Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pare pytań do mojej Primery.


Gość FreeQSf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pare pytań związane z moim samochodem. Nissanem Primerą p11 2.0 td kombi ;)

 

1. Od 2 miesięcy auto przy np. mocniejszym hamowaniu, wolnej jezdzie gasnie. Auto odrazu udaje sie odpalic i mozna dalej leciec. Dzisiaj przy predkosci 80 km/h na godzine wszedl na droge pieszy auto 15-20 m. przed pasami zaczelem hamowac. Lecialo ono z piskiem. Gdy tak 'Lecial' Byl odpalony ale juz gdy sie zatrzymał zgasł. czym to może być spowodowane?

 

2. W nissanie mam baaardzo slabe przyspieszenie. Dzisiaj staralem sie jechac jak najszybciej droge 6,8 km i zajelo mi to 13 minut! -2 swiatla. Auto wrecz sie dusi ;( Jak naprawic to? Czy da rade samemu? Auto przy zmianie biegow na 3,5-4 tys obrotow zmieniajac biegi bierze setke w 10 sekund.

 

3. Czy te listwy co są pod drzwiami są potrzebne? Dzisiaj zachaczylem o korzen drzewa i z lewej strony sie zlamala i cala oderwalem. Czy jest ona potrzebna czy nie? Prosze o szybka odpowiedz poniewaz jutro chcem sie brac za wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

 

1. Od 2 miesięcy auto przy np. mocniejszym hamowaniu, wolnej jezdzie gasnie. Auto odrazu udaje sie odpalic i mozna dalej leciec. Dzisiaj przy predkosci 80 km/h na godzine wszedl na droge pieszy auto 15-20 m. przed pasami zaczelem hamowac. Lecialo ono z piskiem. Gdy tak 'Lecial' Byl odpalony ale juz gdy sie zatrzymał zgasł. czym to może być spowodowane?

Na 90 procent stały temat czyli Nastawnik HDK dawki paliwa na pompie. Albo jest brudny i wystarczy środek na czyszcznie STP, albo troche oleju do paliwa ( ja dawałem jak chciałem dobrą dawke 1 litr oleju na 60 litrów paliwa. Olej może być silnikowy mineralny. Chodzi o nasmarowanie pierścienia w pompie bo się zacina.

Jak to nie da rady to trzeba rozebrać,wyjąc nastawnik i wyczyścić,rozruszać pierścień i złożyć. Jak to nie pomoże to wymiana nastawnika- nowy 1800 zł,regenerowany 350 zł. Ja mam regenerowany już 1.5 roku.

 

2. W nissanie mam baaardzo slabe przyspieszenie. Dzisiaj staralem sie jechac jak najszybciej droge 6,8 km i zajelo mi to 13 minut! -2 swiatla. Auto wrecz sie dusi ;( Jak naprawic to? Czy da rade samemu? Auto przy zmianie biegow na 3,5-4 tys obrotow zmieniajac biegi bierze setke w 10 sekund.

Klejna rzecz czyli przepływomierz.

Zmierz opór. Na forum jest podane jakie wartości i jak mierzyć.

A pierwsze co to weź spinacz biurowy i zrób kasowanie błędów i autodiagnostyke.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bledow/

 

Pokaże Ci jakie błędy masz.

 

Ja obstawiam że wymiga 12- przepływomierz

18- nastawnik.

 

Co do listwy- nie wiem o którą CI chodzi.

Ta na progach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moją szczerość .... ale

Zacznę od pkt. 3. ..... jakie listwy ?Jak już całą oderwałeś , a auto dalej jeździ - to chyba nie potrzebne :/ (żart oczywiście)

Ad.2. Premiera w kombi, to raczej nie torpeda..... nie mam pojęcia z jaką prędkością to 6,8 km. pokonałeś i jak długo stałeś na 2*światła, że zajęło to aż 13 minut? Bez sensu liczenie takie , skoro masz posteje na światłach.....

Od jakiego czasu jesteś posiadaczem tej zacnej Premiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia podaje że setkę w TD osiąga się po 14sekundach więc twoja Primera to torpeda ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...