Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Osłona chłodnic


Yanekoktagon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trza było jeszcze przed montażem wywoskować ją :D Jeszcze byś więcej zaoszczędził na spalaniu :D

 

O matko, zapomniałem! Dzisiaj ściągam i nawoskuję na grubo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko to może podstawię Ci swojego i wzrośnie motywacja do działania ;)

To ja mam więcej do roboty,więc mógłbyś mnie zastąpić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze drzwi i zderzak mam do wymiany  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze drzwi i zderzak mam do wymiany  :P

tuning, dzwon czy korozja ??? :|

w sumie jak wrócę z urlopu to może chęci wrócą i mogę dwie sztuki zrobić na poczekaniu ;), a tymczasem jadę Colinsa zmienić bo tutaj zbyt spokojnie się zrobiło, a na bałkanach podobno rakiji zaczęło brakować od dwóch tygodni  :drinkchampagne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwon.Delikatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuning, dzwon czy korozja ??? :|

w sumie jak wrócę z urlopu to może chęci wrócą i mogę dwie sztuki zrobić na poczekaniu ;), a tymczasem jadę Colinsa zmienić bo tutaj zbyt spokojnie się zrobiło, a na bałkanach podobno rakiji zaczęło brakować od dwóch tygodni  :drinkchampagne:

 

A ja właśnie wrócił i dementuję plotki. ;) Rakija, Ozujsko i Karlovacko leje się szerokim strumieniem i nikomu nie braknie.

Nawet trochę przywiozłem żeby nagrzmocić się ze Grzmotem. :D

Tymczasem korzystając z jeszcze kilku dni urlopu zmykam na parę dni nad Bałtyk. B)  Zrobię porównanie ciepłoty wody z Adriatykiem. :P

Aha - QQ sprawdził się przyzwoicie. Zrobiłem ponad 3000 km z prędkościami do 150 km/h po autostradach. 2 razy piłowałem z pełnym obciążeniem na Sveti Jure czyli 1765 m nad poziom morza i QQ nie wyzionął ducha. Oszczędzany nie był i klima w niemal 40-stopniowych upałach ledwo dawała radę (ale dawała). Mimo to uzyskałem niezłe moim zdaniem średnie spalanie, bo 7.3 l/100 km, a oleju ani nie ubyło ani nie przybyło. :banan:

Do soboty wypatrujcie mnie w okolicach Mrzeżyna, a potem będę Was znów gnębił opowieściami dziwnej treści.

Zdrówko. :wave:  :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie od soboty w Rewie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I ja coś z tym będę musiał zrobić bo nie wróży to nic dobrego...

 

c017195767e72ce0a96481ed9563c916.jpg

 

4cf742e97a6dcf591ec1c344509fff07.jpg

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem dzisiaj na inne firmowe auto...

Starsze i z większym przebiegiem ale i tak trochę "goło" się zrobiło.

 

b4442043a6ef7c399e7c87ad16047916.jpg

 

bd80a8f0a408b4dcb0016197bfdefff0.jpg

 

9befae1f751345ce5e1a6173b88a9f8c.jpg

 

Mam już na to swoją teorie bo kamienie i owady to raczej nie możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze teraz to nawet muchy i komary latają w pancernych kaskach???

Strach stuknąć wróbla, pewnie pół auta rozwali. :)

A tak na serio w moim poprzednim samochodzie lamelki chłodnicy także postanowiły się usamodzielnić.

Na moje szczęście przy okazji zaczęła cieknąc delikatnie chłodnica, a że było to w 3 roku gwarancji ASO musiało sprezentować mi nową  :whistle:

Niestety nie wszyscy mieli takie szczęście w nieszczęściu.

Wydaje mi się że do takiego stanu jak na zdjęciu doprowadziło jeszcze mycie pod  dużym ciśnieniem. Te lamelki są z cieniutkiego "amelinium" więc są bardzo delikatne na nacisk i łatwo się gną.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moja teoria też poszła w kierunku myjki ciśnieniowej.

Ok. Thx. Być może trochę much i innych owadów zgarnie, parę kamyków odbije a strumień z myjki chociaż trochę rozbije. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt od dołu lipa. Natomiast od góry powinno jakoś pójść tylko powinienem zdemontować plastik (widoczny na zdjęciu) który wygląda jak by był zespolony z chłodnicą. Niestety po wyjęciu kołków górą odchodził ale trzyma górą, a nie chciał bym czegoś połamać. Rozbierał to może ktoś?

