Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie. Przednie odboje do Terrano.


akara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na "alledrogo" pokazały się w sprzedaży przednie odboje do Terrano z poliuretanu.

Odboje te produkuje firma Z.P.U.H. Elast-Pol z Olkusza. Cena chyba przystępna bo kpl. ok.50zł. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzysz ale w niektórych kręgach motoryzacyjnych określenie "jak oryginał" ma pozytywny efekt marketingowy... :)

 

"Jakie amory kupiłeś do beji???"

"ziom, identyko jak oryginał za za pół ceny? ogarniasz?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh_h napisał:a po co ktoś by chiał je zakładac ?

zwłaszcza te na kształt oryginału ?

Ja nie napisałem, że chciałbym je zakładać. Dałem tylko informację. Rzuciliście się na tą informację jak sępy na padlinę i jeszcze wybrzydzacie. Tylne odboje z poliuretanu też nie są oryginałami, a je montujemy bo po prostu są niezbędne. Z przednimi odbojami jest podobnie. Dziwię się, że tak postępujecie. Forum jest dla wszystkich i zostało stworzone do wymiany informacji porad itp. takie przycinki jakie stosuje Hugh_h uważam za głupie i nie na miejscu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie :) a Hubert jest moderatorem i mu nie wypada! :D

 

ale co do tej niezbędności... od jakoś dawna, dawna nie mam odbojów z tyłu i żyję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugh_h napisał:a po co ktoś by chiał je zakładac ?

zwłaszcza te na kształt oryginału ?

Ja nie napisałem, że chciałbym je zakładać. Dałem tylko informację. Rzuciliście się na tą informację jak sępy na padlinę i jeszcze wybrzydzacie. Tylne odboje z poliuretanu też nie są oryginałami, a je montujemy bo po prostu są niezbędne. Z przednimi odbojami jest podobnie. Dziwię się, że tak postępujecie. Forum jest dla wszystkich i zostało stworzone do wymiany informacji porad itp. takie przycinki jakie stosuje Hugh_h uważam za głupie i nie na miejscu.  

 

no taka jest moja informacja być może narusza twoje interesy  ... natomiast to nie jest dział służący reklamie firm !!

 

pomijając powyższe oczywiście masz prawo myśleć sobie cokolwiek o mojej wypowiedzi, masz prawo się z tym nie zgadzać i ok - natomiast dobrze by było dać jakieś argumenty i wspomniane informacje, bo że głupie to takie kiepskie uzasadnienie

 

0. ktoś chce nominał ok, hura

1. odboje z przodu nie są niezbędne,

2. odboje z przodu należało by włożyć niższe żeby zwiększyć zakres ruchu w przypadku gdy zawieszenie jest podniesione

 

to nie jest katalog informacji, my tu rozmawiamy towarzysko ... i nie każdy łapie dowcip każdego prawda thespian :P

to nie jest elektroda gdzie bym musiał wlepiać wszystkim, ostrzeżenia za offtopy błędy ortograficzne złe działy i reklamy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thespian - minimalista ... ja bez tyłu i przodu jeździłem  :whistle:

wcale "nie są niezbędne"

teraz z tyłu mam bałwanki 

z przodu, nawet niższe ale chyba kiedyś założę - patrolowych wykrzyży i tak nie uzyskam ... a zawsze przeguby dłużej pożyją

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hugh_h. Człowieku opanuj się! Nikt tu nie ubija własnych interesów /w przeciwieństwie do Ciebie/. Pisząc te bzdury sam sobie zaprzeczasz i dyskwalifikujesz forum; tym bardziej, że jesteś jego moderatorem. Wcale się nie dziwię, że coraz mniej ludzi tutaj zagląda i chce się dzielić swoim doświadczeniem. To forum powinno być nie tylko dla tych co przerabiają auta do babrania się w błotku i Ty jesteś ich rzecznikiem; wielu ludzi, a raczej większość jeżdzi fabrycznymi autami. Ty jako moderator powinieneś być tego świadomy, a nie jesteś; dlatego bez żalu żegnam to form które ogranicza się tylko do tego do powie moderator i przytaknie mu kilku klakierów. Żegnam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he, jak my jesteśmy Klakierami...

 

to Hubert jest....

