Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Toczenie się z górki


OlecznySzn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 4 dni jestem posiadaczem Primerki P10 1.6 16v z LPG. Jeździłem nią bezproblemowo, aż do wczorajszego dnia. Mianowicie byłem u kolegi i ma podjazd z górki, zaparkowałem wbiłem na 1 (brak ręcznego w poniedziałek robie) patrze i auto stacza się parę cm staje i nagle puszcza( pedały miałem zwolnione także nie była to moja przypadkowa ingerencja czy coś). Myślę sobie coś jest nie tak, pojechałem więc sprawdzić to na nieco większą górkę no i auto zgasło i nie chciało odpalić (10 min wcześniej tankowałem, więc może się zapowietrzył czy coś)wyłączyłem nawiew i nagle zaczął odpalać. Wszystko jeździ normalnie, biegi nie wypadają, nie muli no nic innego poza tym turlaniem się z górki nie dolega. Czy może mi ktoś napisać czy to normalne i ew co to może być i czy ta mała błahostka(bo jeżeli nic dalej nie będzie się złego działo to to nie problem bo jutro już ręczny będzie robiony) nie zmieni się w wymiane silnika jak się tego nie zrobi.

Jestem nowy, jeżeli napisałem to w innym dziale niż powinienem to proszę nie usuwać tylko przenieść. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

 

czy możesz opisać problem jakoś innymi słowami? Nie bardzo rozumiem o co chodzi... parkujesz na górce, wbijasz 1, gasisz silnik i puszczasz pedały - i samochód się toczy na biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

 

czy możesz opisać problem jakoś innymi słowami? Nie bardzo rozumiem o co chodzi... parkujesz na górce, wbijasz 1, gasisz silnik i puszczasz pedały - i samochód się toczy na biegu?

Dokładnie tak samo to zrozumiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note też tak miał :D

Jak zostawiło się go pod górkę na biegu to po jakimś czasie zaczynał się powolutku staczać.To było normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to opisze. Stawiam auto, gaszę silnik, wrzucam 1,puszczam sprzęgło i hamulec. Auto stoi nagle przesuwa sie parę cm, nastepnie znowu sie staje i tak ciagle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem (i mam) w każdym N. Dlatego zawsze na postój wbijam wsteczny- na nim ani drgnie! Widać kwestia zastosowanego przełożenia skrzyni! Pozatym koledzy o czym tu dyskutować? Nie macie hamulca ręcznego czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym moim aucie tak nie było, w Primerze też. Na jedynce stał nieruchomo jak na ręcznym. A czasem zaciągnięcie ręcznego nie jest dobrym pomysłem - np na mrozie albo jak ma stać 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe jak najbardziej, ja w 2.0 tak miałem i w innych autach z ręczną skrzynią też. Jeśli górka jest dostatecznie stroma to po prostu silnik zostanie poruszony tak jak przy odpalaniu "na pych". Ale z racji, że nie ma włączonego zapłonu to się nie odpali. To jest to samo zjawisko. A jak wrzucisz dwójkę na postoju to już w ogóle łatwizna poruszyć taki samochód na biegu. Na górce zdecydowanie lepiej zaciągnąć ręczny, wrzucić jedynkę, przednie koła skierować w stronę chodnika i najlepiej dojechać skręconym kołem do krawężnika. Jeśli górka jest dostatecznie mocna to sam ręczny również nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...