Ten plastik trzymany od góry spinkami jest nieodłączną częścią zderzaka i  można go tylko odchylić. Próbowałem się dostać do zderzaka odpinając górny grill ze znaczkiem, ale to nic nie da, bo w 1,6 benzynie dodatkowa chłodnica przylega bezpośrednio do wzmocnienia zderzaka i nie ma tam nawet kilku mm na wsunięcie siatki od góry - ta dodatkowa chłodnica ma od przodu ( przynajmniej u mnie) dodatkową kratkę - taki pseudo grill i d... zbita.Jedynym sposobem założenia tej siatki jest zdjęcie zderzaka  i już.   

Przetestowałem z dobrym skutkiem trochę inny patent. Wyciąłem z siatki dwa pasy o szerokościach nieco mniejszych od wysokości prześwitów w zderzaku i wsunąłem od strony prawej (stojąc przed samochodem czyli od kierowcy) do lewej. Z lewej jest więcej miejsca i można pomanewrować siatką.

Potem złapałem to opaskami/ trytrytkami i jest ok. nawet nie widać że są to dwa osobne paski.

post-103899-0-50322300-1496257766_thumb.png

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przetestowałem z dobrym skutkiem trochę inny patent. Wyciąłem z siatki dwa pasy o szerokościach nieco mniejszych od wysokości prześwitów w zderzaku i wsunąłem od strony prawej (stojąc przed samochodem czyli od kierowcy) do lewej. Z lewej jest więcej miejsca i można pomanewrować siatką.

Potem złapałem to opaskami/ trytrytkami i jest ok. nawet nie widać że są to dwa osobne paski.

 

Pamiętasz może wymiary tych pasków? Do czego łapałeś trytytkami siatkę? Wierciłeś jakieś otwory w zderzaku aby to przymocować, czy jest tam coś co pozwala przymocować tą siatkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam wymiarów wysokości poszczególnych pasków. Zmierz wysokość przerw między szczeblami zderzaka i odejmij tak 0.5 cm maximum - zależnie od wielkości oczek w siatce. ja miałem te największe i zostały całe oczka. Długość zostawiłem taką jak w postach wyżej - o ile dobrze pamiętam to 87 cm, ale sprawdź. Wsuń  paski rozpoczynając od strony kierowcy i następnie w lewo.Ale UWAGA !!! Zacznij od drugiego wcięcia tzn za pierwszą pionową poprzeczką i suń do końca. Po lewej jest  trochę wolnego miejsca i tam wsuniesz nadmiar a następnie przesuniesz w prawo zasłaniając pierwszy otwór od prawej. Złap trytrytkami do pionowych poprzeczek jak najwyżej pod poziomą listwą to nie będzie ich normalnie widać, no chyba że kucniesz przed samochodem. Taka sama operacja z górną siatką, choć ja wsunąłem górę od 1 otworu i najpierw, przez co miałem nieco gorzej z dołem. Całość zajęła mi ok.1/2 godziny razem z cięciem siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co z dolnymi krawędziami siatki? Tutaj pewnie to już będzie bardziej widoczne.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanekoktagon  na pierwszej stronie(może drugiej) tego tematu opisał wszystko z wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolną krawędź chowamy za brzeg wewnętrzny zderzaka i nie widać niedoskonałości cięcia, a mocowanie w kilku miejscach u góry wystarcza, nic nie odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja również myślę o tym by zamontować sobie taką siatkę bo już kilka owadów złapałem :) aczkolwiek boję się, że montaż mnie przerośnie szczególnie w kategorii rozkręcania... 

no i jak to się ma do gwarancji? Chyba nie mogę ot tak sobie rozkręcać przodu bez obawy o utrate gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie rozkręcasz przodu.A listwa z góry jest łatwo dostępna.Nie wiercisz,nie ingerujesz w blacharkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy ktos ma taka kratke zamontowana fabrycznie?

db3d5e3f80a6b8ebmed.jpg

Nie wiem czy jest sens montowac siatke...

Ja mam taką kratkę i niestety przez nią nie ma możliwości założenia siatki od góry.

Jak poszukasz to wyżej opisałem jak załozyłem u siebie. Ta kratka trochę osłoni- cegła nie wpadnie ale kamyk tak, zwłaszcza że ta kratka jest tylko na części chłodnic.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...