Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Skrzynia biegów


mati113

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy powinienem się zaniepokoić działaniem mojej skrzyni biegów? Gdzieś wyczytałem, że K11-stki tak maja, ale czy na pewno?

Zobaczcie jak to wygląda

http://www.youtube.com/watch?v=eEL-5_iAZC8&feature=youtu.be

Przepraszam, że obraz jest obrócony, ale myślę, że nie przeszkodzi, to w rozpoznaniu biegów, oraz odgłosach. Czy skrzynia powinna tak głośno chodzić? Przypominam, że to diesel. Zauważcie też, że przy wrzucaniu wstecznego lekko piszczy.

Czy powinienem coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na ten mechanizm przy skrzyni biegów. Jest tam wszystko na wierzchu, podatne na wilgoć, brud, korozję. Sam miałem w Micrze Żony ostatnio tak, że lewarek nie wracał na środek po wybiciu na "luz" dajmy na to z "jedynki" czy z "piątki". Bieg wybijał, ale pozostawał odpowiednio po lewej lub prawej stronie. I ogólnie, nie sprężynował do środkowej pozycji.

 

Dużo WD-40, dużo czyszczenia i przedmuchiwania, później dużo smaru miedziowego na całość. Obecnie działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zmienić gałkę zmiany biegów i mieszek być może  też skrócić trochę lewarek, to przy tych pracach wyczyszczę. Czyli ogólnie zdjąć mieszek i całość wyczyścić? Nigdy nawet mieszka nie ściągałem, więc nie wiem jak to tam wygląda :D

 

PS. Pocieszyliście mnie tym, że skrzyni nie trzeba wymieniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też mechanizm wybieraka przy samej skrzyni. Widać go jak skręcisz koła całkiem w prawo i popatrzysz między słupkiem drzwi przednich a lewym przednim kołem wgłąb. Tam najczęściej brud i rdza powodują takie zachowanie, głośną pracę lewarka, nie wracanie do pozycji "początkowej", że tak to nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...