Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pytanie o felgi


borys10101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

na zdjęciach moje Terrano. Opony to 31x10,50x15 Nexen, felgi ET -12. Koła wystają poza blachy jakiś 1cm. Z tyłu założyłem dodatkowe gumy na chlapacze. Z przodu bez zmian.

 

Po założeniu - tylko jazda na wprost. Przy skręcie darło bieżnik. Chlapacze zdjąłem od razu, później poszła plazma w ruch i wyciąłem błotnik przy progu. Wycięty dosyć mocno. Podkręcony na drążkach na maksa - chyba przestawie jeszcze z przodu na wieloklinie o 3,5 zębów i dołożę podkładki pod górne wahacze. W planie również podniesienie go na mocowaniach budy do ramy. Tylko nie wiem czy dam radę odkręcić tylne śruby.

 

Wcześniej jeździłem na 235/75/R15 i felgach standardowych. Zmiana wyszła na dobre - bez porównania w terenie i na drodze. Poza tym auto w końcu wygląda jak terenówka.

pozdrawiam

Palnik plazmowy fajna sprawa, ale ja tam wolałbym go trzymać z daleka od samochodu.

 

Musisz się liczyć z tym że trzeba będzie wyciąć otwór w podłodze żeby się dostać do nakrętki w profilu ... ale o czym my mówimy to nie problem jak ty tam z palnikiem na dzień dobry zaczynasz modyfikacje auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik plazmowy fajna sprawa, ale ja tam wolałbym go trzymać z daleka od samochodu.

 

Musisz się liczyć z tym że trzeba będzie wyciąć otwór w podłodze żeby się dostać do nakrętki w profilu ... ale o czym my mówimy to nie problem jak ty tam z palnikiem na dzień dobry zaczynasz modyfikacje auta.

Powiem tak - co mogę i co się nadaje to przecinam plazmą. Co prawda to jest jakaś tania, ręczna plazma, ale do tego co robimy na co dzień jak znalazł (warsztat przyczep).

Dobry przymiar i utsawienie parametrów (prąd i powietrze) i idzie jak złoto. Wiadomo, że skrzy strasznie...

Tam przy błotnikach nie miałem dojścia flexem. Proszę napisz czemu Ty wolałbyś trzymać z daleka plazmę od samochodu.

 

Co do podniesienia budy - wycięcie otwroru w podłodze to nie problem. Ale chyba tam będzie łeb śruby a nie nakrętka? Zdawało mi się, że nakrętka jest w profilu wspawana (w tym wzmocnieniu przed tylnym zderzakiem, przy mocowaniaach budy do ramy).

 

hugh_h jak możesz to proszę podaj cenę na te tańsze podkładki pod wahacze oraz zestaw do terrano 2 króciaka do podniesienia budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu z daleka bo ja nie lubie ciąc budy, uwazam ze wszelkie przeróbki musza umozliwiac powrót do nominału.

 

tak zgadza sie jest tam nekretka i albo ona sie urwie od profila albo ukreci sruba - tak czy siak potrzebny dostep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do nominału jest bardzo dobry. Tylko u mnie nierealny od samego początku/zakupu auta :)  Progi, błotniki, nadkola, miejscami podłoga i rama - wszystko "samoróbka" (z lepszym lub gorszym wynikiem).

Ja ze swoim terrano już przekroczyłem cienką czerwoną linie. Podejrzewam, że auto skończy u mnie żywota w postaci jakiegos obrzyma.

Tak czy inaczej dla mnie to "fun car" - dla mojego psa też. Jak tylko widzi mnie koła terrano nie odstępuje na krok - kojarzy mu się to z jakimś wypadem w błoto czy nad wodę. Tylko jakoś nie mamy wsparcia ze strony żony - nie wiedzieć czemu :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...