Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0300 - wypadanie zapłonu


Gość IKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu borykam się z problemem w moim X-Trail'u T30, 2007r. z przebiegiem 93 tys.

 

Problem występuje codziennie z rana, na zimnym silniku wystudzonym po całej nocy. Problem polega na gaśnięciu silnika przy hamowaniu/dohamowaniu. Samochód ma instalacje LPG - BRC, ale gaśnie na benzynie, wiec wykluczam problem z instalacją. Check-in czasami się zapala - błąd - wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach, byłem z tym w ASO, skasowali, ale po pewnym czasie znów się włącza, ale to mniejsza, bo przy instalacjach to standard.

 

Bardziej problematyczne jest gaśnięcie silnika. W ASO niczego się nie doszukali, inni mechanicy sugerowali przepustnice w związku z czym została przeczyszczona i obroty wyregulowane, ale nie pomogło. Świece, przewody, styki, sprawdzone są ok. Kolejną potencjalną przyczyną miał być przepływomierz, ale też po przeczyszczeniu rezultat ten sam - samochód gaśnie na zimnym silniku, potem problem znika, na ciepłym jest ok. Zostało również sprawdzone ciśnienie na cylindrach. Założenia producenta to między 9,9 - 11 na każdym cylindrze. U mnie pomiar pokazał :

 

1 - 10

2 - 11

3 -10

4- 11 

 

Pytanie zasadnicze, co to k***a może być ? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę potwierdzić swoimi pomiarami to u mnie
Cylinder 1 - 10.5

Cylinder 2 - 10.5

Cylinder 3 - 10.5

Cylinder 4 - 10.5

 

Osobiście szukałbym któregoś wadliwego czujnika... Jeżeli to tylko dzieje się na zimnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. 

 

Pierwsze hamowanie na zimnym w 90% przypadków gaśnie. Potem sytuacja jest ok, na ciepłym bezproblemowo. Jadę na serwis instalacji LPG po 30 tys., akurat mi wybiło, jak się nie poprawi, to raczej idę w kierunku regulacji zaworów, co wiąże się ze szlifem, bo to obstawiam od początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kolego,

 

też mi początkowo gasł przy hamowaniu. Przeanalizuj mój temat sprzed ...dłuższej chwili może Ci się przyda:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/89233-t30-25-automat-06-gaśnie-przy-hamowaniu/?hl=%2Bgaśnie+%2Bprzy+%2Bhamowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Posiadam X-traila T30 z silnikiem 2.0 beznzyna + LPG. Auto ma przebieg 275 tys.

Aktualnie jest po remoncie silnika polegającym na: kompletnej regeneracji głowicy (planowanie, ustawienie luzów, wymiana uszczelniaczy zaworowych itd), wymianie pierścieni tłokowy, panewek korbowodowych, łańcucha rozrządu, uszczelek na dół i górę silnika. Naprawa została podyktowana ogólnym zmęczeniem silnika (spadek mocy, branie oleju, problemy z odpalaniem).

Po naprawie silnika kultura pracy poprawiła się. Pracuje równo i cicho, tak jak kiedyś. W zasadzie wszystko jest ok. Nie wiem jak z braniem oleju bo nie pojeździłem jeszcze za dużo. Nie zmieniła się natomiast sytuacja z błędem p0300. Zarówno przed jak i po naprawie wyskakuje błąd p0300. Odłączyłem instalacje LPG i zakręciłem zawór na butli. Błąd nadal wyskakuje, więc raczej wykluczam wine instalacji LPG. Póki co wierzę, że naprawa silnika została przeprowadzona prawidłowo, więc wykluczam również luzy zaworowe.

Podmieniałem również cewki. Nie było żadnych zmian. Sprawiłem napięcie na wszystkich prawidłowe. Nawet dokupiłem 2 cewki i podmieniałem każdą. Również bez zmian. Pytanie co może w takim razie powodować wyskakiwanie błędu? Świece? Czujnik wałka rozrządu?

Dodam, że auto ma wycięty katalizator przedni.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy podejrzany to luzy zaworowe (łatwo to sprawdzić wystarczy zdjąć pokrywę zaworów), drugi podejrzany źle ustawiony rozrząd. W jakich warunkach pojawia się błąd? Zaraz po skasowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam, że świece dałeś nowe po remoncie.

Warto może obejrzeć dokładnie instalację elektryczną do cewki na tym cylindrze. Może jest gdzieś uszkodzona, przetarta a może w samej wtyczce do cewki jest coś nie tak (uszkodzony pin, naderwany kabel). 

Skoro podmiana cewek nie zmienia miejsca wypadania zapłonu to szukałbym właśnie w elementach które pozostają (świeca, inst. elektryczna itd). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulisses - tak błąd po naprawie pojawia się zaraz po skasowaniu, czyli kasuje odpalam, auto pochodzi chwile i zaświeca się kontrolka, przed naprawą błąd wyskakiwał różnie, czasem zaraz po skasowaniu czasem po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów

strus251 - świece zostały stare, ale planuje wymienić

 

