Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2.0 TD - Wąż płynu chłodniczego


kubaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam dwa problemy z wężem płynu chłodniczego. Zapytacie pewnie o który wąż mi chodzi, więc uprzedzę, że to w dalszej części postu. Pierwszy problem polegam na tym, że sparciał mi wąż i zaczął mój Nissan znaczyć teren. Znalazłem uszkodzenie - sparciały - spuchnięty wąż od wody. 

Kolejny problem polega na tym że nie wiem jak ten wąż w ogóle nazwać - nie wiem jak go szukać, żeby znaleźć odpowiedni. Chodzi mi o wąż który wychodzi z silnika i wchodzi do kokpitu. Na zdjęciu zaznaczyłem, którego węża szukam. - Proszę o wyrozumiałość w związku z moim brakiem wiedzy w tym temacie.

 

Proszę pomóżcie mi, jak ma go szukać, może ktoś z Was - Nissanmaniacy macie takich wąż do sprzedania ? 

Ewentualnie, może jakieś porady jak go naprawić? może skrócić ? spuchnięty jest na samym wejściu do silnika.

 

primera_waz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba fi 16, podjedź do jakiegoś sklepu z wężami, np. Agroma, i kup wąż do wody i po sprawie, jak będą jakieś wielkie zagięcia to włożysz sprężynę i będzie OK, albo u jakiegoś gazownika, oni mają takie węże do wpinania się w układ chłodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za odpowiedź. Moje największe obawy były odnośnie właśnie tych zagięć...Czy one muszą być zachowane tak jak w oryginalnym wężu? Czy nie ma to większego znaczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąż do chłodnic, układu chłodzenia, wodny itd, w sklepie będą wiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co oryginał Ma wytrzymać ciśnienie podane na korku chłodnicy i po sprawie. Oryginał będzie miał najmniej 12 lat to sama guma z siebie będzie już zlasowana 

Nie znam szrotów w świętokrzyskim ale ten w lubelskim handluje wyłącznie Nysami angolami http://panoramafirm.pl/lubelskie,radzy%C5%84ski,wygnan%C3%B3w,148/auto_nissan_czesci_samochodowe_cezary_nieznajek-azwlro_pbc.html

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Oj tam Były długie "wakacje"

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...