Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sebav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam problem z spryskiwaczami z przodu i tyłu, a mianowicie przestały działac, przy podawaniu 12V na silniczek to się nie kręcą, ale po podpięciu wtyczki od spryskiwaczy reflektorów działa, wiec zakładam że jest sprawny. Mam wrażanie że na stałe podpięty jest +12V w miejsce opisane jako "-" na silniczku, ale przecież same kabelki raczej się nie przepieły. Obwiniam dźwigienkę gdyż przerywane obroty wycieraczek mi nie działają od początku jak mam auto, choć po pociągnięciu dźwigienki wycieraczki pracują. Dodam że mam 2 silniczki z osobnymi wtyczkami i trzecią wtyczkę od spryskiwania reflektorów nieużywaną. Bezpieczniki przepikałem wszystkie i zdają się być ok i nie wiem już gdzie szukać błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie dżwignia, bo to ona daje impuls na spryskiwacze przód i tył. Skoro silniczki działają faktycznie sprawdziłbym manetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podczepię pod temat.

Jak jest zbudowany układ tylnego spryskiwacza.

Pierwszy właściciel na miejscy tylnego spryskiwacza zamontował jakieś elektryczne gniazdo.

Nie dość, że wygląda to jak g..no w lesie to jeszcze nie mam tylnego spryskiwacza.

 

Gdzie przebiega wężyk do tego spryskiwacza? Czy może jest osobny zbiornik i pompka?

 

Pytam, bo przyglądałem się temu i przy zawiasach tylnych drzwi nie zauważyłem żadnego wężyka.

 

Mógłby ktoś podrzucić może jakieś zdjęcia?

Wszelkie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyk leci lewym progiem razem z kablami,do drzwi przechodzi w tej gumie co kable. Sprawdź czy wężyk jest drożny ja sobie kiedyś przycisnołem przy montowaniu plastików i musiałem od nowa ściągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Musiałbym poszukać ten wężyk. Silniczek działa, gdy przesunę dźwignię żeby podać płyn na tylną dyszę to słychać "bzzzzzz". Ale nie wiem czy węzyk nie jest gdzieś zaślepiony lub czy coś nie jest przerobione.

 

Jak wspomniałem, nie mam dyszy tylnego spryskiwacza. Na jego miejscu mam jakieś gniazdo elektryczne. Dlatego muszę kombinować i sprawdzić gdzie ten węzyk lub co zostało jeszcze przerobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...