Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11 1.6 16v] Spadek wolnych obrotów.


Wnusio87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Samochód 8 rok w moich rekach 1.6 16v 97r.. 

jedyne awarie które sie przytrafiły przez te 8 lat , to dwa przeguby , jakies tulejki na wahaczu ,termostat,płytka od sterowania nadmuchem powietrza, reszta śmiga aż miło.

 

Problemem który mnie teraz dopadł  jest takie o to zjawisko:

Niskie obroty biegu jałowego. kreska nad zerem - ciepły jak i zimny silnik.(nie wiem ile to może byc obrotów na tej kresce)

 

1.Podczas jazdy - gdy wrzucę na luz obroty spadają i na obrotomierzu jest po niżej tej kreseczki wskazówka "objaw jakby miał zaraz zgasnąc" ale jak się zatrzymam tak jakby się podniosą i stoją na tej kresce.

2.zauważyłem jeszcze takie coś że na odpalonym silniku czy to jest na  zimnym czy na cieplym ,"kopniecie" muśnięcie pedału gazu na obrotomierzu ukazuje spadek obrotów biegu jałowego poniżej tej kreski i powrót na bieg jałowy. 

odczucie jakby albo go przydusiło za duża ilośc powietrza lub za duża dawka paliwa no albo odwrotnie tłumacząc.

 

Prosiłbym was o nakierowanie mnie co trzeba  sprawdzic  w takim o to przypadku,lub wymienic.

Dziękuje z góry .Pozdrawiam serdecznie Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przepływka lub przepustnica. W tych okolicach trzeba szukać. Wyjmij i przemyj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...