Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] QG18DE - problem z za niskimi obrotami


adi76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc - bo nie mam pomysłu co tak naprawdę może być nie tak.

Ale zacznę od początku. 

Po ostatniej wizycie u mechanika, moje autko ma problemy z obrotami (dodam że robione zawieszenie). Problem polega na tym, że podczas jazdy, wciskając pedał sprzęgła, obroty spadają do 200-300rpm. Zdarzyło się już, że zgasł mi na podczas skręcania do posesji. Robiłem przeróżne procedury opisane w manualu (m.in. nauka wolnych obrotów itd.). Bez żadnego skutku.

Zasadniczo silnik dobrze trzyma obroty, problem występuje przy spadkach prędkości obrotowej silnika. Dodatkowo przy próbie odpalenia na ciepłym silniku, bez przygazowania, sztuka ta się nie udaje - auto gaśnie. Załączam 2 linki do wideo z zachowaniem się mojego autka. Być może miał ktoś coś podobnego i będzie w stanie mi coś doradzić.

 

Najbardziej w tej całej zabawie dziwi mnie to, że przed oddaniem do mechanika wszystko było ok, co wykluczałoby uszkodzenie przepływomierza, silnika krokowego lub zabrudzenie przepustnicy czy tym podobne. Jedyne co mi powiedział mechanik, to to, że odłączył na weekend akumulator. Czyżby to mogło mieć wpływ na zachowanie się mojego samochodu po naprawie ?

 

Poniżej linki do wideo pokazującego jak się zachowuje silnik, gdy próbuję go odpalić (gdy jest już ciepły) oraz jak reaguje na dodawanie gazu na postoju.

 

Liczę na pomoc z waszej strony

 

odpalanie na ciepłym silniku: http://youtu.be/1FSIXkdy0zA

spadające obroty podczas przygazowywania: http://youtu.be/whW1ycixVuI

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać że świeci się check. Sprawdzałeś jaki błąd wywala? Miałem podobny przypadek, padł mi wtedy przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dopisać, że chcek engine pali się bo odpaliłem go (podczas testów) z wypiętym przepływomierzem, więc to nie ma wpływu na opisaną sytuację.

 

ps. tak przy okazji mam pytanie czy jest ktoś w okolicy Łodzi, kto ma Consul'a (interface, taki jak w ASO) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie moze skoro po odebraniu auta od mechanika zaczelo sie to dziac to on cos spierdzielil ? Ja bym rzadal u niego naprawy tej usterki skoro przed oddaniem bylo wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...