Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka ABS P11 144


kryspin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów serdecznie. Proszę o radę w sprawie kontrolki ABS. Do wczoraj nie miałem żadnych problemów z układem ABS. W marcu tego roku wymianiałem przeguby przy kołach ale problemów nie było. Wczoraj podjechałem do znajomego żeby odpalić jego samochód za pomocą kabli rozruchowych. Podłączyłem wszystko trzymałem ok 3 tyś obrotów wtedy on uruchamiał swoje auto. Natychmiast po uruchomieniu odpieliśmy przewody. Po odpaleniu kiedy wsiadłem żeby odjechać zauważyłem palącą się kontrolkę od ABS. W czasie próby nie działał układ ABS. Sprawdziłem bezpieczniki - OK ładowanie u mnie w porządku. Czytałem kilka tematów o abs i większość pisze o uszkodzonym czujniku. Pytanie czy odpalanie innego auta mogło spowodować awarię ukaładu czy po prostu zbieg okoliczności że awaria czujnika wyszła podczas odpalania. Próbowałem wykonać reset przez zgaszenie i ponowne odpalenia auta brak efektów, odpinałem też akumulator i nic kontrolka dalej świeci. Proszę o radę w sprawie możliwości diagnostyki układu, poprzez złącze OBD2 nie ma dostępu do ABS jest tylko do osprzętu silnika lub ewentualnie procedurę resetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Dzisiaj miałem wykonać diagnostykę zgodnie z opisem, ale rano jadąc do pracy po przejechaniu ok 3 km kontrolka ABS sama zgasła. Podejrzewam, że zakłócenie spowodowane było wahaniami napięcia podczas odpalania innego auta. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...