Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11.144 1.8 Benzyna 2001 rok Spryskiwacze Reflekorów


Roman357
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszytskich Klubowiczów. Jestem nowy na forum i prosze o wyrozumiałość :)

 

Nie wiem czy juz był taki temta jeżęli tak to przepraszam i prosze o podesłanie linku.

 

Chodzi mianowicie o spryskiwacze do reflekorów. Mam problem jakiś palant wczoraj w nocy wyrwał mi go ze zderzaka na szczescie nie byl mu on potrzebny i go rzucił kilka metry dalej. Może ktoś z was wymieniał juz sprywskiwacze i powie mi jak to zrobić:

 

1) Czy jest konieczność sciagania całego zderzaka czy jest inny sposób ???

2) Jak sciągnąć zderzak aby go nie urwac w jakich miejscach znajduja sie mocowania, sróby itp. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście że całkiem nie zajumał, tylko wypierdzielił obok-150pnl by poszło dla żyda. Co do montowania to oczywiście wąż i blaszka/przetyczka-U, która blokuje pod spodem spryskiwacz. Napewno trzeba zdjąć osłony boczne silnika. Jak tam jest z dostępem nie wiem bo tego nie ćwiczyłem, ale napisz na wp do PrzeRuSco-przerabiał ten temat. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie jest popękane to rzeczywiście masz szczęście, mi udało się za 70 kupić używkę ale blaszkę mocującą muszę sobie dorobić bo kupiłem bez niej a w ASO prawie 80 PLN!!!. Moim zdaniem najprościej jest zdjąć lampę i wtedy jest już dostęp żeby zamontować spryskiwacz, przy zdejmowaniu lampy uważaj żeby nie urwać dolnego mocowania od zewnętrznej strony (mi zanim ogarnąłem jak ją wyjąć udało się połamać w obydwóch lampach ale robiłem to po ciemku) a potrzebny jest długi płaski śrubokręt do rozdzielenia bolca mocującego od zielonej spinki.

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi :) Dzieki za odpowiedzi :) to tak pękniety jest uchwyt plastikowy, blaszke udało mi sie zdjąć nie zgubilem mimo tego że zrobilem 230 km w trasie, jedną srubę od lampy już urwałem przy chłodnicy byla taka jedna no ale człowiek uczy sie na błedach jak to mówią ;) na internecie znalazłem zdjęcie jak to wygląda od środka a no i oczywiście mam szwagra ze spawarka do plastiku to mam nadzieję ze cos poradzimy na ten połamany element :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie. U mnie lewy spryskiwacz dynda na rurce, jak wygląda ta blaszka mocujaca spryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiozłem kawałek blaszki 2x6 cm zagiąłem na kawałku sklejki grubości 5mm tak że miałem dwie równoległe powierzchnie 2x2,75 po każdej stronie sklejki, nawierciłem w nich otwór bodajże 12 mm i wyciąłem "przody" że powstały takie wąsy i je jeszcze odpowiednio podgiąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak grubą dales blaszkę? 1mm/2mm? no i pytanie z jakiego materiały ta blaszka, chodzi mi o zachowanie sprężystości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem z nierdzewki grubości nie wiem jaka była bo znalazłem w garażu ale pewnie nie więcej jak 1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie zrobiłem z nierdzewki ale 0,5mm i gnie się jak cholera, :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wkładasz to raz i już pewnie nigdy tego nie będziesz ruszał powinno utrzymać chyba że ktoś będzie próbował pozbawić cię spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale chyba jednak zakupie jakieś uniwersalne spryskiwacze, mocowane na nakretke, koszt na alledrogo ok. 60zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...