzwoniłem do szkoły muzycznej aby wypożyczyć 12 letniego pianistę aby on swoimi rączkami mi go odkręcił i wyjął :D   , jednak miło się zdziwiłem jak po odkręceniu koła i zdjęciu "firanki" ujrzałem łatwy dostęp do 2 śrub mocujących ... zwykły oczkowy klucz 14 poradził sobie z nimi dosłownie w 2 minuty , potem 13 odkręcić śrubę trzymającą kabel zasilający i rozpięcie kostki i ...już rozrusznik poza  autem i można zawieźć do regeneracji . Wzięli 60zł za robotę , paręnaście złotych za tulejki i 60zł za ten element ze szczotkami ... oczyszczenie i pomalowanie na gustowny i elegancki czarny kolor w cenie  :P

Montaż w kolejności odwrotnej zajmuje max 5 min , bo uważałem żeby tego lakieru nie podrapać  :P  .

 

Dlaczego to napisałem? Otóż nie dla starych wyg którzy to robili dziesiątki razy lecz dla świeżych takich jak ja by czytając nawet ten temat nie bali się wziąć 2 klucze i wyjąć   rozrusznik w czasie krótszym niż trwa wyjęcie z bagażnika lewarka , podniesienie auta i zdjęcie koła  :P

 

PS : przed zabraniem się do roboty zrzucić klemę plusową !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję trochę temat dla "nowych"  , bo nie dalej jak przedwczoraj zostałem rano wyrwany ze snu , bo "auto nie odpala , a tylko pstryka coś" . Podjechałem , sprawdziłem czy klemy się nie poluzowały i  od razu odsunąłem "firankę" za prawy kołem i kilka razy przyłożyłem rozrusznikowi prętem od lewarka . Odpalił i przez cały dzień kręcił normalnie ale fakt iż tym autem jeździ żona , to chcąc uniknąć takich atrakcji postanowiłem zregenerować ten rozrusznik ... jednak mierząc siły na zamiary , jak i patrząc na bliskość fachowców (Zabrze ul. Wolności) postanowiłem w tym sam nie grzebać . Czytając forum od kątem wyjęcie rozrusznika już prawie dzwoniłem do szkoły muzycznej aby wypożyczyć 12 letniego pianistę aby on swoimi rączkami mi go odkręcił i wyjął :D   , jednak miło się zdziwiłem jak po odkręceniu koła i zdjęciu "firanki" ujrzałem łatwy dostęp do 2 śrub mocujących ... zwykły oczkowy klucz 14 poradził sobie z nimi dosłownie w 2 minuty , potem 13 odkręcić śrubę trzymającą kabel zasilający i rozpięcie kostki i ...już rozrusznik poza  autem i można zawieźć do regeneracji . Wzięli 60zł za robotę , paręnaście złotych za tulejki i 60zł za ten element ze szczotkami ... oczyszczenie i pomalowanie na gustowny i elegancki czarny kolor w cenie  :P

Montaż w kolejności odwrotnej zajmuje max 5 min , bo uważałem żeby tego lakieru nie podrapać  :P  .

 

Dlaczego to napisałem? Otóż nie dla starych wyg którzy to robili dziesiątki razy lecz dla świeżych takich jak ja by czytając nawet ten temat nie bali się wziąć 2 klucze i wyjąć   rozrusznik w czasie krótszym niż trwa wyjęcie z bagażnika lewarka , podniesienie auta i zdjęcie koła  :P

 

PS : przed zabraniem się do roboty zrzucić klemę plusową !

Wszystko ładnie pięknie, tylko na przyszłość odpinaj klemę minusową, tak mnie uczono w szkole i tak robię od kiedy przy odkręcaniu plusowej dotknołem kluczem masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, tylko na przyszłość odpinaj klemę minusową, tak mnie uczono w szkole i tak robię od kiedy przy odkręcaniu plusowej dotknąłem kluczem masy.

Z tym minusem dobrze prawi. Można "przyspawać" klucz a wtedy doopa :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcając minusową możesz kluczem dotykać wszędzie, poza plusową klemą... Później odkręcając plusową możesz dotykać bezkarnie wszędzie, poza minusem akumulatora. Odkręcając najpierw plusową dotknięcie do czegokolwiek metalowego w okolicach akumulatora kończy się zwarciem. Znam osobę, która w ten sposób doprowadziła do wybuchu akumulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...