Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 kombi i komputer pokładowy


mariohyster

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem primere z silnikiem 2,0 16V 131km i chodzi o dane spalania w tym komputerze, wydaje mi się że podaje fałszywe wartości bo to samo pokazuje na gazie i na benzynie a do tego wartości są kosmicznie wysokie i praktycznie się nie zmieniają tzn jak odpalę auto na benzynie pokazuje mi np 13,5 i przełączeniu na gaz jest dalej ta sama wartość, mówie tu o stojącym w miejscu aucie i moze ono stać odpalone cały czas a to sie nie zmienia ale w ruchu jest podobnie jak pocisnę 140 to pokazuje np 16 ale jak zwolnię do 80-90 to pokazuję dalej to samo.

Tak ma być co ja mam cos nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te wartości są średnie jak dłużej przytrzymasz przycisk od zmienia km, godziny itp. to zresetujesz jego stan i zacznie liczyć on nowa i wtedy zauważysz różnicę ale rewelacji z tym nie ma. W rzeczywistości nie sprawdzisz ale duże wartości wykazane na komputerze mogą sugerować że dużo było jeżdżone na tzw. mieście i na krótkim odcinku drogi. Jak się nie mylę to jakbyś zrobił reset podczas jazdy przy 80 km/h to na odcinku pomiarowym morze nawet pokazać spalanie 8 l/100 km ale jak dodasz gazu to ta wartość wzrośnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer wyświetla spalanie 9l już od ponad 6 miesięcy na samym początku było koło 13l po dłuższych trasach systematycznie spadało aż do owych 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis rano jadąc do pracy zresetowałem go i zaczęło mi pokazywać zmienne wartości, jadąc tak miedzy 60-80 km/h na pustej drodze pokazywało 7,5 do 8,5 ale po przełączeniu na gaz pokazywało dalej miedzy 7 a 8 więc chyba spalania gazu nie podaje, ale już popołudniu jadąc po mieście w korkach pokazywało mi ponad 13 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie to wartość średnia. Zaraz po resecie będzie gwałtownie reagować na zmiany, czym dłużej będziesz jechać tym zmiany będa mniejsze. Postój też wlicza się do średniej spalania, i jak stoisz w korku to średnie spalanie rośnie.

Komputer nie wie że masz LPG, i cały czas oblicza spalanie dla benzyny. Jak przełączysz na LPG to komputer myśli że dalej palisz PB, a ilość wtryskiwanego LPG jest inna niż PB, stąd będziesz miał różnice w pomiarze.

 

W moim komputerze na ON różnicapomiedzy komputerem a tym co wlałem wynosi ok 0,5l/100km. O tyle komputer pokazuje mniejsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...