Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy wykorzystujesz zimę zgodnie z przeznaczeniem?:)


netoperek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W wielu częściach kraju panują doskonałe warunki zimowe, które aż proszą o wykorzystanie napędu 4x4, większego prześwitu, i temu podobnych atrybutów X-Traila i jego krewniaków. Na dobry początek wrzucam zdjęcie które zrobiłem dziś wieczorem - co prawda nie wygląda zbyt groźnie, ale jakieś dwa kilometry wcześniej musiałem wysiąść i pomachać nieco saperką. Czy ktoś z Was wykorzystał już w tym roku zimę zgodnie z przeznaczeniem?:)

 

post-35623-0-51751200-1390863717_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czizes :o gdzie jest tyle śniegu ? Ja nie mogę się już doczekać ....

Edytowane przez pawelekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Warszawy . Dodatkowo wczoraj padało i nieźle wiało, więc na bocznych drogach warunki były super :thumbsup: .

Tez wczoraj pojeździłem. Tyle frajdy z jazdy samochodem nie miałem od zeszłej zimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czizes :o gdzie jest tyle śniegu ? Ja nie mogę się już doczekać ....

Ja już mam go dosyć z chęcią oddam :] A zime wykorzystuje do odsniezania tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu częściach kraju panują doskonałe warunki zimowe, które aż proszą o wykorzystanie napędu 4x4, większego prześwitu, i temu podobnych atrybutów X-Traila i jego krewniaków. Na dobry początek wrzucam zdjęcie które zrobiłem dziś wieczorem - co prawda nie wygląda zbyt groźnie, ale jakieś dwa kilometry wcześniej musiałem wysiąść i pomachać nieco saperką. Czy ktoś z Was wykorzystał już w tym roku zimę zgodnie z przeznaczeniem? :)

 

attachicon.gifIMG_20140127_2.jpg

W mojej okolicy jest tyle śniegu co na twojej tylnej szybie.Nie ma za bardzo gdzie poszaleć :(

Jakie masz opony?Ciekawie wyglądają

Edytowane przez Pumiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy jest tyle śniegu co na twojej tylnej szybie.Nie ma za bardzo gdzie poszaleć :(

Jakie masz opony?Ciekawie wyglądają

Wygladaja jak Nokian Hakkappellitta :) mam takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Krakowa też dosypało. Zawoziłem dziś synka do przedszkola i po drodze zrobiłem mu mały offroadzik - co się nie robi dla dzieci ;)

Trzeba przyznać, że X-Trail w śniegu to świetna zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie masz opony?Ciekawie wyglądają

Michelin Alpin. W głęboki i zleżały śnieg raczej bym na nich nie wjeżdżał, ale na trasie i do takich zabaw są świetne - wczoraj był fantastyczny, lekki puch, którego fontanny układały się wokół samochodu niczym pióropusze wody po wjechaniu w głębszą kałużę. Ciekaw jestem czy zaobserwowaliście u siebie niemożność całkowitego wyłączenia ESP. Niby kontrolka "ESP OFF" się świeci, ale przy silniejszych uślizgach system jednak się uaktywnia. Gdy jest włączony jest o wiele bardziej czuły, ale jednak pozostaje pozostaje aktywny niezależnie od pozycji włącznika.

Edytowane przez Netoperek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 30 cm i ciągle sypie....ja mam opony Continental Viking Winter 2- i jestem z nich naprawdę zadowolony...zabawa przednia -chodź jak jest goły lód to przydały by się kolce które powyjmowałem z opon :)..ale jeszcze z tydz.takiego mrozu i poszaleję na jeziorze to jest zabawa...w tamtym roku było 55 cm lodu i Galaxym było super podejrzewam że x-sem będzie jeszcze fajniej :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych co już na śnieg nie mogą patrzyć! Od odśnieżania już mi plecy wysiadają, a tu ciagle wieje i sypie :mad:

Próbowałem troche pooff-roadować to skończyło się to godzinnym wybieraniem śniegu spod X-sa. Wjechał na śnieg jak "lodołamacz" koła straciły przyczepność i było po off-roadzie!

A tak przy okazji!

Jak jest z jazdą na biegu wstecznym przy włączonym LOCK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z jazdą na biegu wstecznym przy włączonym LOCK???

mój jedzie do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawe widać  :P

chwilowo utknąłem z drugiej strony rewolucji i pomijając -27C to miejscami śniegu jest po pas. 

 

Problem w tym, że poruszam się tu fwd na zawiasie -5cm... którym był problem ruszyć na mokrym asfalcie... Dziś gadałem z ojcem, odstawił focusa, przesiadł się do mojego Xa - i na zaspy się nie skarżył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos naprawdę jest spragniony emocji z jazdy autem po sniegu to powinien pomysleć nad zastosowaniem  rozwiązania  jak w tym linku:

 

http://www.dudeiwantthat.com/outdoors/winter/track-n-go-wheel-driven-track-system.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawka jest ciekawa, ale niestety do tanich nie należy - cena to jedyne 25 tysięcy dolarów...

Edytowane przez Netoperek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ty gdzie nurkowałeś ,chyba w skandynawi,u mnie można pojeżdzić po trawniku ,niewiem po co zakładałem zimówki w tym roku. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z początku grudnia. Zanim zrobiłem zdjęcie to część zgarnołem z  szyby. Sam byłem w szoku :nissan: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...