Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tłumik


sylwek1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrząd w KA24E robiłem. Zdjęć mało mam ale jak się ogarnę to wrzucę coś. W razie pytań podpowiem co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, namawiamy Was do zakładania tematów-relacji (foto) z większych napraw ...

W takim temacie na bieżąco możecie uzyskać podpowiedź, poradę ... a w przyszłości posłuży on innym, żeby nie powielali ewentualnych błędów ... a i Wam może się przydać :)

OK  ...będą i zdjecia ;) 

Sylwek, to powinno Ci pomóc http://terranoirk.ru/forums/manual/R20_93/EM%20-%20Engine%20Mechanical%20.pdf

Na skróty się nie da niestety.

Witam Kolegów

Nie masz kolego wiecej takich instrukcji....byłbym wdzięczny.

Podwozie (przód) walniety odrdzewiaczem,podkładem i konserwacją.

Miska na swoim miejscu tak jak i 1 część tłumika.

Wymontowałem pompę i obudowę termostatu w celu wymiany uszczelek(były tam delikatne wycieki spod uszczelek).

Po umyciu mostu zauwazyłem(po nocy)wyciek spod uszczelki,przy okazji chcę wymienić orink i simering....i tu jest problem nie moge nigdzie takiego dorwać

szer zewn 53 wew 32 wys 10 i wys z kołnierzem 16....macie koledzy jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji poszukaj na forum. Jest tu przyklejony temat z takimi gadżetami.

Gdzie masz ten wyciek z mostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji poszukaj na forum. Jest tu przyklejony temat z takimi gadżetami.

Gdzie masz ten wyciek z mostu?

lewa strona ,wyjście na półoś(ta krótsza) pokrywa na 5 śrub...i ciekło spod uszczelki.Uszczelkę dorobiłem ,chciałem wymienić równiez simering...ale jest nie do zdobycia(nigdzie nie ma ,a w jedynym sklepie powiedzieli że mogą ściągnąć za 5-6 tygodni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewa strona ,wyjście na półoś(ta krótsza) pokrywa na 5 śrub...i ciekło spod uszczelki.Uszczelkę dorobiłem ,chciałem wymienić równiez simering...ale jest nie do zdobycia(nigdzie nie ma ,a w jedynym sklepie powiedzieli że mogą ściągnąć za 5-6 tygodni)

Nie wiem o co chodzi, ale nie widzę tego co napisałem w poprzednim poście. Widzę tylko cytat. Tak więc powtórzę.

Zapytaj o ten simering w sklepach, bądż hurtowniach z częściami do maszyn rolniczych. Często się zdarza, że jeżeli coś jest nie dostępne w sklepach motoryzacyjnych, to tam mają to od ręki.

Edytowane przez wa-fel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek tu popatrz http://nissan4u.com/parts/terrano2/el_r20/1995_10/type_51/power_train/front_final_drive/illustration_1/

znajdziesz numer interesującej Cię części i może łatwiej będzie ją namierzyć.

Co do części z Agromy itp to można sobie śruby nietypowe kupić czy coś w ten deseń ale łożysk czy uszczelniaczy bym nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten simering jest z podwójnym uszczelnieniem...hmmm ciężko to wytłumaczyć.taki rozmiar jest w pralce polar:) ale z jednym uszczelnieniem


Sylwek tu popatrz http://nissan4u.com/parts/terrano2/el_r20/1995_10/type_51/power_train/front_final_drive/illustration_1/

znajdziesz numer interesującej Cię części i może łatwiej będzie ją namierzyć.

Co do części z Agromy itp to można sobie śruby nietypowe kupić czy coś w ten deseń ale łożysk czy uszczelniaczy bym nie polecał.

to jest ten z nr 31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest temat o tłumikach :P 

może byście założyli nowy, albo podczepcie się pod jakiś stary :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

most już zamontowany,olej w silniku zalany,w przednim moście i skrzyniach też,pompa wody uszczelniona nowy płyn chłodzący zalany,filtr powietrza wymieniony.

