Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tylny zderzak. Są jakieś rodzaje?


fred77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedni zderzak i belkę już mam i trzeba będzie wymienić.

Teraz jeszcze muszę znaleźć tylny zderzak.

Terrano pięciodrzwiowy z '99 roku.

 

Czy to nie ma znaczenia jaki będzie ten zderzak czy muszę szukać od modeli z tego rocznika?

Czy te okrągłe tylne światła mają takie same mocowania jak te starszego typu?

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, ma być zderzak. Tylko chcę się upewnić co do mocowań. Będę raczej szukał takiego jaki mam ale gdyby się gdzieś trafił od nowszego modelu to chciałbym wiedzieć czy mocowania są takie same i wszystko inne będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz swojego wcale , czy co? Pytam, bo sam mam uszkodzony tylni zderzak (pęknięty) i  co jakiś czas przeglądam allegro pod tym kątem . No i jak pojawi się jakiś "fajny" (czytaj tylko do malowania ) , to cena zabija (ponad 300 +sama paka 50-60) , a znów jak kosztuje poniżej 200 to jego stan jest tragiczny i nie obejdzie się bez spawanie, szpachlowania i potem malowania .  Chyba na wiosnę swój ściągnę , dam pospawać (1zł za cm ) i potem do malowania , bo po co płacić 50 za pakę jak mój czasem jest w lepszym stanie niż te "okazyjnie tanie"   ;)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fred odbudowuje do stanu kolekcjonerskiego po poprzednich właścicielach druciarzach  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz swojego wcale , czy co? Pytam, bo sam mam uszkodzony tylni zderzak (pęknięty) i  co jakiś czas przeglądam allegro pod tym kątem . No i jak pojawi się jakiś "fajny" (czytaj tylko do malowania ) , to cena zabija (ponad 300 +sama paka 50-60) , a znów jak kosztuje poniżej 200 to jego stan jest tragiczny i nie obejdzie się bez spawanie, szpachlowania i potem malowania .  Chyba na wiosnę swój ściągnę , dam pospawać (1zł za cm ) i potem do malowania , bo po co płacić 50 za pakę jak mój czasem jest w lepszym stanie niż te "okazyjnie tanie"   ;)

Zderzak mam tylko jest krzywy, pęknięty przy prawym chlapaczu, oraz obtarty przy prawej lampie tak, że jest dziura na wylot. No i lakier pozostawia wiele do życzenia.

Kupię inny używany i nie popękany. Samochód planuję wstawić do blacharza to przy okazji powymienia wszystko i pryśnie farbą jak trzeba.

Prawa tylna lampa ma dodatkowo pęknięty klosz.

Zastanawiałem się nad tym by kupić brytyjską prawą lampę zrobić dwa tylne światła przeciwmgłowe, a światło cofania dać dodatkowe, o takie: http://sklep.wesem.pl/5/6655/halogenowe_lampy_robocze_br_halogeny_robocze_br_typu_lpr1

Inna opcja to taka by na brytyjską lampę założyć klosz z lampą cofania. Wówczas odbłyśnik dawałby lepsze światło podczas jazdy do tyłu. Chodzi mi głównie o to by było to przydatne szczególnie gdy jest ciemno.

Ale to już kosmetyka.

 

Udało mi się kupić używany przedni zderzak. Fakt, że drogi, bo 500zł ale cały. Udało mi się też kupić przednią belkę w nienagannym stanie, też 500zł. Moja jest krzywa i przegnita na bokach. Można by powiedzieć, że nie istnieją boczne fragmenty, do których przykręca się zderzak.

