Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tłumik


sylwek1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujące pytanie czy tłumik od terrano do 99roku np ten

 http://allegro.pl/nissan-terrano-2-7-1988-1999-tlumiki-uklad-wydech-i4757684705.html

,pasuje do terrano 2 z 2002 roku...a jeśli nie to w czym jest różnica

dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam

Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacz po uchwytach czy są w tych samych miejscach co stary tłumik , jeśli chodzi o podwozie to takie samo więc wygięcia rur będą pasować . 

Nie wiem jakie ma wyjście silnik 3l .w tym przypadku może się coś różnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już :)

super  :thumbsup: ... możesz jeszcze 3d..5d - to też ma znaczenie przy ramie i budzie  ;)

-------------------------------------------

@Gruby wymieniał cały wydech ostatnio, będzie zorientowany pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już... no co nowy jestem :whistle:


super  :thumbsup: ... możesz jeszcze 3d..5d - to też ma znaczenie przy ramie i budzie  ;)


-------------------------------------------

@Gruby wymieniał cały wydech ostatnio, będzie zorientowany pewnie

już... no co nowy jestem :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest różnica. Tłumik do 2000 a po 2000 wygląda zupełnie inaczej. Tylko rura kolektorowa jest ta sama, choć ręki za to nie dam sobie uciąć. Wiem bo wymieniałem cały od kolektora po tylny zderzak i też szukałem. Co prawda nie sprawdzałem czy można przerobić ten sprzed liftu bo jest tańszy ale być może. Ja kupiłem konkretnie do modelu i rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumik zakupiony...kpl z uszczelkami i uchwytami 498 zl (jakość wykonania na 5...po montażu się okaże) ,w czwartek mam wolne więc montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z montażem nie powinno być problemu, tylko najpierw przymierz sobie żebyś nie potrzebnie nie odkręcał. :whistle: ja musiałem którąś rurę przyciąć o jakieś 2 cm i to właśnie wyszło po przymiarce. Dobrze zamontuj bo łatwo sobie przypalić później gorącym wydechem lewy amortyzator, tam jest niewielka odległość pomiędzy nimi. Pochwal się jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkam się pochwalić :) , plany mam ambitne ...wymiana wszystkich olejów,filtrów,gum na półośce,uszczelkę pod miską,tłumik i odboje przód...wszystko zakupione+skrzynka piwa i....do roboty :wave:


tłumik zdemonowany,odbój lewa strona założony,miska odkręcona(trzyma się na jakimś silikonie lub kleju....nie wiem jeszcze jak ja odkleić ale pomyślę w sobotę) filtr oleju odkręciłem ręką.Jutro przerwa...opijanie żonki auta :whistle: ...a w sobote jak głowa pozwoli będę działał dalej z nissanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskę młotkiem gumowym obstukać i podważyć tylko nie podrap / wygnij powierzchni które się stykają.

ale tam powinna być normalna uszczelka no chyba że ktoś już grzebał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskę młotkiem gumowym obstukać i podważyć tylko nie podrap / wygnij powierzchni które się stykają.

ale tam powinna być normalna uszczelka no chyba że ktoś już grzebał ...

Manual, przynajmniej w benzynie podaje uszczelkę ale w płynie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby włożyć rurę która idzie od kolektora do tłumika trzeba odkręcić belkę od skrzynki biegów bo inaczej nie włożysz rury. No chyba że odkręcisz wał. Ale tego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie odkrecalem. Trzeba tylko kolo sciagnac zeby odkrecic przy kolektorze. Ja ta rure wlozylem bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W longu inaczej się nie da. Trzeba odkręcić. Przerobiłem ten temat miesiąc temu. Po dwóch godzinach walki z włożeniem rury na swoje miejsce wziąłem się za odkręcanie belki. Trzeba jeszcze pamiętać żeby podeprzeć czymś skrzynie. Najlepiej lewarkiem. Ułatwi to później montaż belki na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady  :0recourse: .  W poniedziałek po pracy kontynuacja .


miskę młotkiem gumowym obstukać i podważyć tylko nie podrap / wygnij powierzchni które się stykają.

ale tam powinna być normalna uszczelka no chyba że ktoś już grzebał ...

miska odklejona ,ale nie ma możliwości aby ją wyjąć  (a trzeba ją dobrze wyczyścić ) wygląda na to ze trzeba rozebrać pół przodu aby poszła niżej .Chyba że robie coś żle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz.

Trzeba most rozebrać. Tę rurę która idzie od dyfra do prawego koła i jeszcze belkę podtrzymującą most (przy wyjściu na wał).

Upierdliwa robota ale nie poddawaj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz.

Trzeba most rozebrać. Tę rurę która idzie od dyfra do prawego koła i jeszcze belkę podtrzymującą most (przy wyjściu na wał).

Upierdliwa robota ale nie poddawaj się ;)

kutwa :)

zachciało sie nissana:)

Edytowane przez sylwek1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudź, są gorsze marki i do tego nic nie zaoszczędzisz bo wszystko muszą robić "fachowcy", a tak sam zostałeś fachowcem dla swojego nissana. Skojarzenia z pewną reklamą wskazane. :nissan::devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo mnie nie było... praca.Most wyciągnięty,nie obyło się bez kilku wiązanek...ale najważniejsze że miska już wyczyszczona i przy okazji chcę zakonserwować przód(jak zdemontowałem pół samochodu to jest lepszy dostęp do zakamarków:)) a następnie skręcanie    :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łee, to już z górki masz ;)

Kilka dni temu zakończyłem podobną walkę także trzymam kciuki za powodzenie projektu :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, namawiamy Was do zakładania tematów-relacji (foto) z większych napraw ...

W takim temacie na bieżąco możecie uzyskać podpowiedź, poradę ... a w przyszłości posłuży on innym, żeby nie powielali ewentualnych błędów ... a i Wam może się przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...