Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

półosie- jakiej firmy?


krisF3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów Mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź na pytanie jakiej firmy kupić kompletną półoś żeby nie było z nią problemów Na allegro są np. z Armon Technika i inne tego typu Czy to nie jest typowa chińszczyzna na parę tysięcy kilometrów A może lepiej kupić sam wałek Nie wiem co robić kończy mi się półoś i sporo czytałem tutaj na forum ale o kompletnych półosiach nie dałem rady znaleźć opinii Czy ktoś na takiej półosi np. z Armon Technika zrobił już 50 tys. km?

Proszę o opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. O półosiach jest dużo tematów na forum. Jeśli przeguby są ok to wystarczy zmienić sam wałek. Ja wymieniałem oba wałki. Kupowałem je w firmie Motomax z Torunia, polecanej na forum, koszt wałka to ok. 150 zł, w moim przypadku wałki mieli na miejscu, a jak nie to dorabiają na zamówienie. Musisz zdjąć wałek, zmierzyć jego długość, średnicę i ilość zębów na obu końcach. Na tej podstawie zrobią ci taki sam wałek. Na wałkach od nich przejechałem na pewno 50 tys. km i nic się nie dzieje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. O półosiach jest dużo tematów na forum. Jeśli przeguby są ok to wystarczy zmienić sam wałek. Ja wymieniałem oba wałki. Kupowałem je w firmie Motomax z Torunia, polecanej na forum, koszt wałka to ok. 150 zł, w moim przypadku wałki mieli na miejscu, a jak nie to dorabiają na zamówienie. Musisz zdjąć wałek, zmierzyć jego długość, średnicę i ilość zębów na obu końcach. Na tej podstawie zrobią ci taki sam wałek. Na wałkach od nich przejechałem na pewno 50 tys. km i nic się nie dzieje.  

na forum czytałem ale chodzi mi o kompletne półosie u mnie przeguby mają chyba luzy bo przy zmianie biegów bądź przyspieszaniu słychać jakieś stuknięcie więc raczej zależy mi o opiniach o kompletnych półosiach, które są na allegro

Może  orientuje się ktoś czy z jakiejś  P12 będzie pasowała półoś do P11 2.0 B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Armon technika od 3 lat półoś lewą (od strony kierowcy) i jest bardzo dobra. Zrobiłem już 45 tys km na niej, mam jaod 3 lat. To jest produkcji włoskiej część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo będę wiedział na przyszłość Zamówiłem już same wałki może na jutro będą Gdybym wiedział o tym wcześniej pewnie bym kupił kompletną półoś w Armon Technika i bym się nie bawił w kupowanie wałków osłon na przeguby które nie wiadomo ile posłużą i jeszcze ile roboty przy tym Ale cóż, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź Właśnie na taką odpowiedź czekałem tylko szkoda że już zamówiłem wałki i mam już osłony Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś zadzwonićdo gościa i popytać jakiej firmy część  i inne tematy co cię interesują. Pozatym wcześniej już pisałem na forum o półosiach od tej firmy mogłeś poszukać tematu. Ja dałem niecałe 300 zł za półoś z przesyłką i chyba 50zł za ściagnięcie starej półos i izałożenie nowego elementu. Także po dwóch dniach miałem auto gotowe do jazdy. Lepiej poczekać ten jeden dzień i przemyśleć niż na szybko kupować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...