Było juz uruchomienie silnika :dribble: ...jak na razie nic nie cieknie :) .Muszę jeszcze dokupić filtr paliwa bo ten co kupiłem w komplecie nie pasuje,ja mam chyba z podgrzewaczem (od dołu dochodzą kabelki).

Dzisiaj wyszarpalem prawa półoś aby wymienić gumy...jutro montaż półosi i odbojnika.Jak zdążę to się zabiorę za kończenie TŁUMIKA :) i wymiane oleju w  moście z tyłu.

Pozdrawiam

Sylwek

Edytowane przez sylwek1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek to nie podgrzewacz na filtrze a czujnik wody :wave:

:0recourse:

Edytowane przez sylwek1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozejrze ci się za tym zimerem bo montowałem 2 sztuki kumplowi i załatwiłem to w dwa dni dam ci znać jak będziesz jeszcze potrzebował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozejrze ci się za tym zimerem bo montowałem 2 sztuki kumplowi i załatwiłem to w dwa dni dam ci znać jak będziesz jeszcze potrzebował

OK

jak na razie założyłem poprzedni, nie wygladał zle ale co nowy to nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z montażem nie powinno być problemu, tylko najpierw przymierz sobie żebyś nie potrzebnie nie odkręcał. :whistle: ja musiałem którąś rurę przyciąć o jakieś 2 cm i to właśnie wyszło po przymiarce. Dobrze zamontuj bo łatwo sobie przypalić później gorącym wydechem lewy amortyzator, tam jest niewielka odległość pomiędzy nimi. Pochwal się jak poszło.

tłumik zamontowany ,trzeba było skracać rurę nad mostem o jakies 5-6 cm,a pozatym pasuje OK.Wymieniłem uchwyt na koło zapasowe(moje było zdezelowane)odświeżyłem felgę zapasu. Półoś zamontowana (wystarczy odkręcic drążek kierowniczy oraz dół amortyzatora i wchodzi bez wiekszych problemów).Zamontowałem światła dzienne zostało jeszcze podlączenie pod + z stacyjki(jaki kolor?).Jutro mam zamiar przestawic drążki skrętne na frezach bo przod mi sedzi a regulacji juz brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimeringi są umnie sztyka 26 zł jak potrzebujesz daj znać sylwek1975

Edytowane przez łysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimeringi są umnie sztyka 26 zł jak potrzebujesz daj znać sylwek1975

dzięki za info

w sobotę zrobię małą wycieczkę i zobaczę czy mój nie cieknie ...i się odezwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czekam na info :wave:

Przepraszam że się nie odzywałem ...ale w pracy był młyn

simering nie cieknie (więc na razie nie potrzebuję ,ale za pomoc dzięki :0recourse: )....uszczelka pod miska też nie ,pompa wody również :dribble:

wszystkie pozostałe plany za autem zrealizowane.Pozostało się cieszyć z jazdy ...a wiosną troszkę połatać podłogę i wymienić progi

aaaaaaaaa i kupiłem sobie 4 oponki terenowe :rolleyes:

mam jeszcze pytanko czy terrano posiada kontrolkę od napędów(4x4),jeśli tak to gdzie? 

Pozdrawiam

Sylwek

Edytowane przez sylwek1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka ... w desce rozdzielczej rzecz jasna, w zależności od wersji może być różnie zlokalizowana

ale wpierw proponuję sprawdzić wtyczki przy reduktorze, to najczęstsza przyczyna braku "sygnalizacji napędów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka ... w desce rozdzielczej rzecz jasna, w zależności od wersji może być różnie zlokalizowana

ale wpierw proponuję sprawdzić wtyczki przy reduktorze, to najczęstsza przyczyna braku "sygnalizacji napędów"

dzięki ...  sobotę spędzę w garażu (to już tradycja :) )to posprawdzam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...