 

looking-for-smurfs-gargam_4ebaad2dacadd-

 

dobrze mu tak bo się nabijał z mojej nieznajomości tajników metalurgii :)

 

ma szczęście że mój dystans do samego siebie jest tak duży, że nawet Hubert takiego dystansu wytoczyć nie podoła

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hugh_h. Człowieku opanuj się! Nikt tu nie ubija własnych interesów /w przeciwieństwie do Ciebie/. Pisząc te bzdury sam sobie zaprzeczasz i dyskwalifikujesz forum; tym bardziej, że jesteś jego moderatorem. Wcale się nie dziwię, że coraz mniej ludzi tutaj zagląda i chce się dzielić swoim doświadczeniem. To forum powinno być nie tylko dla tych co przerabiają auta do babrania się w błotku i Ty jesteś ich rzecznikiem; wielu ludzi, a raczej większość jeżdzi fabrycznymi autami. Ty jako moderator powinieneś być tego świadomy, a nie jesteś; dlatego bez żalu żegnam to form które ogranicza się tylko do tego do powie moderator i przytaknie mu kilku klakierów. Żegnam!

No i się obraził :dribble: Wpada, krzyczy a póżniej foch. Cyrk. Masz rację, wez zabawki i baw się gdzie indziej. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dystans...... do tego ;-)).  Łot bojóf nie mam ,jedyny minus to skrzypienie zawieszenia . NIezbędne są przy resorach, bo pękają zwłaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma ani z tyłu ani z przodu... i najwidoczniej auto nie wie że są mu niezbędne... ;)

 

Planuję coś w najbliższej przyszłości założyć, ale coś mi się wydaje, że stare śruby nie odkręcą się tak łatwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hugh_h. Człowieku opanuj się! Nikt tu nie ubija własnych interesów /w przeciwieństwie do Ciebie/. Pisząc te bzdury sam sobie zaprzeczasz i dyskwalifikujesz forum; tym bardziej, że jesteś jego moderatorem. Wcale się nie dziwię, że coraz mniej ludzi tutaj zagląda i chce się dzielić swoim doświadczeniem. To forum powinno być nie tylko dla tych co przerabiają auta do babrania się w błotku i Ty jesteś ich rzecznikiem; wielu ludzi, a raczej większość jeżdzi fabrycznymi autami. Ty jako moderator powinieneś być tego świadomy, a nie jesteś; dlatego bez żalu żegnam to form które ogranicza się tylko do tego do powie moderator i przytaknie mu kilku klakierów. Żegnam!

 

snickersa?

kolego, nie obrażaj, nie jątrz i nie oskarżaj ... akurat Hubert amatorem błota nie jest, a że doradzi, podpowie to tylko chwalić

bez tego chłodnego, obiektywnego spojrzenia niektórzy posunęli by się za daleko w ferworze przerabiania ...i to jest właśnie plusem

nie został moderatorem bo miał parcie na władzę, tylko jako jedyny potrafił opanować podbramkową sytuację i ktoś wyżej to docenił ... i bardzo dobrze

stanowczo sprzeciwiam się temu podkopywaniu jego autorytetu! 

 

może to zwykły przypadek, ale znowu awantura z Deuterem w tle ... nie macie wrażenia że coś tu śmierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś klakier i tyle! 

 

a z ciekawostek... wiecie że w orginalnych smerfach Klarkier miał na imię Azazel? Taki anioł upadły... :)

 

Jaka była poprzednia awantura z Deuterem? bo mnie omineło coś chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem kolega akara częściowo ma rację. Forum powinno działać na zasadzie wymiany informacji ale i poglądów . Z poglądami nie musimy się zgadzać a informacja zawsze może się komuś przydać.Kolega może za ostro został potraktowany przez Huberta tekstem "kto by je chciał zakładać" itd. ale może są lub będą tacy którym te odboje będą niezbędne. Z mojego doświadczenia tylne odboje nie są elementem niezbędnym nawet w seryjnym aucie a co dopiero w takim z liftem zawieszenia. Tak więc nie krytykujmy każdego tak ostro bo nie o to chodzi niektórym trzeba powoli i spokojnie wytłumaczyć że są w błędzie.

 

  A co do poprzedniej awantury to chyba chodzi o sprawę z kodem rabatowym z Deutera. Jesli się mylę proszę o poprawkę.  

 

Pozdrawiam Darek.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja faktycznie jestem jakimś zwyrodnialcem gnębiącym małe kochane stworzonka w czapeczkach, no i nie kojarzę czegoś ale wydaje mi się że wyraziłem swoja opinię na temat techniczny że tak powiem a nie o osobie prawda, dlatego ogólne poruszenie jest dla mnie co najmniej nie zrozumiałe ?

