Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tempomat w P11


gizmoislands

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przejrzałem forum w poszukiwaniu informacji nt. tempomatu, ale nic konstruktywnego nie było, a rozmowy ostatecznie zbiegały z tematu.

Podobno niektóre egzemplarze p11 miały tempomat, więc zakładam, że wiązki kabli są we wszystkich.

 

Oryginalnego tempomatu oczywiście nie znalazłem, na innych forach były informacje, że ktoś złożył jeden z kilku (pasujących do innych modeli nissana).

Znalazłem w internecie do kupienia uniwersalny tempomat Waeco:

http://www.conrad.pl/Tempomat-Waeco-Magic-Speed-MS-.htm?websale8=conrad&pi=851329

 

Widziałem kilka ogłoszeń na zagranicznych portalach ze zdjęciami Primerek z podobnymi tempomatami.

 

Temat jest pewnie dość pożądany dla osób, które chciałyby zamontować u siebie takie udogodnienie.

Może ktoś podzieli się swoją wiedzą - najpierw czy da się go zamontować, a później podpowie jak.

A może ktoś montował już u siebie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje na USA miały tylko fabryczny tempomat. Wersje europejskie nie miały, tak więc możesz sobie pomarzyć o znalezieniu jakiejkolwiek wiązki do ASCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżdżące wersje z tempomatem (które można zobaczyć na portalach aukcyjnych) są wersjami na USA lub sam ktoś dołożył tempomat?

no ok, czyli nie szukamy ułatwień tylko myślimy jak zamontować uniwersalny tempomat kładąc samemu wszystkie przewody

W każdym bądź razie na naszym rynku są takie wersje, więc ktoś musiał sam dołożyć - mile widziane komentarze osób, które to zrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z tempomatem to nie są w żaden sposób fabryczne, są dokładane. ja dokładałem na oryginalnych gratach nissanowskich i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podziel się kolego informacjami. Ten link do sklepu był tylko poglądowy, lepszą opcją jest na pewno wstawienie oryginalnego tempomatu od innego modelu nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 

silniczek i linka,

sterownik tempomatu,
włącznik,
przełącznik
 
to już cały potrzebny komplet?
 
Znalazłem jakiś Manual Maximy, jest tam kilka schematów elektrycznych, jeden szkic silnika z elemantami tempomatu i informacje jak zdiagnozować problemy.
Ale na podstawie tego raczej nie uda mi się jeszcze czegokolwiek zdziałać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego schematu da się zdziałać wszystko. Manual od Maximy A32, lub Infiniti G20 i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebię trochę temat.
Też chciałbym udogodnić sobie życie i wpiąć właśnie tempomat " Waeco Magic Speed MS 50". Mam jednak parę pytań:
- gdzie wpiąć podciśnienie
- który kabelek odpowiada za prędkość?

Proszę pomóżcie, bo temat jest fajny!

Wkładane są też tempomaty Kinzle VDO, ale nigdzie nie widzę dostępności tego typu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...