Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poszukuje kogos z primera p11 1.8 z łodzkiego


olokogz

Rekomendowane odpowiedzi

witam poszukuje kogos z primera p11.144 silnik 1.8 z woj. lodzkiego zeby podmienic sonde i przeplywke do sprawdzenia, auto muli niesamowicie, but w podlodze a ono stoi,szarpie i sie dlawi, wskazania sondy niby zle bo 0,2V przy otwartej przeputnicy, do tego blad P0171, na wolnych natomiast pokazuje stale napiecie czasem 0.3 czasem 0.5, wykres przypomina linie prosta z minimalnymi odchyleniami, a powinna byc sinusoida. Nie mam funduszy zeby kupowac w ciemno wiec jezeli ktos by byl tak mily i mi pomogl to prosze wiadomosc na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jechałem kiedyś na jeździe próbnej tak zamuloną primerką - tam był mocno zamulony katalizator po tym jak silnik zżerał olej przed wymianą rozrządu..

 

U mnie Błąd P0171 pojawił się kilka jakiś  czas temu - wykasowany, jeździłem 2-3 tygodnie i pojawił się ponownie. Dzisiaj go ponownie usunąłem. W najbliższym czasie u znajomego z warsztatem mam zamiar sprawdzić (przeczyścić) przepływomierz jeśli nam się to uda (ja się na mechanice nie znam...) , jeśli to nie pomoże i pojawi się ponownie będę musiał zasięgnąć porady specjalisty.

 

Jak nie przepływomierz będę musiał sprawdzić sondy.

 

Poza denerwującą oko kontrolką auto jednak chodzi bez zmian - spalanie, moc, stałe obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kolego czeka Cie to co mnie, tez na poczatku blad P0171 sie pojawial ale nie odczuwalo sie braku mocy, dopiero potem bylo coraz gorzej i gorzej... Sonde wymienilem w pierwszej kolejnosci na oryginal Bosha, troche sie poprawilo ale dale nie to samo, katalizator wywalony ale nie mial on wplywu na nic, dopiero wymiana przepolywki pomogla, udalo mi sie dorwac jakis niemiecki zamiennik za 150zl i smiga az milo, przy okazji wymiany wyczyscilem przepustnice i przestal szarpac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...