Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - to żadna reklama. Poprosiłem syna o zrobienie fotek, żeby wrzucić to dla was na forum (ma prof. aparat). Jak pewnie zauważyliście - mój telefon był w uchwycie i nie miałem czym zrobić. Wierzcie mi lub nie - nie mam nawet teraz czasu na sprzedaż tych konsol i nie bardzo mi zależy nawet na sprzedaży tego - czym innym się zajmuję zawodowo. Nie ma ich u mnie w sklepie internetowym itd. Nie podaję też przecież adresu. Także proszę nie doszukujcie się 2-go dna.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie głosowe jest w zależności od telefonu. Tak jak w słuchawce Bluetooth. Sam Nissan Connect tego nie obsługuje - działa jak zwykła prosta słuchawka BT. Akurat mam NOKIĘ bo podoba mi się wybieranie głosowe (a żona ma inną nokie tez z tego powodu). Czas marnowany na jazdę zawsze wykorzystuję do rozmów i dużo dzwonię więc wybieranie głosowe dla mnie podstawa.

Z tego powodu nie zmieniam telefonu. Choć już przełożyłem kartę SIM do jakiegoś LG z androidem - bo chciałem móc korzystać w pełni z NCII i... do pierwszego wybierania numeru. Hahahha taki dnupy android a nawet nie ma prostego rozpoznawania mowy. Zaraz jak tylko wróciłem wrzuciłem go na dno szafy i nikt mnie nie zmusi do jakiegoś androida czy czegoś podobnego.

Teraz córka ma jakiegoś Samsung Glaxy SIV też z tym ciulsltem i po ostatniej aktualizacji biby coś tam się zainstalowało jakieś SVoice - ale.... to się można pociąć.

Wydawało mi się, że najprostsze wybieranie głosowe w dzisiaj powinno być podstawą podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieranie głosowe jest w zależności od telefonu. Tak jak w słuchawce Bluetooth. Sam Nissan Connect tego nie obsługuje - działa jak zwykła prosta słuchawka BT. Akurat mam NOKIĘ bo podoba mi się wybieranie głosowe (a żona ma inną nokie tez z tego powodu). Czas marnowany na jazdę zawsze wykorzystuję do rozmów i dużo dzwonię więc wybieranie głosowe dla mnie podstawa.

Z tego powodu nie zmieniam telefonu. Choć już przełożyłem kartę SIM do jakiegoś LG z androidem - bo chciałem móc korzystać w pełni z NCII i... do pierwszego wybierania numeru. Hahahha taki dnupy android a nawet nie ma prostego rozpoznawania mowy. Zaraz jak tylko wróciłem wrzuciłem go na dno szafy i nikt mnie nie zmusi do jakiegoś androida czy czegoś podobnego.

Teraz córka ma jakiegoś Samsung Glaxy SIV też z tym ciulsltem i po ostatniej aktualizacji biby coś tam się zainstalowało jakieś SVoice - ale.... to się można pociąć.

Wydawało mi się, że najprostsze wybieranie głosowe w dzisiaj powinno być podstawą podstaw.

Czy działa ci wybieranie głosowe poprzez przytrzymanie dłużej klawisza słuchawki na kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tak samo jak przy słuchawce bluetooth. Trzymam naciśnięty guzik na kierownicy <podniesiona słuchawka> jakieś 2 sekundy, następnie jest (Ti Ti ti)  sygnał, że "mogę mówić", wypowiadam imię nazwisko. Telefon je potwierdza i wybiera numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę na telefonie córki - czy może po ostatniej aktualizacji coś nie było. Miałem krótki okres, że interesowałem się wybieraniem głosowym w androidzie - ale z tego co poczytałem, sam android tego nie wspiera. Należało zainstalować jakąś aplikację, która to obsługuje. Ale aplikacja żarła prąd, po drugie trzeba ją było włączyć, potem coś wybrać i dopiero mówić. To nie było na moje nerwy. Po przesiadce z prostoty jaką daje stary aparat Nokii - nie mogłem zdzierżyć braku tego w Androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. OK. Udało się wydobyć reakcję Andoida na S5 na dłuższe przyciśnięcie przycisku słuchawki. To już dużo - reszta to konfiguracja. Rzeczywiście na starych Nokiach działało to bezbłędnie, ale powrotu do tego już nie ma i zamiast narzekać - trzeba nagiąć technologię aby działała tak jak chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - tak !

