Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11]Duże spalanie. Nie wiem czy LPG czy może sonda/katalizator.


ArriS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem jest taki. Jeżdżę na LPG, ale piszę tutaj, a nie w dziale dla "gaziarzy", ponieważ nie do końca jestem przekonany, że to wina instalacji. Wzrosło spalanie. Z ok. 10l, na 14 nawet. W mieście. Na trasie potrafi jeszcze zejść do 10,5 jak ostatnio z Ostródy do Gdańska i z powrotem. Dodatkowo martwią mnie dwie sprawy. Przy przełączaniu się z benzyny na LPG(sekwencja), czuć gazem i póki silnik się nie rozgrzeje to no idzie się zagazować :/ Potem już jest ok...Czuć w środku i na zewnątrz. A druga sprawa to odgłos z silnika...słychać metaliczny dźwięk. Ciężko mi to opisać. A dodatkowo jak na 99 koni wydaje mi się trochę słaby. Zastanawiam się czy przypadkiem problemem nie jest sonda lambda i/lub katalizator. Na benzynie również występuję ten dźwięk metaliczny, raz jechałem krótką trasę bez LPG, to wciągnął też tej benzyny dość sporo jak na krótką trasę...Dlatego wydaje mi się, że może to nie być problem z LPG. Tylko czy przy lambdzie lub katalizatorze, będzie śmierdziało gazem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czuć gazem, to masz gdzieś nieszczelność, woda z mydłem i trzeba sprawdzić co i jak, do tego powiedz co tam masz zamontowane, jest kłopot z uruchomieniem samochodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/547998eef9331aa7.html

 

Skan dokumenciku od LPG. Może mi ktoś powie co to za instalacje mam, bo cholera wie. Nie znam się zwyczajnie na tym

 

Co do odpalania. Problemu nie ma, odpala, aczkolwiek kręci chwilę, za nim odpali od razu. No, ale odpala zawsze. 

 

PS. Model samochodu po lewej stronie, pod avatarem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz IIgen na AL-700 z krokowcem a nie sekwencję :D tak wynika z dokumentu a co masz faktycznie to jak zrobisz zdjęcie to zobaczymy, do tego jak od założenia nic nie było robione to pewnie reduktor do regeneracji no i węże itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś konkretnego zdjęcia zrobić ? Czy od tak cały silnik ? 

 

Smrodzik LPG jest tylko na zimnym silniku :/ później już nie czuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...