Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mrugający Airbag


Browning
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak... W czasie jazdy zapaliła się kontrolka AIRBAG ciągłym światłem, po chwili zaczęła mrugać...

Mrugała tak do czasu podpięcia pod urządzenie diagnostyczne u znajomego- elektryka samochodowego...

Podpiął i zrobił wielkie oczy bo żaden błąd mu się nie wyświetlił. Zrobił reset na wszelki wypadek i problem zniknął, kontrolka zgasła...

Na godzinę... Po którymś tam ponownym odpaleniu samochodu kontrolka znowu zaczęła mrugać...

Nic nie było grzebane, zmieniane, rozkręcane itd w przeciągu roku więc tutaj nie szukam przyczyny ;)

Miał ktoś podobny przypadek? Macie jakieś pomysły?

Denerwujące jest to mruganie, a i fajnie by było gdyby poduszki jednak działały skoro są... :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka razem z centralką jest w tunelu centralnym pod schowkiem

nic się tam nie wylało? ...

Edytowane przez SieneK_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie mam żadnych wtyczek pod fotelem... Oprócz podgrzewania foteli które zamontowałem rok temu....

Jakieś inne pomysły?

Szukaj tam gdzie masz poduszki/kę... np. kierownica/kolumna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Troszkę czasu minęło, a ja nadal nic nie zrobiłem z poduszką...

Posprawdzałem tylko czy styki w sterowniku są ok i czy nie jest zalany.

Byłem podpinany jeszcze pod 3 profesjonalne komputery i żaden nie połączył się z poduszką... :(

Mój mechanik podpowiedział, że miał kiedyś podobny przypadek w swoim Nissanie Primera i że wymiana sterownika pomogła. Może być to prawda?

Nawet jeżeli to czy sterownik musi być taki sam jak obecnie posiadam? Są wszystkie inne, a z numerem który potrzebuje na alldrogo nie ma ani jednego...

Podpowiedzcie coś bo już sił zaczyna mi brakować...

 

Zdjęcie mojego obecnego sterownika:

fdsu9c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka nie zgaśnie sama, bo układ Airbagu nie ma samodiagnozy (jak ABS) i konieczne jest podpięcie pod "komputer" aby skasować błędy.  U mnie też miga i byłem 2x sprawdzić błędy ... według mechanika wyszły mu "jakieś bzdury" i na 99%  uwalony jest właśnie ten układ co u Ciebie.  Naprawiają to poprzez jakąś  "wymianę wkładu "  ale coś koło 400 zawołał , więc sprawę odłożyłem na "później" ;) 

Kasowałem kilkukrotnie kontrolkę według tego filmiku (błędy są dalej zapisane lecz "głębiej" ale kontrolka faktycznie gaśnie ) i czasem się kasowała , czasem nie , a jak się skasowała , to po jakimś czasie wracała .  Nawet kiedyś obserwowałem allegro pod kątem tego układu ale  ponoć jeśli układ taki był wyjęty z rozbitka , to jest on do wyrzucenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. z tą "autodiagnozą" to chodzi mi o to iż np. jeśli odepniemy czujnik ABS , to zaświeci się kontrolka ale jeśli wtyczkę wsadzimy  , to układ  to "zauważy" i kontrolka zgaśnie.  

W układzie Airbag kontrolka sama nie zgaśnie, bo trzeba samemu błąd skasować (ręcznie lub kompem) . 

 

"po strzale"  tzn. po odpaleniu poduszek, czy tylko po stłuczce ale bez odpaleniu poduch? 

 

 

PS: gdzieś czytałem iż kontrolki "czerwone" same nie gasną po ustaniu problemu, w przeciwieństwie do "pomarańczowych"  (ABS , check )

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowaliście ręcznie tego airbaga w TII po 2000roku?

U mnie kontrolka nie chce przejść do trybu naprawczego...

Sterowniki muszą zgadzać się numerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całkowitym odpięciu sterownika kontrola świeciła się ale nie mrugała...

