Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie. Przednie odboje do Terrano.


akara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poszedłem do piwnicy i mnie spotkał kawałek poliuretanu no trudno żółty i w zasadzie już nie pamiętam poco tam poszedłem ale wyszły mi z tego odboje ...

te czarne to tak wyglądają oryginały jakby ktoś był ciekawy coś 21mm wysokości, mam jeden dobry a reszta z urwanym "pypkiem"

jakoś tak wyszły na tyle co normalne ale je jeszcze chyba obniżę, zobaczymy ile mi tam zapasu potrzeba.

post-27068-0-90658900-1398547630_thumb.jpg

post-27068-0-21981800-1398547643_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gibalność"- wielkość fizyczna wyrażana stosunkiem iloczynu częstotliwości i amplitudy wychyleń (od pionu) kręgosłupa uczestnika imprezy disco-polo do sumy ilości alkoholu i "Białych misiów" w których następstwie owe wychylenia zaistniały 

jednostką gibalności jest faza [ F ]

1 F=1Hz x 1 st. / 1 wino i "hej dziewczyno ..."

faza krytyczna następuje po osiągnięciu przez klienta amplitudy krytycznej (90 st. od pionu) zwanej też pozycją horyzontalnokrytyczną

 .....  :dribble:

a ja tyle czasu szukałem wzoru na gibalność, dzięki lemmy :thumbsup: . Teraz wreszcie bez problemu obliczę gibalność szwagra swego :punk: :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie tak banalna rzecz jak odbojnik dolnego wahacza kosztuje od 120zł do nawet 230zł? :|  Pierdylion talarów za kawałek gumy. Chore.

Czy da się dopasować od czegoś innego? Wydawać by się mogło, że z przedniego zawieszenia Malucha coś takiego by podeszło. Jest nieznacznie mniejszy ale nie wiadomo ile by wytrzymał.

W moim zawieszeniu pozostały po tych odbojach tylko metalowe blaszki.

 

A może ma ktoś z Was takie oryginalne odboje, które leżą i zawadzają. Chętnie bym przygarnął, oczywiście za jakieś normalne pieniądze.

1994a5f825c1b85c822724381d4806a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee.... kolega przestaje rokować...

 

przecież to jest kawałek gumy na śrubce, idź do sklepu gumowego, albo jakiejś agromy... i dopasuj cokolwiek, to nie ma żadnej wymyślnej funkcji.. 

 

nawet jeśli ten z malucha wytrzyma Ci pół roku, a jeśli będziesz jeździł asfaltem to pewnie tak będzie, to za jeden fordowski kupisz zapas maluchowych na jakieś 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś podobnego można tam zamontować. O to mi chodziło, bo czasami gdy wjadę w jakąś dziurę to tak walnie jakbym wjechał w wielki polny kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składając zawieszenie na polibuszach założyłem też zielone odboje z Ol... ;)
Wszystko elegancko pasowało, póki co wszystko gra, odboje nie rozpadły się :D

Tak więc jeżeli ktoś szuka czegoś za w miarę normalne pieniądze to polecam. :innocent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie testuję właśnie od Malucha. Skróciłem je z półtora cm a i tak prawie stykają się z ogranicznikiem... ale miękkie są to działają jako dodatkowa sprężyna ;) Mam teraz silnie nieliniową charakterystykę przedniego zawieszenia z nieciągłością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje takie ryzyko :)

 

Niemniej jednak ilość prac okołosamochodowych zaplanowanych na święto pracy jest tak duża że może być różnie.

 

Zobaczę, postaram się, nie obiecuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie testuję właśnie od Malucha. Skróciłem je z półtora cm a i tak prawie stykają się z ogranicznikiem... ale miękkie są to działają jako dodatkowa sprężyna ;) Mam teraz silnie nieliniową charakterystykę przedniego zawieszenia z nieciągłością :D

Faktycznie trzeba je skrócić?

Zrobiłem błąd, bo przed podniesieniem wozu i wymianą niektórych gum i nie popatrzyłem jak wisi przednie zawieszenie i nie zmierzyłem odległości. Gdybyś mógł poratować jakąś informacją.

 

Chcę też trochę podnieść zawieszenie na drążkach skrętnych. Dlatego pytam o ile najlepiej skrócić te gumy i czy w ogóle je skracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez skracania praktycznie stykały się z powierzchnią oporową. Nawet po delikatnym skróceniu nie dało się ich założyć na miejsce bez delikatnego uniesienia przodu auta. Nie wiem jednak na ile klapnięty jest zawias względem oryginału. Nie miałem okazji porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez skracania praktycznie stykały się z powierzchnią oporową. Nawet po delikatnym skróceniu nie dało się ich założyć na miejsce bez delikatnego uniesienia przodu auta. Nie wiem jednak na ile klapnięty jest zawias względem oryginału. Nie miałem okazji porównać...

Z tego co zapamiętałem to w moim Terrano dolne wahacze były poziomo z nieznacznym ugięciem w górę (dociążone). Nie wiem jak będzie po podkręceniu drążków skrętnych.

Profilaktycznie zetnę trochę te gumy, a miejsce ścięcia obrobię żeby zachować zaokrąglony stożkowaty kształt.

 

Nie chcę żeby były na styk, bo stale byłyby poddane obciążeniom i szybko by się wypracowały i zużyły. No i zawieszenie byłoby mniej komfortowe.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę to wrzucę dla potomności wymiary. Ale to już raczej nie dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a tutaj proszę ... odbój odboju, to chyba Calmini

 

3ac7b7e8fe03ed8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona z nadkolem tworzy dolny   :whistle:  :thumbsup:


... a wracając do rzeczonego, górnego wahacza ...

w oryginale ma on kształt finezyjny, włoski, renesansowy ... to uczta dla oka, jak nadwozie Pininfariny

... a zamiennik Calmini, no cóż ... prosty, funkcjonalny, ot dwie rurki połączone płaskownikiem , i ten właśnie wystający "cycek" dla zniwelowania odległości do odboju ... owszem , ma się wahać, więc to robi ... i nic więcej, to jak Łada 2107 przy Maserati Granturismo  :whistle:


nie mogę wrzucić aktualnie zdjęć dla porównania ... euro-bzduro-wybory, oko wielkiego brata inwigiluje jak zwykle przy takich okazjach cały internet ... u Was też tak powoli się ładuje ? 


.... się udało

300d31f03d962e4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...