Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik paliwa


rosssssa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z tym ustrosjtwem. 

 

Po zatankowaniu do pełna wskazówka poszła do góry, po czym opadła, podskoczyła kilka razy i tyle.

od tamtej pory leży tak biedna i nie daje znaków życia  :turned:

 

Zdemontowałem ten pływak co jest w zbiorniku, ale wygląda na OK.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć  :wtf:  
Bo jak jeździ kilka osób to ciężko się połapać ile jeszcze waszki zostało.

bezpieczniki też sprawdzałem i wyglądają OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to w T2 jest zrobione ale u mnie ukruszył się lut właśnie na wyjściu ze zbiornika, styki są zalane jakimś-czymś ( może i kiedyś plastyczne to było)

no na szczęście ten przewód odpowiada tylko za "migającą (chyba) kontrolkę rezerwy więc dałem sobie z tym na luz ... ale naprawić byłoby cholernie ciężko, wiązka sztywna no i nie bardzo można sam lut odsłonić ... może na ciepło by poszło, ale garażu trochę szkoda  :devil:


nie wiem czy to moze być to.
bo już kilka razy ściągałem tą wtyczkę i nawet na moment nie załapało :(

nie we wtyczce tylko na drugim końcu wiązki ... chyba 5 przewodów i lutów sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieliśmy się, razem z Danielem przy okazji wymiany pompy to naprawiliśmy ... jego pompę wsadziliśmy w mój stelaż więc była okazja , ale działało to tylko przez moment i znowu się ukruszyło ... nawet powiększyłem okienko rewizyjne w bagażniku, żeby było łatwiej i wiązkę na sztywno umocowałem

pewnie, że wszystko można ... tylko u mnie na gazie dosyć często zdarza się jeździć na rezerwie benzyny i sumie to nie bardzo zależało mi na tej kontrolce, oczywiście wskazówka poziomu działa  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wskazówka poziomu działa  :whistle:

u mnie jest odwrotnie

kontrolka rezerwy działa a wskaźnik poziomu zdechł

pływak się utopił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest odwrotnie

kontrolka rezerwy działa a wskaźnik poziomu zdechł

pływak się utopił

 

muszę to sprawdzić, tzn wypompuję całe paliwo i zobaczę czy się rezerwa zapali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież i tak do naprawy będziesz musiał wymontować cały stelaż ze zbiornika ... nawet jeśli to luty to i tak dostęp z bagażnika marny ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę to sprawdzić, tzn wypompuję całe paliwo i zobaczę czy się rezerwa zapali ;)

U mnie na bank problem nie jest z elektryką tylko z mechanicznym uszkodzeniem pływaka. Niestety lak jak lemmy pisze dostep jest nieciekawy szczególnie u mnie bo akurat nad okienkiem jest zbiornik gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego właśnie ja mam mniejszą butlę ale na nadkolu ... triumfuję  :thumbsup:

najpierw wyjeździj gaz do końca, potem możesz zdemontować WZW z butli i wreszcie butlę

zaznacz sobie wcześniej w jakiej pozycji była umocowana, bo zacznie Ci "świrować" pływak w butli jeśli ją przekręcisz

no i raczej NO SMOKING ... chyba, że to garaż teściowej  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi to nie przeszkadza i nie mam zamiaru z tym walczyć. Tankuję benzynę i jężdzę puki się nie zapali kontrolka rezerwy. A że jest gaz to trochę to trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to do kolegi wyżej ... wyżej ... wyżej ... wyżej było  :icecream:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...