Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Nie działa poprawnie mechanizm czasowy pracy wycieraczek przednich


mistert

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z wycieraczkami przednimi w P11 sedan.

Otóż czasówka raz działa poprawnie, a raz nie.

Przeważnie jest tak, że włączając czasówkę zrobi jeden pełny ruch i się zatrzymuje. Po kilku(kilkunastu) razach - nie ma zależności - uda się włączyć i czasówka działa jakiś czas, ale reguły nie ma jak długo.

 

Gdzie mam szukać, co z tym fantem zrobić?

 

Ps. szukałem na ten temat, ale zawsze trafiałem na poradniki, kiedy wycieraczki głupieją bo nie potrafią zająć odpowiedniego ułożenia na szybie. Wtedy do czyszczenia jest silniczek. W moim wypadku zawsze są robione pełne ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn w środku? Ale z tego co prześledziłem tematy, to jeżeli problem był by ze stykami w silniczku to wycieraczki stawałyby w dziwnej pozycji, albo szalały.

One niby chodzą poprawnie raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij multimetr na wyjściu z czasówki lub pod silnikiem i zobacz czy podaje napięcie

Jak nie to coś ewidentnie na czasówce i do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi wskazać lokalizację czasówki? Grzebałem po książkach i necie, ale za cholerę nie mogę tego odszukać.

 

Dorwałem chyba ten moduł - jest po przeciwnej stronie podszybia w stosunku do silniczka wycieraczek.

 

Czy ktoś go może rozbierał/otwierał, żeby zobaczyć jak to wygląda w środku? Nie miałem jeszcze czasu na demontaż i pytam się z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem coś tam dorwał, ale wył.czasowy jest pod cokpitem za skrzynką bezpieczników i modułu komfortu. Zobacz sobie na aleg jak wygląda to rozpoznasz ;-). A po co rozbierać (jak dziecko)w środku układ scalony! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz primerę z roku 96,97 to masz po drugiej stronie przy kielichu ten moduł, a w środku jest płytka z elektronicznymi elementami. A problem jest i tak raczej w silniczku wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Typowe P11 - rocznik 97.

Załączam zdjęcia modułu.

Jak zobaczyłem styki to są w opłakanym stanie i mogły faktycznie zaśniedzieć. Przetarcie, elektrosol - zobaczymy jaki wynik. Obecnie jeszcze nie sprawdzałem, bo wydech zmieniam na kwasówkę i spawam  wszystko (aku odłączone).

http://www.kuponorganizer.pl/img_public/IMG_20140924_175956.jpg

IMG_20140924_175956.jpg

http://www.kuponorganizer.pl/img_public/IMG_20140924_175919.jpg

IMG_20140924_175919.jpg

 

 

PS. Układ do wymiany niestety. Dam znać jak podmienię.


Podsumowując.

Układ wymieniony i jak ręką odjął problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...