Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korek do chłodnicy pomocy


przemek1524
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Mam strasznie głupi problem. Wymieniałem chłodnicę w moim terrano 2,7 td i już nie mam siły. Nie mogę znaleźć w sklepach i na allegro korka do chłodnicy. Ze starej nie pasuję jest o wiele za mały. Może mi podpowiecie od czego może jeszcze pasować i jakie w ogóle są jego wymiary? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz od terrano 1 ?

one sa wieksze

l

No nie mam pojęcia. To jest taka chłodnica http://allegro.pl/chlodnica-maverick-terrano-ii-2-7td-1993-1996-nowa-i4040084435.html    a wymiar otworu na korek wynosi około 55mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może wynosić około,musisz podać dokładny wymiar bez tego to może być lipa, wiele nissanów ma korek 45,5mm. Ta chłodnica dobrze pasowała? może górny zbiornik z jakiegoś innego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedynke 2.7 TD. Tyle, że nie mam oryginalnej chłodnicy, tylko zamiennik. Część domykająca korka ma u mnie 29-30mm.


post-77556-1395174194,8495_thumb.jpg

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Mam strasznie głupi problem. Wymieniałem chłodnicę w moim terrano 2,7 td i już nie mam siły. Nie mogę znaleźć w sklepach i na allegro korka do chłodnicy. Ze starej nie pasuję jest o wiele za mały. Może mi podpowiecie od czego może jeszcze pasować i jakie w ogóle są jego wymiary? 

 

Koledzy opisują Ci co mają /a mają o wiele mniejsze/, lecz Ty wyraźnie napisałeś orientacyjne wymiary, a może warto by było zadzwonić osobiście tam gdzie kupowałeś i niech przyślą Ci jeszcze dodatkowo korek.

Pewnie jak sprzedają chłodnicę to i korki powinni mieć lub wiedzą jakie powinien być do tej chłodnicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy opisują Ci co mają /a mają o wiele mniejsze/, lecz Ty wyraźnie napisałeś orientacyjne wymiary, a może warto by było zadzwonić osobiście tam gdzie kupowałeś i niech przyślą Ci jeszcze dodatkowo korek.

Pewnie jak sprzedają chłodnicę to i korki powinni mieć lub wiedzą jakie powinien być do tej chłodnicy..

 

Ktorys z kolegow zaproponowal korek od 1. Opis tego co mam mial rozwiazac to, bo w 1 jest znacznie mniejszy. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między T2 a T1 jest różnica w korkach. Mnie się kojarzyło że w T1 jest większy, ale jak koledzy piszą że odwrotnie to pewnie tak jest...

 

problemu z nabyciem korka nie było wielkiego...sklep z częściami miał kilka na półce.

 

Ważne jest żeby miał identyczne parametry otwarcia jak poprzedni bo wbrew pozorom jest na rynku kilka rodzajów tych korków dla różnych ciśnień w układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc chłodnica nie pasowała na zaczepy. Kupowałem używaną od mavericka, sprzedawca zapewniał że na pewno będzie pasować i że takie same są w terrano. Cena była atrakcyjna więc wziąłem. Założyłem bez większych problemów tylko ten korek. Oto zdjęcia. I już sam nie wiem. 

post-67164-0-96189600-1395226007_thumb.jpg

post-67164-0-66072100-1395226059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek już kupiony. Wymiarami ten mi pasuję http://allegro.pl/show_item.php?item=4008678020   i sprawdzałem w różnych katalogach i są wpisane do terrano. jutro lub pojutrze mi przyjdzie mam nadzieję że będzie pasował. I tak tanio mi wyszło chłodnica 100zł+31 korek z wysyłką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...