Tylko użytkowość żadna bo jeśli Qq nie jest SUV em  z napędem 4x4 to taki element pozostanie bajerem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem jestem na nie ;)

W poprzednim Qashqaiu miałem boczne rurki bo dealer mi wcisnął w gratisie ale w J11 jakoś mi to nie leży.

Obecnemu Qashqai-owi wyglądem i właściwościami jezdnymi jeszcze bliżej do osobówek niż poprzednikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malzonka by chciala takie rury na samochodzie ale mnie sie to nie podobalo- wolalem pojsc w pampersy. A jak juz je kupilem, to nie ma miejsca na rurki. I koniec dyskusji u mnie w domu.

A i QQ faktycznie takie rury wyjatkowo nie pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie,jak dla mnie to ani rury ,ani pampersy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat pamersy sie podobaja. Ale tylko dlatego, ze nie mam 19" felg tylko 18". NIe wiem, ale strasznie klucily by sie wg mnie pamersy i 19" felgi. Jakos tak jendo ne pasuje do drugiego, no moze pasuje ale albo to auto lekko terenowe -na co wskazuja pampersy albo rasowy szosowiec- przez zminiejszony profil opony przy 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to akurat masz w cenie i w zderzaku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe listwy boczne o 1cm grubości, wyglądają znacznie lepiej niż poprzednie zamienniki:

 

http://allegro.pl/ochronne-listwy-drzwi-bocznych-qashqai-2014-i5167823392.html

 

Dawno na forum nie zaglądałem, więc nadrabiając zaległości muszę opisać sprawę owych listw bocznych. Zakupiłem je, jednak okazało się  przednie są o 6-7cm za krótkie. Podczas przymierzania upadły mi na asfalt zarysowując się, co też uniemożliwiło mi ich zwrot. Póki co lezą w garażu, być może w dłużej wolnej chwili zainstaluje je wypośrodkowując tak żeby z obydwóch stron były po 3cm odstępy. W każdym razie  innym użytkownikom odradzam zakup.

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashqai bardziej sprawdzi sie jako muskularny Hatchback .. można pomyslec np nad dystansami na piastę ale możliwe że trzeba będzie wymienić sprężyny na twarde

Track-Wider-Hub-Centric-Adaptor-Wheels-S

721d1240608210-distanzscheiben-spurverbr

Edytowane przez romeosoul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno na forum nie zaglądałem, więc nadrabiając zaległości muszę opisać sprawę owych listw bocznych. Zakupiłem je, jednak okazało się  przednie są o 6-7cm za krótkie. Podczas przymierzania upadły mi na asfalt zarysowując się, co też uniemożliwiło mi ich zwrot. Póki co lezą w garażu, być może w dłużej wolnej chwili zainstaluje je wypośrodkowując tak żeby z obydwóch stron były po 3cm odstępy. W każdym razie  innym użytkownikom odradzam zakup.

danbam - z tego co wiem, to te listwy przednie (także oryginały) właśnie takie mają być - mają sięgać do tylnej krawędzi przednich drzwi, ale z przodu ma właśnie brakować te 6-7 cm - to jest że tak powiem "by design"

W oryginale tylne też są "przykrótkie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o Chip Boxie, który pojawił sie w DE... dla 1.2 przyrost mocy mij 139 KM, dla 1.6 min 197 KM. Cena nawet kusza ca 1200 PLN tylko czy to działa

http://www.cpa-chiptuning.de/chiptuning-Nissan-Qashqai-1-2-DIG-T/motortuning_2749.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem u nich, troszkę cena wysoka za kabelek i przyrost nie do końca efektowny (więcej koników wychodzi z wgrania innej mapy... ale to juz chyba tylko po gwarancji wypada zrobic). Z dygiej strony kto w serwisie sprawdza jaka jest mapa wgrana, chyba nie do końca sie orientuja co jest fabryczne a co nie.

Fajnie byłoby poszperac na forach zagranicznych czy juz jeżdzą z PowerBoxem i jak to sie sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz info o wgraniu innej mapy i kto by takie coś zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...