Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbiornik LPG pod TERRANO


gtgsquad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jakikolwiek kilogram masy wrzucony na dach opłakiwałbym strasznie... dlatego też nadal wożę lifta w bagażnku, chociaż ni jak się w nim nie mieści... koła zapasowego też na dach nie wrzucę, a wręcz jak jadę w błoto na zabawy to zapas z klapy odkręcam i wrzucam do bagażnika na podłogę...

 

zwiększenie prześwitu w nadkolach można osiągnąć bez liftowania budy :) fleksem :)

 

A tak serio... gdybym już miał jeździć na lpegu terenówką to chyba wywaliłbym seryjny bak i wrzucił butlę w jego miejsce... masakrycznie wielkie i tanie butle były do poldków trucków w miejsce zapasu... pękate i okrągłe "koła zapasowe", pojemność miały masakryczną a kształt myślę by podszedł...

 

rozwiązanie above the roof ma jedną zdecydowaną wadę w porównaniu do under the floor... jak walniesz dacha to w pierwszym rozwiązaniu cała masa auta spocznie na butli... w drugim rozwiązaniu można rolować i butla jest ciągle w "środku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tylko tak lajtowo w teren jeżdżę .... jeździłem, bez rolek, hopek

zresztą na razie to na planach muszę poprzestać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... lajtowo jest zawsze... aż się jakoś nie "zdaży"

 

wiesz...

 

"to był moment.... trawersik lekki, koło podbiło... nie wiem jak to się stało" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na dachu mnie inspiruje bo to taki trochę obszar niezbadany, a pod spodem z kolei najbardziej racjonalnie się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wojtus też inaczej podchodziłby do samej pojemności i lokalizacji butli, gdyby lpg było u niego podstawowym paliwem, a nie tylko "dopalaczem" ... mam rację ?

 

 

Kiedyś tak, aktualnie V6 ;)

 

Według wymagań, z tego co pamiętam, dach nie - butla nie może być na zewnątrz pojazdu, pod spodem musi byc wyżej od najniżej położonego elementu nadwozia - jakoś tak to było.

Może dwie butle "w koło", na płasko.

Edytowane przez wojtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toroidalne chyba odpadają ... zbiornik jest bardziej prostokątny

a walce można by dedykowane zamówić, "wsja ryba" jakie to to ma wymiary byleby był walec ... tak mi się wydaje

bardziej mnie frapuje sama "hydraulika" tych bliźniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...