Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wentylator skraplacza klimatyzacji.


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W komorze silnika zaraz z przodu za atrapą jest skraplacz klimatyzacji. Jest na nim zamontowany wentylator. Kiedy on się powienin włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak w komorze jest na viscozie od chłodnicy wody. Wiatrak od klimatyzacji jest pomiędzy chłodnicami a zderzakiem. Włącza się po załączeniu klimatyzacji natychmiast. Następnię się wyłącza i włącza cyklicznie - tak jest u mnie Są auta w których chodzi ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak w komorze jest na viscozie od chłodnicy wody. Wiatrak od klimatyzacji jest pomiędzy chłodnicami a zderzakiem. Włącza się po załączeniu klimatyzacji natychmiast. Następnię się wyłącza i włącza cyklicznie - tak jest u mnie Są auta w których chodzi ciągle.

 

Ten od chłodnicy silnika póki co mnie nie interesuje. :)

 

Interesuje mnie właśnie ten od skraplacza klimatyzacji za zderzakiem. Klimatyzacja normalnie chłodzi, bo była niedawno nabita i wieje fajnie chłodem ale po naciśnięciu klawisza włączającego klimatyzację wentylator nie pracuje.

 

Ma on jakiś bezpiecznik czy może jakiś sterownik lub czujnik, który odpowiada za jego włączanie i wyłączanie? Jak najlepiej sprawdzić ten wentylator lub obwód, który odpowiada za jego pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zajrzyj do manuala - tam wszystko jest jasno opisane. Akurat w Terrano układ sterowania klimą jest bardzo prosty. Na podstawie tego opisu sam instalowałem sobie klimę w moim Mavericku. Chodzi już 3-ci rok od pierwszego nabicia :)

 

Wentylator jest sterowany przez przekaźnik w dużej puszcze (przy silniku). tam też jest do niego taki duży bezpiecznik. Jako że klima Ci chodzi, to jeśli to nie bezpiecznik i przekaźnik, to szukaj przerwy na przewodzie do wentylatora lub kostkach po drodze lub sam silnik wentylatora padł.

 

Ten wentylator nie jest niezbędny do pracy klimy. Sam go wyłączyłem (przez wyjęcie bezpiecznika) bo mi zakłóca CB-Radio (trzeszczy okrutnie). Jeśli nie ma ekstremalnych upałów, można bez niego jeździć. Nawet w lecie mam go wyłączonego, ale trzeba temperatury silnika pilnować jak jest bardzo gorąco.

 

pozdr. Robi  

Edytowane przez Robi108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od chłodnicy silnika póki co mnie nie interesuje. :)

 

 

Dla mnie komora silnika sięga od grodzi do pasa przedniego na którym wspiera się chłodnica, stąd mój wywód kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zajrzyj do manuala - tam wszystko jest jasno opisane.

Gdzie ten manual, bo nijak nie mogę trafić.

Dla mnie komora silnika sięga od grodzi do pasa przedniego na którym wspiera się chłodnica, stąd mój wywód kolego.

A dla mnie to wszystko to co kryje się pod pokrywą. :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ale albo część się nie otwiera albo jest tego tyle, że za cholerę nie wiem gdzie to konkretnie znaleźć. Poza tym nie mam na tyle czasu by siedzieć godzinami przed komputerem. Myślałem, że może ktoś poratuje jakimś odnośnikiem bezpośrednio lub jakąś radą.

 

Edycja.

Podłączyłem wentylator bezpośrednio do akumulatora. Działa.

Gdzie może leżeć przyczyna, że nie chce się włączyć?

 

Ma ktoś rozpiskę bezpieczników i przekaźników?

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatni gorące dni przyniosły odpowiedź. Wentylator sam się włącza i wyłącza kiedy nadejdzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...