 

więc wcale nikogo ostro nie potraktowałem, do nikogo osobiście nie pisałem nikogo nie uraziłem, tak mi się wydaje ... dlaczego mam nie napisać co myślę zwłaszcza że to nikogo nie obraża ?

 

oczywiście niekoniecznie jest miłe jak ktoś się naśmiewa z rzeczy w którą ktoś inny włożył mnóstwo pracy (może stad reakcja kolegi) ale trzeba mieć dystans do tego jak ja napisałem że pomalowałem silnik i niektórzy stwierdzili że bez sensu bo wystarczy wymazać błotem i to tak powinien wyglądać w terenówce to co ... śmiałem się z nimi zamiast strzelić focha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda... osobiście śmiałem się z pomarańczowego silnika niemal do rozpuku :)... przetrwał po męsku... 

 

ale do dziś się odgryza :)

 

Niemniej jednak Hugh_h w swojej wypowiedzi jak widać odnosił się do aspektu technicznego a nie personalnego

Edytowane przez Thespian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pojechałeś humanistycznie w tym ostatnim zdaniu, jeju !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oboje przednie są niezbędne, nie wiem. Ale jak ktoś chce kupować to polecam owe poliuretany bo bo oryginały przynajmniej do 3.0 kosztują w aso 200 pln za sztukę . A te od roku się ładnie trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sklepie gumowym w Kato... na Rzepakowej...

 

gumowe odboje czort wie do czego kosztują 8zł sztuka... pasują idealnie :)

 

przypuszczam że w każdym sklepie rolnym też można coś dopasować, brak przednich odbojów nigdy nie był tak naprawdę problemem... już tylne było ciężej zastąpić jak komuś zależało na zakresie pracy zawiechy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a po co ktoś by chiał je zakładac ?

 

Tak sobie patrzyłem na to moje przednie zawieszenie i chyba nie mam tych odbojów.

Wygląda na to, że się zużyły i odpadły.

 

Chciałbym je zamontować. Jak się je montuje? Jakoś przykręca czy jak?

 

Dlaczego odradzasz ich montaż? Pytam, bo tak rozumiem zadane przez Ciebie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciska się je to jest po prostu gumka i tyle

 

nie odradzam - to było tak trochę złośliwie trochę na wesoło bo bez nich jest większy skok zawieszenia co pożądane w terenie, często się też wkłada niższe.

 

gdyby kolega się nie obraził i nie zniknął to by teraz przeczytał ze ja właśnie teraz mam zamiar włożyć tam coś, bo zmieniłem końcówki drążków z 555 na yamato i ku memu zdziwieniu yamato mają jakby mniejszą gibalność co już im może przeszkadzać

 

niniejszym stwierdzam że jest sytuacja w której są wskazane i mogą być potrzebne odboje, co pozostaje w sprzeczności z moją wcześniejszą wypowiedzią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciska się je to jest po prostu gumka i tyle

 

nie odradzam - to było tak trochę złośliwie trochę na wesoło bo bez nich jest większy skok zawieszenia co pożądane w terenie, często się też wkłada niższe.

 

gdyby kolega się nie obraził i nie zniknął to by teraz przeczytał ze ja właśnie teraz mam zamiar włożyć tam coś, bo zmieniłem końcówki drążków z 555 na yamato i ku memu zdziwieniu yamato mają jakby mniejszą gibalność co już im może przeszkadzać

 

niniejszym stwierdzam że jest sytuacja w której są wskazane i mogą być potrzebne odboje, co pozostaje w sprzeczności z moją wcześniejszą wypowiedzią

Aha.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gibalność"- wielkość fizyczna wyrażana stosunkiem iloczynu częstotliwości i amplitudy wychyleń (od pionu) kręgosłupa uczestnika imprezy disco-polo do sumy ilości alkoholu i "Białych misiów" w których następstwie owe wychylenia zaistniały 

jednostką gibalności jest faza [ F ]

1 F=1Hz x 1 st. / 1 wino i "hej dziewczyno ..."

faza krytyczna następuje po osiągnięciu przez klienta amplitudy krytycznej (90 st. od pionu) zwanej też pozycją horyzontalnokrytyczną

 .....  :dribble:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...