Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 2.0 TD 97' problem z "check"-iem


mr91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem a mianowicie,podczas jazdy zapala mi się kontrolka "check"a i momentalnie brakuje mocy tzn na biegu np 5 obrony ledwo ledwo idą w górę mimo iż pedał gazu jest w podłodze.Następnym problemem z tym checkiem jest taki,że gdy zmieniam bieg np z 5 na 4 to w czasie gdy wcisnę sprzęgło to obroty idą w górę ale nie zawsze się tak dzieje najczęstszy problem mam z tym co napisałem na początku. Jeśli się ten check zapali najczęściej pali się około 20sekund i wszystko wraca do normy...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim poczytaj sobie co masz za blad :) osobiście stawiam na zabrudzone sitka w pompie lub też nastawnik hdk sie przycina :) ale jest jeszcze milion innych odpowiedzi podaj nr. bledu i bedziemy dzialac dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak,że byłem u kilku mechaników w okolicy i nikt nie ma końcówki diagnostycznej do mojego modelu :/ więc muszę wykombinować coś w tej kwesti

 

 

Słyszałem też,że jak doleje się do ropy oleju 2T lub jakiś środek STP to może pomóc :)( jak tak to podajcie jaki,zawsze można spróbować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyźąd diagnostyczny kupisz w "papierniczym" a nawet w najbliższym kiosku :) a swą przygodę z traktorem zacznij od FAQ  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60477-p11-i-p11144-faq-silnik-cd20t-diesel/

 

Twoje gniazdo to OBD1 i zapewne masz osprzęt zexel a nie Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...