Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan micra '99 1.3 automat świeci się NCVT


mr.mentos

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje pomocy jestem osaba niepelnosprawna dlatego mam auto w automacie; 

musze czesto jezdzic a tu BIG problem auto garace jezdzi ale cos nie rowno pracuje , zeby odpalic musze troche ja rozkrecic z 2 min krecenia itp. JEST KOMUNIKA NCVT podobno to skrzynia biegow, itp. podobno wymiana ooleju moze pomoc , auto biegi zmienia ok, wiec moze to nie skrzynia/sprzeglo przejechalem 300km z ta usterka, ahy czasem zgrzyta jak przelaczam miedzy np. P D lub wsteczny.
thx za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pierwsza wskazowke, 100zl litr czy to jakis specjalistyczny olej dedykowany do tej/tych skrzyn nvct, czy olej chydralliczny ogolnego stosowania.  i ile litrow jest w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był przykład bo moze wystarczyć zwyklejszy i tańszy dokładnie nie wiem ja chyba do primery płaciłem coś ok 35 zł za litr

 

najlepiej podzwonić po zakładach specjalizujących się wymianami oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był przykład bo moze wystarczyć zwyklejszy i tańszy dokładnie nie wiem ja chyba do primery płaciłem coś ok 35 zł za litr

 

najlepiej podzwonić po zakładach specjalizujących się wymianami oleju

ok dziekuje, a ile srednio litrow oleju wejdzie do skrzyni,  i jeden mechanik cos sugerowal, ze mozna cos rozlaczyc, zeby sygnal ze skrzyni nie dochodzil do silnika, ale to chyba zly pomysl, bo zdrzytanie trzeba zlikwidowac, ale auto by odpalalo normalnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takich machaników omijaj szerokim łukiem

Bo im chyba niedochodzi sygnał z jednej pół kuli do drogiej ,,,

 

jeśli zgrzyta to moze być coś nie tak ale olej to podstawa i lekarstwo na wiele przypadłości automatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej...jeśli zgrzyta i ciężko się zmienia biegi to są początki końca sprzęgła proszkowego. Miałem to samo aż w końcu zerwała mi się linka do zmiany biegów. Ostatecznie wymontowałem skrzynie i wysłałem sprzęgło do regeneracji.

 

Auto mam sprawne od kilku dni i na razie spokój..naturalnie przy okazji wymieniłem olej w skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej...jeśli zgrzyta i ciężko się zmienia biegi to są początki końca sprzęgła proszkowego. Miałem to samo aż w końcu zerwała mi się linka do zmiany biegów. Ostatecznie wymontowałem skrzynie i wysłałem sprzęgło do regeneracji.

 

Auto mam sprawne od kilku dni i na razie spokój..naturalnie przy okazji wymieniłem olej w skrzynce.

ok a ile regeneracja? thx za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...