Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 2.7 intercooler. Mocy przybywaj!


regwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Hubert poszukiwał utraconych koników, a ja potrzebuję rezerwowych. 

Przydało by się paręnaście kucyków wiecej. Jak sie wkleję, to przy automacie trudno rozkręcic koła, tak by sie solidnie oczyszczały. Czyli brak dołu. Jak się turbo rozkręci to jeszcze hula.  Pompa  to zexel.  Ogólnie silnik w dobrym stanie, tylko pracy ma dużo, teraz przy 31” w szczególności.  Co radzicie? Czy próbowaliście czarów nad 2.7 Tdi?

 

Czip?  Gdzie , jak, jakie efekty?

Turbo inne? Od czago?

Podkręcanie pompy? Da się?

 

Generalnie ni chodzi mi o prędkość, ani przyspieszenia. Terranek praktycznie nie jeździ po czarnym. A po blocie, glinie i bajorach a i owszem. Było by super jakby się szybciej od dołu wkręcał...

 

Zapraszam do dywagacji

 

Witas

 

oczywiście filtry ok, sitka brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redzik redwater ... jest chyba w temacie

zajrzyj na jego profil

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da, Redwater lubi tuningować wszystko :whistle:  Swojego T2 podkręcił o ładnych parę kucy więc coś pewnie wie :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redwater zmienił turbinę i czarował pompę, ale ma mechaniczna - a u mnie jest elektroniczne g-o

 

Redwater - thx za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja myślałem o cyfrowym boxie do tyrrana, bo ceny są przystępne nawet i jakoś to podobno daje fajne efekty: wzrosty mocy i spadek spalania. Na jeeporgu kilka osób wkładało i testowało na hamowni. Można pomyśleć nad profesjonalnym tuningiem ale to już większe koszty 1000-2000zł z hamowniami itp. :) ja bym szedł raczej tą drogą i zostawił jak najwięcej nominału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo ze zmienną geometrią i wtedy silnik idzie prawie od samego dołu - a to jest to co ci potrzebne - jak ciśnienie się nie zmieni na większe to pompy chyba nie ma co ruszać bo sama koryguje dawkę, tyle że boost będzie wcześniej

 

te boxy to trzeba dokładnie doczytać żeby się nie okazało jak często bywa ze to rezystor przesuwający punkt pracy na mapie oszukując kompa innym sygnałem z przepływomierza, gazu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redwater wsadził turbinę od Rangera 2.5 - tylko sporo motania ponoć jest.

 

Hubert sprawdz proszę, czy dobrze zrozumiałem - jeśli turbina dmuchnie więcej powietrza to moja pompa (zexel) sama powinna podnieśc dawke paliwa? W mechanicznej trzeba to robić hand made.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wtryskowa (tudzież jej sterowanie) bez względu na to czy jest elektroniczna mechaniczna czy siedzi tam krasnoludek, musi być świadoma aktualnego ciśnienia doładowania i zależnie od niego korygować dawkę paliwa.

 

jeżeli nie zwiększasz ciśnienia doładowania to wszystko zostaje jak było - nie ma po co tam grzebać,

 

jeżeli wstawisz turbo ze zmienną geometrią i ustawisz maksymalne ciśnienie doładowania na takie jak było w nominale to efekt jest taki że to ciśnienie pojawi się znacznie wcześniej niż było bez zmiennej geometrii, a dawka zostanie automatycznie dopasowania do tego doładowania

 

oczywiście w ETI jest na pewno cała mapa dawki zależna również od obrotów i obciążenia silnika ale... ale chyba bym na początek się tym nie zajmował,

 

nie widzę tam sporo motania prawdę mówiąc ... no chyba że porównujesz do włożenia turbo żeby po prostu pasowało, jak wkładasz coś z innego samochodu to należy się liczyć z koniecznością "pomotania" trochę

 

ja mogę płakać tylko że zrobiłem regeneracje turbiny .... bo gdyby tego nie wymagała to bym ją pewnie wymienił na inną, już nie wspomnę tego teraz że po konsultacjach z panami of czyzerofłszść to bym w tej chwili nigdy tego 27 nie wpakował i uważam to teraz za błąd prawie wielbład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj na forum srajdow odnalesc goscia @wojtek_kom, on ma elektronike w malym palcu i zna tez pompe elektroniczna zexela, zapwne wie jak sie taka pompe podkreca jakims tam rezystorkiem za 10 groszy a nie czipem za 1500 pln. Podpytaj, moze uszczknie rabka tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę tylko zgadywać, ale tak jak to robią zwykle to sprawdza się jaką rezystancję ma przepływomierz prawdopodobnie im większa tym komp mysli że więcej powietrza, kwestia rzędu wielkości żeby nie pomylić - jakiś potencjometr i kręcisz sprawdzasz co się dzieje - dokładnie jak ze śrubką dawki bym robił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystancja..... :whistle:   taaa....   wchodzimy w tereny mi nie znane. Panowie mam ogląd. Dzieki za pomysły i podpowiedzi. Ukłon w wasza stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej dołożyć świnkę np. Ecumaster.

Najpierw odpalić hamowanię na kołach :)

Potem  "podmieniać" sygnał np. z przepływki, od razu będzie widać efekty na -/+.

Samą dawkę mozna zmienić przestawiając nastawnik, ale lepiej tego nie robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamiętasz jakie wartości rezystancji dla przepływki ?

Pogrzebię może gdzieś siedzi na kompie...

Przepływka nie była ruszana, ktróryś tam kabelek na wtyczce pompy cięty i wpinany rezystorek, zespolona wtyczka kilka pinów.

 

Albo widział używke w dobrym stanie za 500. :dribble:

 

 

Daj na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...