Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mycie silnika, na co uważać?


Orzeszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem chwilkę na necie co pisza tzw fachowcy, i piszą tak żeby silnik raczej zimny myć. Po wymyciu aby  miał okazję przeschnąć np na słońcu lub sie po prostu przewietrzyc. Warto też uzyc szczotki i poszorować jak jest duzo błota. Nie uzywa się ponoć myjki cisnieniowej wystarczy jakas butelka do mycia szyb ale wypełniona wodą czy tez jakas konewka :D przykryc / owinąć połączenia elektryczne i zapłon oraz komputer.

 

To teraz tak. Zapłon to co? rozrusznik? :P :P

 

bo kable to mniej więcej widzę i wtyczki to sobie ewentualnie owinę :) 

 

a komputer to gdzie sie znajduje w moim bolidzie? :) 

 

Ogólnie rzecz biorąc jak sobie poczytałem jeszcze o myciu silnika to się boję i chyba się skonczy na tym że będzie usyfiony silnik, ale od dołu go wymuje na wiosnę i zamontuję osłonę pod silnik. Czy te oslony byly wszystkie takie same?

np jak kupie jakas z roku 1995 to będzie pasować do mojego gdy mam też 2,7 tdi? :)

 

Pozdrawiam
Orzeszek 

:nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szorowania silnika polecam szczotkę do kibla :P można założyć na wiertarkę :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :)  dobre :)

 

no w sumie dobry pomysł

 

Powiedzcie, dlaczego ktoś ściągnął osłonę spod silnika i mi jej nie dał? to skandal!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to plastikowy badziew, który złożysz a raczej zerwiesz na I dole z błotem.

Mając pseudo osłonę silnika od spodu nie dowiesz się o wycieku z silnika bo kapiący olej będzie wsiąkał w zalegający na niej piach. Osłony są dobre żeby poprawić sobie psychę że nic z silnika nie kapie w przypadku starej padaki z niemiec (najczęściej się leje z tych cudów szwabskiej techniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne żebym myjąc nie wypłukać smaru z bulbulatora lewego przegubu...

 

no...

 

ja myję pod domem, kreszerem, caaaaałą komorę silnika... nie patrząc zbytnio na to czy tam są jakieś wtyczki, czy nie ma...

zawsze odpalam...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest metalowa osłona, która osłania most i michę przed "natarciem " z przodu - jak najbardziej pożądana i wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( :(  :|  :|  :rolleyes2:  :rolleyes2:

 

to ja nic takiego właśnie nie mam. Kurde to chyba przestanę w ogole jezdzić poza asfaldem, bo ostatnio trochę pobrodziłem w małej wodzie zaspy próbowałem przepychać też.


Aha. Taka osłona pasuje np z mavericka czy starszego terrano? czego brakuje jeszcze na aukcjach? śrubek tylko tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę... że lepiej odpuść teren... 

 

woda i zaspy śnieżne znane są z tego że potrafią w misce wybić dziurę! i most urwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozwiertaka bo pewnie stare śrubki pourywane w gniazdach. 

Zakładaj tą blaszkę bo możesz coś coś napsuć korzeniem wystającym z mientkiej gleby lub kamieniem. 


Ja myślę... że lepiej odpuść teren... 

 

woda i zaspy śnieżne znane są z tego że potrafią w misce wybić dziurę! i most urwać...

 

No a jak dywaniki się brudzą w terenie to już nie wspomnę...na prawdę nie warto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie! odkryłem to, gdy widziałem własnie niedawno na parkingu terrano z osłoną, coś tam podniosłem z ziemi, patrze...... hmmmm!? czemu to terrano ma taką blachę a ja jej nie mam?

 

no dobrze, w takim razie orientujecie sie może czy te osłony są wszystkie takie same? czy stara pasuje do nowego albo czy ta z diesla 3.0 pasuje do 2,7 (w sumie nowsza jest to moze nawet lepiej kupić nowszą)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie się pogrążasz i zaczynam myśleć że robisz sobie z nas jaja. :-(

 

Jeszcze wyjdzie że pojedziesz do rzeczoznawcy motoryzacyjnego zweryfikować kawał zwykłej blachy czy nie ma wad ukrytych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżem dlaczego tak piszesz?

 

popatrz na te dwie aukcje z wyglądu takie same.

 

jedna jest z 3.0

 

druga z 2.7

 

http://allegro.pl/nissan-terrano-2-ii-2-7-tdi-99-oslona-pod-silnik-i3910945712.html

 

http://allegro.pl/terrano-ii-2-03r-3-0di-plyta-oslona-pod-silnik-i3925138533.html

 

pytam bo jak jest okazja kupić teoretycznie nowszą to kupię nowszą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, obie wyglądają podobnie. Brał bym tą tańszą gdybym miał pewność że profilowo pasi i otwory się zgrywają choć ta zaolejona może być w idealnym stanie z racji nieprzewidzianej dodatkowej konserwacji.

 

Nie masz w okolicy jakiegoś rozprutego terrano żeby przymierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, poczekam jeszcze może ktoś się wypowie, albo założę temat o tej osłonie czy pasuje, jesli nie to kupie do 2,7 i najwyzej sobie wyczyszczę i odmaluje ją i będzie dobrze. Dobrze, że sie połapałem, że nei mam tej osłony.

pozdrawiam
Orzeszek

:nissan2:


Dżem 

 

TAKIE SAME SĄ! :P

 

dzwoniłem do faceta i tak mówił przynajmniej.

 

także jak widzisz nie różne :D :D


Nie ma się co śmiać z orzeszka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, spostrzegawczy chłopak z Orzeszka 

 

wyrobił się :)

 

zauważył brak w aucie, uzupełnił i może teraz brodzić w wodzie i zaspy rozjechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

 

no zapłon szachisty :D ale lepiej późno niż wcale, nie spodziewałem się po prostu, że ktoś może tak wypatroszyć auto przed sprzedażą, a naprawde sporo rzeczy nie było :P 

 

Jutro chciałem trochę pojezdzić z Gieniem, ale sobie odpuszczę i do momentu aż nie zakupię osłony będe jezdzić tylko po asfaldzie a i może szybciej umyję te syfy ubłocone, znaczy silnik od dołu  :rolleyes2:  :rolleyes2:  :rolleyes2:  :rolleyes2:

 

ciężkie jest życie niedoinformowanych Orzeszków  :rolleyes2:  :rolleyes2:  :rolleyes2:  :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....sobie wyczyszczę i odmaluje ją i będzie dobrze.

maluj na czerwono będzie szybszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zielono jest dobnre dla plaskaczy!

 

w offrołdzie musi być na żółto... albo na turkusowo...

 

bez tego tylko asfald...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki na jaki odmalowałem moje sprężyny... na puszce chlorokauczuku pisało turkusowy...

 

a może pisało błękitny? no niebieski taki... off roadowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...