Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano 2/maverick - piszczenie wału? mostu?


maverik_maverik

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie-proszę o podpowiedź!

Urzekł mnie ostatnio nowy dźwięk, który pojawił się i nasila w moim aucie.

Otóż przy ruszaniu, najchętniej na wprost, najlepiej do przodu-słuchać miarowe piszczenie, które odpowiada prędkości obrotowej wału-nasila się i przy pewnych obrotach znika-ewidentnie dźwięk jakby gumy ocieranej o metal. Przy ruszaniu do tyłu-ciszej-na skręconych kołach-różnie. Przesmarowałem wszystkie kalamitki-pomogło na moment. Nasiliło się za 2 dni ze wzmożoną siłą. Dźwięk podobny do bujania obciążonym fotelem z ratanu :D

Most suchy. 

Przy okazji,jako zupełny laik spytam-czy most przy ruszaniu do przodu lub tyłu porusza się? w znaczeniu w osi kół, wykonuje delikatny obrót? czy to może być przyczyna? coś, się odkręciło? urwało? most się przemieszcza i coś piszczy?

Pomożecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasugerowałem się poruszającym się mostem

jeśli coś blokowało by koła, przykładowo zaciągnięty ham. ręczny i próbował byś ruszyć most będzie chciał się obrócić wokół półosi, prawda ?

a co go trzyma ? tuleje w drążkach ... tyle, że towarzyszyło by temu szarpanie 

wał obraca się ok.4-5 razy szybciej względem kół (zależnie od przełożenia mostu), jesteś pewien że słyszysz piszczenie wału właśnie ?

 

Uć ... to gdzieś w okol. Aleksa, nieprawdaż ?  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno wał ? czy koła ?

 

przy wyjściu na wał z reduktora jest metalowy kielich w którym pracuje dość ładnie spasowana "flansza / uszczelka",

możliwe że w coś przyhaczyłeś i się kielich przesunął i obciera o "flansze" na wale,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...