Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaką macie butle na gaz w p10 ?


lisek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

niechciał bym zaczynać tematu typu jaki gaz do p10 bo napewno to było i niema co dalej mordować tematu.

 

Zastanawiam sie jaką butle założyć do p10. Bagażnik jest duży, ale jak wsadze dużą butlę w koniec bagażnika to zablokuje sobie możiwość zwiększenia pojemności bagażnika przez otwarcie tylnych foteli.

 

Butla w kole z koleji wydaje mi sie być bardzo mała jak na primerke.

 

Jak rozwiązaliście to u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudny wybór bo albo bagaznik albo mniejsza butla w kole. proponuje w koło zawsze zopstaje możliwość powiększenia bagażnika a tak jest zablokowany a miejsca niewiele więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik w miejscu koła zapasowego. Pojemność 42l, wchodzi 34l (czyli określone przez producenta 80%). A koło zapasowe w pokrowcu.

Też zastanawiałem się nad zbiornikiem walcowym, ale nie mógłbym wtedy korzystać ze składanych siedzeń i przewozić czegoś dłuższego. Poza tym stacji LPG u nas od groma. Jeżdżąc po mieście zatankuje sobie raz na dwa tygodnie, a na trasie i tak trzeba robić sobie postoje dla odpoczynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak koledzy mam butlę 40l mieści sie 32l zamontowaną w kole zapasowym. Kolo woże luzem w pokrowcu w bagazniku. Fakt, ze jak mocniej przykręcisz zakręt to i koło sie przesunie ale mozna je zablokować i zawsze mozesz je wyjac i wsadzić za tylne siedzenie - masz wtedy cały bagażnik wolny, a tak to lipa z butlą na stałe na powierzchni..

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanawialem nad latkom w sprayu, bo alufelgi mam 4, i jak bym chcial zmienic kolo to i tak na mniejszą 14tkę i dziwnie by sie jechało z jednym kolem:-)

 

czyli juz wiem jakom kupie butle :-) dziekuje wszystkim za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zbiornik w koło "STAKO" o pojemności 41l - taki wg. gaziarzy wlazl maksymalny... wlazi do niego w zaleznosci od stacji od 28 do 32 litrow. zazwyczaj 30. troche za mało. gaziarze niby mowia ze jest w normie, i ze mozna wielozaworem podregulowac, ale na wizyte regulacyjna trzeba czekac tydzien i podjechac z pustym zbiornikiem i nigdy jakos zgrac tego nie moge. i tankuje 30 litrow tak jakos ciagle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lepiej jak koledzy. Butla w kole , a zapas - przykręcona do oparcia kanapy dojazdówka. Tak więc bagażnik bez ograniczeń :)

 

Powiedz mi jak ty to zrobiłeś. Przecieżdojazdówka z tego co wiem to jest węższa ale na wysokość taka sama jak koło. Mi za cholere nie zmieści sie na stojaco - chociaż nie mam dojazdówki, ale przymierzałem kumpla bo chciałem kupić. jak ty to zrobiłeś :?:

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zbiornik w koło "STAKO" o pojemności 41l - taki wg. gaziarzy wlazl maksymalny... wlazi do niego w zaleznosci od stacji od 28 do 32 litrow. zazwyczaj 30. troche za mało. gaziarze niby mowia ze jest w normie, i ze mozna wielozaworem podregulowac, ale na wizyte regulacyjna trzeba czekac tydzien i podjechac z pustym zbiornikiem i nigdy jakos zgrac tego nie moge. i tankuje 30 litrow tak jakos ciagle....

rzeczywiście cos cieniutko z Twoją butlą i wcale w normie, to czemu u mnie w chodzi w butlę 42 litrowa ponad 36 litrów, wczoraj tankowałem na statoil i weszło dopkładnie 36,69litra gazu po 2.03zł/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cienko.... szczgolnie na trasie jest to malo komfortowe, ale w miescie spokostacji wiele i starcza na 200km. po prostu wielozawór odbija troche za szybko i juz.

 

btw. ceny lpg cos za szybko w gore na zime poszly.... we wrocq jeszcze ponizej 2 PLN, ale chyba juz niedlugo...

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu u mnie w chodzi w butlę 42 litrowa ponad 36 litrów, wczoraj tankowałem na statoil i weszło dopkładnie 36,69litra gazu po 2.03zł/l

 

To jakoś nie dobrze. Powinno ci wchodzić według normy max 34l. Ale zawsze może wejść więcej zanim zawór odbije. Mogą być 2 przyczyny. Zakładam że masz prawidłowo ustawiony zawór odbijający w butli.

 

Poprostu gazownicy jak chcą dużo gaziku sprzedać to obniżają cisnienie gazu na zbiorniku głównym i takim sposobem ładują nam więcej gazu. Zawór w butli jeżeli ma niskie ciśnienie ładowania to odbija o wiele póxniej niż powinien normalnie odbijać.

 

1. Wiec albo źle masz ustawiony zawór odbijający przez gazowników co montowali ci gaz,

2. Albo na stacji gdzie tankujesz jest słabe ciśnienie gazu....

 

:twisted: PZD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejwiecej zawsze wchodzi tak samo niezaleznie od stacji na której tankuje gaz, a cos niedobrego może się zdazyć z tak ustawionym zaworem, ale według zasady, ze w butle w chodzi 20%mniej gazu jak wynosi jej pojemność to powinienem tankować ok 34l gazu, wiec chyba nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczywiście, ze nic ci sie nie stanie. Przy takiej rożnicy pojemności 34 a 36 to żadna różnica. Gdyby chodziło o więcej albo gdyby zawór nie odbijał to co innego. A tak to możesz jeździć bez obawy...

 

PZD :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...