Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mycie chłodnicy


Qubuś

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ostatnich upałach zauważyłem na trasie niepokojący wzrost temperatury. Jestem prawie w 100%przekonany, że to właśnie moja zalepiona błotem, trawą i innym dobrodziejstwem zebranym podczas kilku wyjazdów w teren. Mam plan rozebrać układ chłodzenia, wyciągnąć obie chłodnice (od klimy też by się przydało poczyścić:)) Moje pytanie to jak to zrobić żeby nie uszkodzić delikatnych radiatorków? Jakieś płukanie może w jakims specyfiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H2O ... i zwykła szczotka , działa, sprawdzone  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś jakiś patent na to żeby nie syfić tak chłodnicy? może jakaś osłona z siatki czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, każdy z tych patentów przysłania chłodnicę

Prędzej patent na możlieość umycia chłodnicy bez jej demontażu by się przydał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką zgiętą i spłaszczoną rurkę do węża i wkładam między atrapę a chłodnicę i jazda :).

U mnie działa,ale ja nie mam klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raz w roku wyjmuję chłodnicę do mycia(zawsze na lato)ale po jakiejś błotnej jeździe zawsze staram się umyć auto póki jeszcze nie zaschnie i przy okazji wymywam chłodnicę,bo jak się zapuści,to później trzeba wyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...