Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura chłodnicy i piana ze zbiorniczka wyrównawczego


Corey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się w moim pickupie problem z temperaturą. Jest wymieniony (na wiosnę tego roku) termostat. Pracował dobrze tz wskazówk rosła z temperaturą, odbijała z górnego położenia i utrzymywała się w środkowym położeniu. Wydaje się że to jest ok. Niemniej pojawił mi sie wyciek z tego zbiorniczka wyrównawczego połaczonego z chłodnicą. Co ciekawe robi się taka piana - jak wycieka z tego przelewu. Kolor brązowy, jest lekko śliskie.

 

Olej w silniku ma właściwy kolor i nie przybywa go.

 

Chłodnica jest gorąca, wiatrak się kręci - rury - te grubę sa również gorące.

 

Pytanie - co się może zje... zepsuć - bo wcześniej nie robiło się ciśnienie i nic nie wykapywało z tego zbiornika. - Padł znowu termostat?

 

I bonus - potrzeba mi uszczelek do okna zewnętrznych - może ktoś ogarnął już temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się w moim pickupie problem z temperaturą. Jest wymieniony (na wiosnę tego roku) termostat. Pracował dobrze tz wskazówk rosła z temperaturą, odbijała z górnego położenia i utrzymywała się w środkowym położeniu. Wydaje się że to jest ok. Niemniej pojawił mi sie wyciek z tego zbiorniczka wyrównawczego połaczonego z chłodnicą. Co ciekawe robi się taka piana - jak wycieka z tego przelewu. Kolor brązowy, jest lekko śliskie.

 

Olej w silniku ma właściwy kolor i nie przybywa go.

 

Chłodnica jest gorąca, wiatrak się kręci - rury - te grubę sa również gorące.

 

Pytanie - co się może zje... zepsuć - bo wcześniej nie robiło się ciśnienie i nic nie wykapywało z tego zbiornika. - Padł znowu termostat?

 

I bonus - potrzeba mi uszczelek do okna zewnętrznych - może ktoś ogarnął już temat?

 

 

coś mi się wydaje że ktoś ci dolał płynu do spryskiwaczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim pickupie wskazówka nigdy nie dochodziła do połowy no chyba że akurat się przegrzewał , zawsze była nieco poniżej połowy skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony termostat daje następujące objawy:

- zamknięty - silnik szybko się nagrzewa i za chwilę się gotuje

- otwarty - silnik ciężko jest zagrzać i nie trzyma właściwej temperatury

 

Piana w zbiorniku wyrównawczym świadczy zwykle o przedowatawaniu się "kompresji" z komory spalania.

Jeżeli oleju nie przybywa a ciecz chłodząca jest brudna i oleista to znaczy, że jest to ON.

Nie kopci przypadkiem na biało?

 

W każdym razie obstawiam UPG :(

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kopci na biało.

Tak silnik to Diesel

Co do oleistości płynu - to jest on taki jak każdy płyn chłodzący? Jego kolor wpada w braz - w tym aucie prócz wymiany termostatu nie wymieniałem płynu - zatem nie wiem co było wczesniej - moge przypuszczać że "borygo" jest różowe i zielone. Może się to rozwarstwiło ze względu na wiek lub dolewanie samej wody?

 

Jak odkręciłem korek od chłodnicy to przy korku było takie hmm białe serowate ;) coś (białe to nie było coś jak kawa z mlekiem ale o konsystencji gęstej śmietany)

 

Uszczelka pod głowica - zatem nie brzmi to zbyt dobrze...

 

Obserwuję i dam znac co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wypłucz odpowiednim preparatem aż będzie leciała z układu czysta woda , nawet 3 krotnie , potem zmień korek od chłodnicy i testuj co się dzieje ,

to nie patrol żeby od razu czapke w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak prawi Siara, wypłukaj i jak znam życie po tym zabiegu albo wyjdzie co go boli bo powinno pokazać nieszczelności albo mu się polepszy. Myślę że to najlepszy sposób, nie piszesz żeby były jakieś inne problemy prócz tego brudnego płynu więc nie doszukuj się uszczelki przynajmniej narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak się nie przyda, zawsze może zapoczątkować jakąś większą kolekcję  ;)

 

www.google.pl/search?q=destylator&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=XFs1VL3UNsa2OpCmgOgI&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=destylator+szklany

 

sorry, sorry  :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś by się tam w obieg wpięło

 

a wracając do tematu ... ten płyn to u mnie też miał trochę brązowy kolor w tamtym, poległym silniku, a wlewałem mu Petrygo wcześniej ... tyle że w V6 nie da się spuścić całego płynu z bloku bo trzeba dwie śruby poluzować a to mocno ryzykowne jest ponoć, czyli Petrygo zmieszane było z czymśtam 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do płukania vps engine flush ,valvoliny

a do tego testera kup orginalny płyn wurta - bo inne mogą pokazywać głupoty

a o takim domowym sposobie testowania jeszcze nie słyszałem :):):):0dance4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie testowałem, przed pierwszą zimą po zakupie chciałem wymienić płyn na coś pewnego ... spuściłem więc ile się dało i uzupełniłem w to miejsce Petrygiem, ale weszło tylko z 5L a cały stan to 11,5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff...

Chłodniaca 3 krotnie płukana, wymieniony płyn.

oraz.... wymieniony korek chłodnicy.

 

Brak efektu pienienia - czyli UPG była w tym przypadku nie trafioną diagnozą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i całe szczęście że to nie UPG

 

a z drugiej strony to jaka ulga jak się dowiedziałeś, że wymiana płynu "załatwiła" sprawę :)

"załatwiła" sprawę tak naprawde tylko wymiana korka - on był źródłem pienienia. A wymian apłynu to bonus i ratunek przed zima ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...