Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie. Przednie odboje do Terrano.


akara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nominał zawiasu ma 30 albo 31mm od środka śruby wahacza dolnego po lini prostej do ziemi do lini-poziomu blaszki przy ograniczniku skrętu, z tego co wyczytałem. Jak dolny zawias będzie tak zrobiony to góra też powinna złapać nominał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

oj tam ... prysnąć na blue i "masz pan Calmini"

przed chwilą zakończyłem analizę majówkowej porażki:

 

"Specjalna Komisja Badania Wypadków Dziwnych i z Pozoru Niewytłumaczalnych powołana na okoliczność wyjaśnienia przyczyn maj(-ówko-)wej katastrofy ogłasza iż:

 

1. przyczyny w/w zdarzenia nie należy doszukiwać się ani w ułańskiej fantazji ani też "ciśnieniu" kierownika pojazdu

2. kierownik pojazdu w chwili zdarzenia był trzeźwy i świadomy trudności jakich może przysporzyć zdobycie szczytu wzniesienia ale jednocześnie nieświadomy faktycznego stanu technicznego pojazdu

3. źródeł niepowodzenia należy doszukiwać się dużo wcześniej, rok wstecz ...

4. za bezpośrednią przyczynę katastrofy uznaje się najechanie na zaje....ście duży głaz niewidoczny z kokpitu kierownika

5. pośrednią przyczyną wypadku był zaś tzw. lift zawiasu połączony z totalnym olaniem roli ODBOJÓW przedniego zawieszenia i w efekcie rezygnacją z ich montażu

6. winą za powstałe niedociągnięcia a w następstwie rzeczoną katastrofę należy obarczyć mechanika pojazdu będącego jednocześnie jego kierownikiem w chwili zdarzenia

7. szkody :

- końcówki drążków kier. zewnętrznych L i P

- przegub wewn. - szt.1

- przegub zewn. - szt.1

- humor ... bezcenny

 

f6dd785706be36b3.jpg

 

9782fe7273b42218.jpg

 

4b94436956aec60a.jpg

 

                                                                                                                                                                            Lemmy

                                                                                                                                                                  (rzekomy ekspert) -_-  :blush:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niniejszym zatwierdzam powyższą ekspertyzę, staje się oficjalną wersją w chwili zatwierdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amen ...

 

odboje muszą być, tym bardziej przy lifcie!

w sensie przy dystansach ... napewno,

jak pisałem wcześniej koncówki które mam mają mniejsza gibalność niż poprzednie wiec też róznie z tym bywa i bez liftu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie trzeba je skrócić?

Zrobiłem błąd, bo przed podniesieniem wozu i wymianą niektórych gum i nie popatrzyłem jak wisi przednie zawieszenie i nie zmierzyłem odległości. Gdybyś mógł poratować jakąś informacją.

 

Chcę też trochę podnieść zawieszenie na drążkach skrętnych. Dlatego pytam o ile najlepiej skrócić te gumy i czy w ogóle je skracać.

Trochę to trwało ale przy okazji kulania sie pod autkiem zmierzyłem przednie odboje dolnego wahacza. Mam "zamienniki" ;) z malucha przycięte na wzór oryginałów czyli 43 mm.

Jak będzie kilka mm więcej to też nie zaszkodzi. Szczególnie przy podniesionym zawieszeniu.

Edytowane przez brodakrzyżaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Thespian - minimalista ... ja bez tyłu i przodu jeździłem  :whistle:

wcale "nie są niezbędne"

teraz z tyłu mam bałwanki 

z przodu, nawet niższe ale chyba kiedyś założę - patrolowych wykrzyży i tak nie uzyskam ... a zawsze przeguby dłużej pożyją

Witam.Umnie nie ma ani z przodu ani z tyłu.Dziś zakupiłem do tyłu potrójne bałwanki z centralnie umieszczona srubą M 8.Mam pytanie jak one powinny być umieszczone z tyłu na osi czy na ramie,bo ani tu ani tu zadnego otworu nie ma.Widać że ktoś robił coż z ramą w tym miejscu więc nie wiem czy po prostu wspawał coś bez otworu.

Edytowane przez Melmack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak one powinny być umieszczone z tyłu na osi czy na ramie,bo ani tu ani tu zadnego otworu nie ma.Widać że ktoś robił coż z ramą w tym miejscu więc nie wiem czy po prostu wspawał coś bez otworu.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/94477-kielichy-spr%C4%99%C5%BCyn-renowacjaczyli-ze-spawark%C4%85-mu-do-twarzy/

 

Na zdjęciach widać pozostałości ugnitych śrub tam do ramy są mocowane tylne odboje ... na takich blaszanych profilach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.Mówiąc szczerze to nie bardzo widzę.Mam zaklejone jedno oko po dzisiejszym spawaniu ramy. :dribble: .Na SOR mi opiłek pól godz temu wyjęli.pozdrawiam

 

 

uzupełnij profil: model + silnik - takie są zasady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...