Edytowane przez eliomys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany świec i sprawdzenia luzu, potem do sprawdzenia wiązka do ecu (zapłon, czujniki wału/wałka), potem ustawienie rozrządu i na koniec zostaje podmiana ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może wystąpić sytuacja, że przy źle ustawionym rozrządzie silnik będzie pracował prawidłowo? Tzn ma moc, nie hałasuje, odpala elegancko itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ale w moim Xsie  miałem notoryczny problem z błędem p0300 i innymi z wypadaniem zapłony na 1 cylindrze i losowym wypadaniem + błąd przepustnicy. Po czyszczeniu przepustnicy błąd ustępował na 3, 4 dni. Po 6 razie rozebrałem przepustnicę z całym potencjometrem i okazało się że wąsy które powinny stykać się na tej płytce z lutem nie stykają się. Podgiełem je żeby ładnie stykały i zmontowałem z powrotem. Od pół roku nie miałem błędów a t30 chodzi jak by odzyskał połowę mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój znajomy ma podobny lub taki sam problem. Ciągle wyskakuje kontrolka check engine i okazuję się, że wyrzuca błąd P0300. Według instrukcji serwisowej na pinie 4 powinno być 12V a w rzeczywistości tak nie jest. Poniżej zamieszczam schemat elektryczny. Podejrzewamy przekaźnik lecz niestety nie wiemy gdzie on jest zlokalizowany. Mam nadzieję, że ktoś podpowie gdzie go powinniśmy szukać a może w czegoś innego powinniśmy szukać?

Pozdrawiam.   

1387719162_wiringdiagram.thumb.jpg.3fc9965e6fa6e7c4b45d07ada0891fff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Siemka. Wznawiam temat. W dniu wczorajszym pojawił mi się takowy błąd. Wydaje mi się że ma to związek z napięciem na cewki. Wczoraj odpalałem na kable hondę Accord  1.8 PB i w trakcie dłuższego kręcenia u mnie pojawiło się coś takiego. Podłączyłem elm i skasowałem blad. Będę to jeszcze obserwował.

Screenshot_2019-04-10-20-26-22-448_org.prowl.torque.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.05.2016 o 11:22, DadanGR napisał:

Witam,

 

od jakiegoś czasu borykam się z problemem w moim X-Trail'u T30, 2007r. z przebiegiem 93 tys.

 

Problem występuje codziennie z rana, na zimnym silniku wystudzonym po całej nocy. Problem polega na gaśnięciu silnika przy hamowaniu/dohamowaniu. Samochód ma instalacje LPG - BRC, ale gaśnie na benzynie, wiec wykluczam problem z instalacją. Check-in czasami się zapala - błąd - wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach, byłem z tym w ASO, skasowali, ale po pewnym czasie znów się włącza, ale to mniejsza, bo przy instalacjach to standard.

 

Bardziej problematyczne jest gaśnięcie silnika. W ASO niczego się nie doszukali, inni mechanicy sugerowali przepustnice w związku z czym została przeczyszczona i obroty wyregulowane, ale nie pomogło. Świece, przewody, styki, sprawdzone są ok. Kolejną potencjalną przyczyną miał być przepływomierz, ale też po przeczyszczeniu rezultat ten sam - samochód gaśnie na zimnym silniku, potem problem znika, na ciepłym jest ok. Zostało również sprawdzone ciśnienie na cylindrach. Założenia producenta to między 9,9 - 11 na każdym cylindrze. U mnie pomiar pokazał :

 

1 - 10

2 - 11

3 -10

4- 11 

 

Pytanie zasadnicze, co to k***a może być ? :)

witam, ja mam taki sam problem w Xsie 2,5 plus LPG czy udało sie rozwiązać twój problem?

wiem że trochę czasu minęło

....

 

 

witam, ja mam taki sam problem w Xsie 2,5 plus LPG czy udało sie rozwiązać twój problem?

wiem że trochę czasu minęło...

sprężanie:

1 - 11

2 - 11

3 -11

4- 11 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

w moim x trailu też pojawiał się błąd p0300 i od czsu do czasu p0011 , obroty(niebieski)skakały od 600 do 800, poniżej wykres, sondy 1(pomarańczowy)sondy 2 (szary), zastanawiałem się dlaczego sonda 2 tak dziwnie się zachowuje

image.thumb.png.a14f8405526a38d872ef8b70b32b8d83.png

kąt wyprzedzenia zapłonu(żółty) i Ustawienie faz rozrządu zaworów dolotowych - rząd 1(niebieski)

image.thumb.png.e897e6ad61205b32859b49bcab69ad1b.png

męczyłem się tydzień, pomogło zatankowanie lepszego paliwa, obecnie bez błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,od zakupu pojawia mi sie co kilkaset km blad losowego wypadania zaplonu/lub na 3 cylindrze. Cewki mam zalozone nowe ( firma sentech) swiece rowniez. Silnik chodzi raczej rowno,czasem nim zatelepie/zadrzy. Bylem u kilku mechanikow-kazdy mowil ze cewki sa byle jakiej firmy i jakosci i nalezy zaczac od tego bo choc nowe moga kiepsko pracowac.Stad pytanie-szukajac nowych cewek jakiej firmy szukac?Nissany maja jakies ulubione? co bylo wkladane na 1 montaz?

 

Poza tym nie wykluczam ze silnik powoli sie konczy.. kompresja 9.9 na kazdym cylindrze a luzy zaworowe wg mechanika 'prawie w normie' wiec chyba tez nie do konca. Srednie spalanie w okokicy 10l / 100km aczkolwiek demonem predkosci tez nie jest.

Prosze pomozcie,podpowiedzcie cos bo generalnie fajnie sie tym smiga a przez takie pierdoly czlowiek sie jedynie zniecheca. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...