Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?


elsebo
 Udostępnij

Qashqai-a J11  

330 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego Qashqai-a II wybrałem/am?



Rekomendowane odpowiedzi

Zły pomysł ,jazda na tempmacie ,w okresie docierania. Należy unikać jazdy z tą samą prędkością na dłuższych odcinkach. A  1600 km to chyba dotyczy benzyny. Diesla coś ok.3000-4000 km ...przynajmniej zawsze tak było

 

W instrukcji jedyna uwaga o dłuższym okresie docierania dotyczy tylko silnika K9K czyli 1,5 dci, dla wszystkich pozostałych okres docierania okreslony jest na 1000 mil czyli 1600km. Co do jazdy na tempomacie - święta racja, ale nie mogłem się powstrzymać od sprawdzenia zużycia paliwa na tempomacie... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor będzie bardzo trudno wybrać :) cień nocy piękny kolor, widziałem raz czerwonego na żywo i muszę powiedzieć że z dachem szklanym wyglądał godnie:) Ale mam jeszcze pytania jak pozwolicie - nie mogę się doszukać - jakie światła mijania ma tekna? bo do dziennej LED ale mijania nie wiem jakie są? czy jest te tzw. "dynamiczne doświetlanie zakrętów"? z tyłu światłą są w technologii led? (choć tu nie ma to dla mnie dużego znaczenia bo widziałem na żywo i po prostu są ładne;) ), No i pytanie też ważne - w wyposażeniu nie widzę autoalarmu? co Wy w tej kwestii robiliście?

P.S.1 trochę patent z "filcami" budzi we mnie pewną niepewność czy może mały nie smaczek , ale bardzo pocieszające, że nie znalazłem tu , aby któś miał z tym jakiś problem.

P.S.2 Z góry wybaczcie za te ilości pytań i niepewności ale w końcu jak na auto mam wydać ponad 100tys to stresik jednak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor będzie bardzo trudno wybrać :) cień nocy piękny kolor, widziałem raz czerwonego na żywo i muszę powiedzieć że z dachem szklanym wyglądał godnie:) Ale mam jeszcze pytania jak pozwolicie - nie mogę się doszukać - jakie światła mijania ma tekna? bo do dziennej LED ale mijania nie wiem jakie są? czy jest te tzw. "dynamiczne doświetlanie zakrętów"? z tyłu światłą są w technologii led? (choć tu nie ma to dla mnie dużego znaczenia bo widziałem na żywo i po prostu są ładne;) ), No i pytanie też ważne - w wyposażeniu nie widzę autoalarmu? co Wy w tej kwestii robiliście?

P.S.1 trochę patent z "filcami" budzi we mnie pewną niepewność czy może mały nie smaczek , ale bardzo pocieszające, że nie znalazłem tu , aby któś miał z tym jakiś problem.

P.S.2 Z góry wybaczcie za te ilości pytań i niepewności ale w końcu jak na auto mam wydać ponad 100tys to stresik jednak jest.

Witam,

 

Kilka uwag do wersji tekna:

- mijania są także LED, jest też automatyczna zmiana z długich na mijania w sytuacji pojawienia się jakiegoś pojazdu z przodu - działają bardzo dobrze

- nie ma dynamicznego doświetlania zakrętów ani w wersji włączania przeciwmgielnych ani w postaci reflektora skrętnego.

- autoalarm jest zwykle jako dodatek od dealera, warto go mieć w takiej zintegrowanej formie z centralnym zamkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor będzie bardzo trudno wybrać :) cień nocy piękny kolor, widziałem raz czerwonego na żywo i muszę powiedzieć że z dachem szklanym wyglądał godnie:) Ale mam jeszcze pytania jak pozwolicie - nie mogę się doszukać - jakie światła mijania ma tekna? bo do dziennej LED ale mijania nie wiem jakie są? czy jest te tzw. "dynamiczne doświetlanie zakrętów"? z tyłu światłą są w technologii led? (choć tu nie ma to dla mnie dużego znaczenia bo widziałem na żywo i po prostu są ładne;) ), No i pytanie też ważne - w wyposażeniu nie widzę autoalarmu? co Wy w tej kwestii robiliście?

P.S.1 trochę patent z "filcami" budzi we mnie pewną niepewność czy może mały nie smaczek , ale bardzo pocieszające, że nie znalazłem tu , aby któś miał z tym jakiś problem.

