Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wypluło mi chłodziwo.


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłem niedługą trasę i gdy zajechałem na stację paliw żeby zatankować okazało się, że wóz broczy chłodziwem.

Wszystko zachlapane.

Temperatura jeszcze była w normie i udało mi się jeszcze pokonać parę kilometrów by dojechać do domu.

Na parkingu dalej wylewało się chłodziwo na asfalt.

Gdy podniosłem pokrywę silnika okazało się, że gdzieś sobie tryska przy termostacie ale nijak nie potrafiłem dokładniej zlokalizować gdzie dokładnie i co się uszkodziło.

 

Zaholowałem wóz do mechanika. Ma zajrzeć i postawić diagnozę.

 

Mam nadzieję, że tragedii nie będzie.

 

Zdarzyło się Wam kiedyś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek chłodnicy (odpowietrznik) mógł się już "zmęczyć" ... reszty dopełniło ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć poluzowanie obejmy to stały numer :-)

Mnie ta, plus to by wozić litr chlodziwa, informacja kosztowała pifo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto sprawdzić termostat morze jakiś syfek go zblokować , i visko czy załącza dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto sprawdzić termostat morze jakiś syfek go zblokować , i visko czy załącza dobrze .

Zablokować termostat? Masz na myśli stary ciap?

Gdyby mu wiatraczka nie spinało to by wskazówka poszła na czerwone pole a i tak by ciśnienie szło na zbiornik wyrównawczy.

 

Jeżeli przewody nie spuchły to obstawiam opaskę.

 

Przegrzany termostat zazwyczaj uszkadza się w pozycji otwartej na stałe.

Zawór ciśnienia na korku chłodnicy....0,9 bar. Puści dalej no chyba że to jakiś mega przyrost ilości ciepła na silniku ale i tak by się w wyrównawczym gotowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza.

Puścił jeden z gumowych przewodów.

Dodatkowo okazało się, że wentylator jest pęknięty w kilku miejscach i w każdej chwili mógł się rozpaść na kawałki.

Także będę miał nowy wentylator.

 

Pozostanie tylko wlać chłodziwo i można jeździć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik ostatnio tak sobie założyłem wężyk że wentylator alternatora go wypiłował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wóz zrobiony. Trochę stał w warsztacie, bo byłem w międzyczasie na urlopie. Trzeba było jeszcze zdobyć wentylator do chłodnicy. Ten który miałem był pęknięty.

Zdobycie nowego graniczy z cudem. W ASO jest za 800zł.

 

Ostatecznie kupiłem na allegro za 70zł wraz z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko kawałek tworzywa, dlaczego uparłeś się na nowy ... to nie klocki hamulcowe; wystarczy aby był cały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie. Co Wy czytać nie potraficie? ;)

Przecież napisałem, że kupiłem na allegro za 70zł. Musiałbym chyba na głowę upaść żeby kupić nowy za 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo w szoku jrstem jsk widzę te ceny ... 800 zs wiatrak a dzisiaj następny cwaniak 6 tys. za naprawę ramy

Sorry, z telefonu piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...