Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

most tylny, lsd


irek78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanizm_r%C3%B3%C5%BCnicowy  nic prostszego, przede wszystkim specjalnym olejem, jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pytaj, a i jeszcze przeczytaj tu ci pare spraw naświetli http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/58096-awaria-tylny-most-pytanie-t2-95r/

Edytowane przez fikolek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły to zwykły niczym się nie różni od innych mechanizm różnicowy powoduje napędzanie któryś z kół , SLD to takie ustrojstwo w grószce mostu które powoduje że obie półośki są spinane ze sobą tarczkami i przez to masz rozłożony napęd na dwa koła równomiernie , prostym sprawdzeniem czy masz SLD to stań na trawie i but jak zryje trawę z dwóch stron to znaczy że masz SLd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często pada pytanie ,, jak sprawdzić czy mam blokadę LSD "

tak też odpowiem :) 

podnieść tylny most go góry, tak aby obydwa koła nie dotykał ziemi

ręką zakręcić jednym z kół

jeżeli drugie koło będzie się kręciło w tą samą stronę

oznacza to że jest blokada LSD 

 

piszę to bo ostatnio sam szukałem :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę  tak jak opisał to ceniakenzo własnie mnie zdziwiła naklejka lsd na tylnym moście i nie wiedziałem co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły to zwykły niczym się nie różniący się od innych mechanizm różnicowy, na śliskiej nawierzchni powoduje napędzanie tego koła które ma większy uślizg. LSD to takie ustrojstwo w gruszce mostu które powoduje że obie półośki są spinane ze sobą tarczkami i przez to masz rozłożony napęd na dwa koła w miarę równomiernie. Prosty sprawdzian czy masz LSD: stań na trawie i but ... jak zryje trawę z dwóch stron to znaczy że masz LSD

 

Sorry kolego, ale ze słowotoku który nam zafundowałeś ciężko było cokolwiek zrozumieć (nawet nam, wiedzącym o co chodzi) ... dlatego pozwoliłem sobie na małą korektę, a LSD to już przy okazji ...

Nie każdy musi być Miodkiem, ale do stawiania kropek chociażby ... wcale nie trzeba studiów kończyć  :wave:

-------------------------------------------------------------------------

@Irek ... 

silnik, owszem pytaj bo chyba nie było takiego tematu

ale o LSD było -naście razy i to całe referaty ... przysiądź żesz chłopie i przewertuj trochę nasze zasoby

pzdr  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...