Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozsypany pedał sprzęgła


DaSk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kompletnie rozsypał mi się pedał sprzegła (padł mi 15 km prezed domem a udało mi sie jeszcze przed tym wypadkiem przejechać jakies 140 km).

Koledzy mam do Was prośbę. Szukałem dzisiaja na allegro pedału sperzęgła do Terrano II (2002 rocznik). Niestety nic nie znalazłem (będe dalej szukał). Jeżeli ma ktos z Was na sprzedaż tą część to prosze o kontakat (najlepiej na maila ceglaforteczna@o2.pl).

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Dzięki za linki. Na razie dorwałem pedał na allegro od Nissana Terrano I. Zobaczymy czy da to radę (słyszałem, że mozna zrobic taką przekładkę). Mam przynajmniej taką nadzieję. Po naprawie dam znać jak poszło.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to dziś będę musiał pochylić się nad tematem i poszukać.

Jak jej nie będzie to trzeba będzie poszukać zamiennika albo na aledrogo


Bankowo brak takiej sprężyny, jeżeli ktoś gdzieś widział bądź komuś zalega to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pedał nie odbija od razu do końca jak puszczam go to niezależnie jak szybko w pewnej odległości pedał zostaje i po chwili doskakuje do końca. Czy ktoś wie co to może oznaczać? 

KAINE spróbuj na jakimś szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pedał nie odbija od razu do końca jak puszczam go to niezależnie jak szybko w pewnej odległości pedał zostaje i po chwili doskakuje do końca. Czy ktoś wie co to może oznaczać? 

KAINE spróbuj na jakimś szrocie.

może jakieś problemy z pompką sprzegła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już wiem. zajrzałem do zbiorniczka przy pompce i jest tam mętny płyn a na ściankach zbiorniczka jest warstewka jakiegoś mułu więc sądzę że wystarczy spuścić płyn i wyczyścić układ, i tu rodzi się pytanie czy aby go wyczyścić wystarczy przepuścić przez niego rozpuszczalnik czy trzeba kupić jakiś specjalny płyn do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlam się pojawia wskutek rozpuszczania alu. Zerknij przy pedale czy nie cieknie Ci już pompka sprzęgłowa. Był też kiedyś temat o rozwarstwionym przewodzie przy wysprzęgliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej tyraczce nie miałem sprężyny na pedale a wracał do samej góry, tak że przypuszczam że u ciebie jeśli nie wraca to jest to zapowiedź rychłej śmierci pompki tym bardziej że masz szlam w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o sprężynę to jest moje widzi misie, bo pedał wraca ale na samym końcu jest wyczuwalny luz a sprężyna zrobi że bedzie idealnie.

Cały uklad sprzęgła wymienialem z 1.5 miesiąca temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...