Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opis centralek elektrycznych.


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo mój Terrano jest jakiś dziwny albo było wiele rodzajów centralek elektrycznych.

Porównuję sobie w internecie znalezione zdjęcia i opisy i nijak nie pasuje to do moich w samochodzie. O ile z tą w kabinie przy drzwiach jest trochę lepiej o tyle z tą w komorze silnika już nie.

 

Nigdzie nie trafiłem na taką jaka jest u mnie. Mam np.: klimatyzację, wszelkie zdjęcia jakie oglądałem pokazują przekaźnik klimatyzacji, a u mnie nie ma, nawet na pokrywce nie ma opisanego przekaźnika.

Właśnie w związku z klimatyzacją tego szukam, bo chciałbym sprawdzić jak jest podłączony wentylator skraplacza za zderzakiem i czy obwód jest sprawny, bo póki co sam wentylator, po bezpośrednim podłączeniu do akumulatora, działa, ale po włączeniu klimatyzacji nie.

Nie wiem czy jest to zależne od temperatury zewnętrznej czy jak, bo gdy przed zakupem oglądałem kilka Terrano to wentylatory włączały się od razu z chwilą naciśnięcia włącznika klimatyzacji.

 

Znalazłem za to dwa tajemnicze przekaźniki za prawym reflektorem, obok akumulatora. Widać, że są fabryczne i umocowane na takiej blaszce. Od czego one są?

 

Tak przy okazji. Da się wyjąć te przekaźniki? Bo jakoś mocno siedzą i nie chcę szarpać by czegoś nie urwać.

No i czy można taki nissanowski przekaźnik, w przypadku, gdy któryś się zepsuje, wymienić na taki tradycyjny, spotykany w większości samochodów?

Chodzi o to czy taki tradycyjny będzie pasował?

 

W końcu zasada działania taka sama. Ważne żeby układ styków przekaźnika, napięcie i amperaż był taki sam, a że jeden jest większy czy mniejszy to już nie robi różnicy.

 

Są w Terrano jeszcze jakieś ukryte fabryczne bezpieczniki i przekaźniki?

 

Jest gdzieś jakiś sensowny polski opis centralek elektrycznych różnych rodzajów Terrano i zależnych od wyposażenia?

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki obok akumulatota są od świec żarowych, co do klimy to nie wiem nie rozpracowywałem

O widzisz, dobrze wiedzieć.

 

A co z polskim opisem różnych rodzajów centralek elektrycznych i ich bezpieczników i przekaźników? Wiesz coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.w czym problem z.tymi centralkami? Nie znasz angielskiego to zrob zdięcie i przetłumacz w googlach. Nie wiem jak jest w innych terrano ale u mnie wentylator i sprężarka klimy sterowane są z jednego przekaźnika w komorze silnika. Prawdopodobnie będziesz miał przerwe na kabelku, przekaźnik opisany (air con), ale jak piszesz że sprężarka działa to zostaje ci tylko po nitce do kłębka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.w czym problem z.tymi centralkami? Nie znasz angielskiego to zrob zdięcie i przetłumacz w googlach. Nie wiem jak jest w innych terrano ale u mnie wentylator i sprężarka klimy sterowane są z jednego przekaźnika w komorze silnika. Prawdopodobnie będziesz miał przerwe na kabelku, przekaźnik opisany (air con), ale jak piszesz że sprężarka działa to zostaje ci tylko po nitce do kłębka.

Z angielskim, w tego typu przypadkach to różnie bywa. Czasami jednak dobrze jest mieć wydrukowaną polską rozpiskę w schowku.

 

Nie mam w komorze silnika przekaźnika od klimatyzacji. Na pewno nie ma go w centralce elektrycznej, nie ma na pokrywce nigdzie napisane AIR CON. Dlatego pytam, bo nie wiem czy tylko u mnie tak jest czy ktoś też tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

doszedłeś dlaczego nie działa wentylator skraplacza klimy ? u mnie ten sam problem

 

Okazało się, że sam się włącza gdy temperatura zewnętrzna przekroczy określoną wartość.

Jest pewnie jakiś czujnik, który odpowiada za jego włączanie. Przeważnie pracuje w momencie kiedy samochód nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie który przekaźnik odpowiada za prace wycieraczek ? Wycieraczki kończą prace 10cm od miejsca gdzie powinny spoczywać  i wydaje mi się że to wina przekaźnika.

Ktoś miał taką sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

to wina ślimaka przy silniczku wycieraczek

mam prośbę czy mógłby ktoś zamieścić zdjęcie przekaźników umieszczonych przy drzwiach pasażera bo mam je źle założone przez mechanika i muszę je ułożyć od nowa i chcę wiedzieć jak powinno to tam wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...