Fred odbudowuje do stanu kolekcjonerskiego po poprzednich właścicielach druciarzach  :)

A tam zaraz kolekcjonerski. Po prostu nie lubię gdy coś jest nie tak zrobione i na odwal. Nie jestem może aż tak dokłądny ale podstawowe rzeczy mają grać jak trzeba

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Fred jeszcze parę lat i będziesz mógł go zarejestrować jako zabytek i dziedzictwo kulturowe, w takim będzie stanie. A co do spawania plastiku, jak jest dobry gość to tak zrobi zderzak że nie do poznania, a mocowania przy okazji może wzmocnić. U nas jest w okolicy taki magik ale spawa już plastiki ładnych 10 lat jak nie więcej. :whistle:

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udało mi się kupić używany przedni zderzak. Fakt, że drogi, bo 500zł ale cały. Udało mi się też kupić przednią belkę w nienagannym stanie, też 500zł. Moja jest krzywa i przegnita 

 

Jaką przednią belkę? Tą przednią w ramie? Zderzak jest przykręcany do podłużnic ramy, przynajmniej góra i to ona trzyma go przy aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak jest przykręcony do stelaża a ten do ramy tak jest też z tyłem

post-20629-0-56634500-1415700853_thumb.jpg chodzi o to ten, jest niekompletny bo wycięty pod wyciągarkę 

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Fred jeszcze parę lat i będziesz mógł go zarejestrować jako zabytek i dziedzictwo kulturowe, w takim będzie stanie. A co do spawania plastiku, jak jest dobry gość to tak zrobi zderzak że nie do poznania, a mocowania przy okazji może wzmocnić. U nas jest w okolicy taki magik ale spawa już plastiki ładnych 10 lat jak nie więcej. :whistle:

Mój jest za bardzo sfatygowany. Nie ma co spawać. Co do stanu to ma być po prostu kompletny i jako tako wyglądać.

stelaż a nie belka ...  :D

Jedni mówią stelaż inni mówią belka. Dla mnie to belka. Stelaż to jest do namiotu albo plandeki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem ten przedni zderzak i tę belkę.

Belka wygląda jak nowa. Żadnej rdzy. A co do zderzaka to w końcu widzę jak wygląda fabryczny. Ten co mam teraz założony to jakiś zamiennik z włókna szklanego. Ktoś go dodatkowo przyciął bo nie pasował do wygiętej belki. Kruszy się tak, że nie trudno jest nawet przymocować tablicę rejestracyjną.

 

Ten nowy/używany to miód-malina. Ma nawet boczne uchwyty i takie dodatkowe nakładki po bokach.

 

9saq07.jpg

 

25rikqp.jpg

 

 

Belka też wzorowa. Moja nie ma bocznych części, które zeżarła rdza.

 

2mzbh9i.jpg

 

20qxbi9.jpg

 

2jbp3sx.jpg

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji. Potrzebuję albo nowe albo używane przednie kierunkowskazy. Mój prawy ma pęknięte mocowania i druciarsko jest przykręcony, a lewy ma wyłamany fragment krawędzi służącej do obsadzenia oprawki żarówki przez co jest nieszczelny i dostaje się do niego woda.

 

Szukam też klosza prawej tylnej lampy (tej ze światłem cofania). Mój klosz jest pęknięty, a lampa wewnątrz się brudzi i siedzi w niej wilgoć.

 

Czy ktoś może poratować tymi elementami?

 

 

Edycja.

Oglądałem ceny przednich kierunkowskazów na allegro. Znalazłem dwie oferty. Jedna dotyczyła dwóch kierunkowskazów - 200zł za dwie sztuki, druga oferta dotyczyła jednego kierunkowskazu - 180zł za sztukę. Nie liczę jeszcze kosztów przesyłki.

 

Z ciekawości zadzwoniłem do ASO. Jeden nowiutki kompletny kierunkowskaz z oprawką na żarówkę kosztuje u nich 210zł.

 

Tak więc chyba wyjdzie na to, że kupię dwa nowe.

 

Lepiej zapłacić trochę więcej i być pewnym, że dostanę nowe i nieuszkodzone lampy niż płacić prawie te same pieniądze za wątpliwej jakości lampy używane.

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc chyba wyjdzie na to, że kupię dwa nowe.

 

Lepiej zapłacić trochę więcej i być pewnym, że dostanę nowe i nieuszkodzone lampy niż płacić prawie te same pieniądze za wątpliwej jakości lampy używane.

Jakbyś kiedyś sprzedawał terrano to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kiedyś sprzedawał terrano to daj znać ;)

A to na pewno dam znać, tylko pamiętaj, że to nie są tanie rzeczy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...