To jak wytłumaczyć to że nikt nie może się podpiąć pod airbaga? Wszystko inne komputer wykrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kontrolka mruga. Po wypięciu ze sterownika (pomiędzy fotelami) trzech wtyczek kontrolka na pulpicie świeci bez mrugania.

 

Nie wiem co robić dalej, podpinianie pod komputery nic nie daje... Na komputerach wyświetla się opcja wejścia w airbag, ale łączy i nie chce się połączyć (raz się tylko udało)

Pomijam już że każdy za próbę podpięcia chętnie kasuje 50-100zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinają pod laptopa , czy pod  "narzędzie diagnostyczne" czyli coś jak niżej na focie? 

 

Ja kombinowałem z laptopem i setką chyba programów i kicha , a mechanik z podobnym "gadżetem" od razu wszedł gdzie trzeba i skasował co trzeba (chyba 30zł wziął za sprawdzenie błędów i skasowanie błędów na ABS I Airbag ) .

 

Może nie Terrano ale coś tu można wyczytać > http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1708059.html

post-61220-0-18912200-1420559667_thumb.jpg

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laptopem nikt nie podchodził...

Były to urządzenia podobne do tego co wrzuciłeś foto wyżej...

Jedno to był taki duży, zielony Bosch... Coś jak na zdjeciu:

113.op.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O salonie nie pomyślałem... Pojadę jutro do Nissana... :whistle:

Zobaczymy co powiedzą po podpięciu...

 

Gdyby okazało się że sensor padł to mogę go podmienić na jakikolwiek czy muszę dobrać taki sam numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinacje ;)

Blad poduszek kasuje sie kluczykiem, bylo opisane.

Diagnostyka jest prosta, odlaczyc poduszki - wszystkie, czyli maksymalnie cztery sztuki.

Na koncowki kabli odlaczonych od poduszek zapiac rezystory, skasowac bledy, jesli sie zapali airbag problem jest z wiazkami/sterownikiem/czujnikami. Jesli jest ok, podlaczamy kolejne poduszki i obserwujemy na ktorej pojawi sie blad - zaswieci airbag. Sterownik jest jednorazowy, podobnie czujniki poduszek bocznych - na dole slupkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też mruga air bag ale już sie przyzwyczaiłem i też zaczął mrugać bez przyczyny także jak naprawa nie droga to ja może skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro może uda mi się podpiąć znowu pod komputer, zobaczymy... :rolleyes2:


Termin z podpięciem się pod komputer mam na wtorek...

Sposób z filmiku od Dario88 u mnie nie działał, ale... Znalazłem taki film:

Po zrobieniu resetu wg tej instrukcji kontrolka poduszki gaśnie tak jak powinna i już jej nie wyrzuca :thumbsup:

Jest sens podłączać się jeszcze w serwisie w takim wypadku?

Edytowane przez Browning
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś z nudów sprawdziłem opcję z drugiego filmiku i nie zadziałała ale ta z pierwszego filmiku (klikając wyłącznikiem drzwiowym) zadziałała i lampka zgasła ...zobaczymy jutro podczas jazdy czy się pojawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwszą metodą próbowałem z 10 razy i nie udało się, drugą zadziałało za pierwszym razem :rolleyes:

Zrobiłem około 30km po mieście, gasząc i odpalając samochód i póki co błędu nie wyrzuciło... :innocent:

Zakładając że już się nie pojawi, jaki mógł być powód że go wcześniej wyrzuciło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład poduszki lub cos innego  po takim czymś sterownik sam sie nie uzdrowi ale wola pomóżcie

elektronika tak ma czasem nawet na aku spadnie napięcie i juz wyskoczy błąd różnie bywa

 

Jak tak w sumie teraz pomyślę...

Chwilę po pojawieniu się kontrolki airbag wymieniłem aku.

Poprzednie przestało z dnia na dzień kręcić przy plusowej temperaturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś z 6x gasiłem i odpalałem i też z 30 km zrobiłem ... nawet brakuje mi tego mrugającego napisu ;)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...