Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pluje olejem z silnika.


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każda turbawka używana coś wyplówa. Albo się saczy elastycznymi króćcami w wersji bez IC albo osią przepustnicy albo dzieśtam. Jedyny pożytek uszczelnienia tych miejsc to....oszczędność bo przepali i zamieni na pracę silnika. 

Obserwuj poziom oleju, może zamontuj manometr do bar na turbinie i pilnuj tematu czy nie czas na uszczelnienie turbawki lub pełna regeneracja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany oleju zrobiłem już niecałe 5000km i poziom oleju nie uległ praktycznie żadnym zmianom.


Odebrałem już samochód.

Nowa rura kolektorowa, geometria miała niewielkie odchyłki co zostało skorygowane.

Została zamontowana nowa uszczelka pod kolektorem ssącym. Jak wspomniałem wcześniej, przyczyną plucia olejem, a raczej taką mgłą olejową, była właśnie ta sparciałą uszczelka. Widziałem ją, była twarda jak kamień i kruszyła się w rękach.

Zwyczajnie straciła swoje właściwości uszczelniające, przez co przy kolektorze silnik się pocił, a w jednym miejscu wypluwało wspomnianą mgłę olejową.

 

Także znów wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To wszystko zależy od tego jak kto postrzega to "aż tyle".

Według mnie to był po prostu taki sik mgły/oparów oleju. To nie było jakieś broczenie olejem i chlapanie, to było coś na kształt takiego napylania mgiełką olejową. Także nie jest to raczej żadna wada tylko normalna rzecz. Tym bardziej, że oleju nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...