P.S.2 Z góry wybaczcie za te ilości pytań i niepewności ale w końcu jak na auto mam wydać ponad 100tys to stresik jednak jest.

 

Swiatla w tekna to full ledy. Z tylu sa klasyczne zarowki. Nie ma zadnego doswietlania zakretow ani swiatel adaptacyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj oświetlenia jest na stronie 8-29.

Ktoś tu kiedyś wklejał tą tabelkę, ja przepiszę na szybko

TEKNA

1.Dzienne, mijania, drogowe - LED

2. Przednie przeciwmgielne: H8

3. Boczne kierunkowskazy (te w lusterkach) - LED

4. Tylna lampa zespolona:

  - kierunkowskaz zwykła żarówka 21W, zaś

 - świała tyle + dodatkowe trzy punkty STOP - LED
5. Tak samo trzecie światło STOP - LED

6. Światło cofania, oświetlenie tablicy, tylne przeciwmgielne - zwykłe żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kolor nr 1 to ten: http://waynesworldautobloguk.files.wordpress.com/2014/02/waynesworldauto-co-uk-2014-nissan-qashqai-004.jpg

Choć sam jeszcze QQ nie mam, planuję kupić dopiero w przyszłym roku, to raczej zdecyduję się na ten kolor właśnie. Choć żonie podoba się też czarny :) Zobaczymy... Ma ktoś na forum takiego niebieskiego w wersji TEKNA? Chętnie obejrzałbym kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzięki. Wychodzi, że z tyłu też jest LED w większości :) a też doczytać nie mogę czy jest automatyczna zmiana świateł dziennych na mijania? W podziękowaniu, jeśli dojedzie do finalizacji zakupu obiecuję, że także wrzucę zdjęcie żony zegraka i bransoletki zza kierwonicy! Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie obejrzymy... :)

Załóż też nowy temat by można było precyzyjnie i bez konsekwencji wypowiadać się o wdziękach obu Twych "Piękności";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzięki. Wychodzi, że z tyłu też jest LED w większości :) a też doczytać nie mogę czy jest automatyczna zmiana świateł dziennych na mijania?

Tak  jak A60 już pisał jest automatyczne włączenie drogowych (w oparciu o kamerę zamontowaną w okolicach lusterka) to co dopiero takie coś jak dzienne/mijania  :whistle: Oczywiśćie jest automatyczne przełączanie dzienne/mijania. Masz 4 poziomy czułości. Nie jest to zwykły czujnik badający "ciemność", ale chyba współpracuje z zegarkiem/GPS. Bo gdy np. w dzień wjedziemy w tunel, albo jest niebo mocniej zachmurzone - to włączy mijania, ale podświetlanie zegarów i mapy GPS są ndal w trybie dziennym. Żeby nie było tak cukierkowo - system ten czasami się wali i ni z gruchy ni z pietruchy włączy w środku słonecznego dnia/poranka miania oraz tryb podświetlania zegarów/GPS w trybie nocnym - czyli w dzień nic nie widać hihihi. Ale można ręcznie to wszystko przełączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zrobiłem awanturę w salonie, zjechałem kierownika salonu, który sprzedawał mi auto. Powiedziałem, że jeśli w poniedziałek nie otrzymam z powrotem sprawnego auta, to wysyłam oficjalne pismo do Nissan Polska i zacznę korzystać z uprawnień z rękojmi (żądanie niezwłocznego usunięcia wady, żądanie wymiany auta na nowe, jednostronne oświadczenie o obniżeniu ceny lub - ale to już leasingodawca na mój wniosek - odstąpienie od umowy sprzedaży auta). Zażądałem też rekompensaty za to, że próbowali mnie oszukać - w protokole odbioru jest oświadczenie dealera, że samochód jest w dobrym stanie techniczym. Kierownik potulny jak baranek po moich krzykach błagał, żebym dał im jeszcze 1 dzień.

 

Mam nadzieję, że poskutkuje, a jak nie, to idę na wojnę. I zgłoszę ich do Turbo Kamery w TVN Turbo.

Edytowane przez VistulaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze ,tak ma być.Skoro się podłożył,anie spierał,to było tak jak mówię.Nie powiadomili centrali o problemie z nowym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żeby nie było tak cukierkowo - system ten czasami się wali i ni z gruchy ni z pietruchy włączy w środku słonecznego dnia/poranka miania oraz tryb podświetlania zegarów/GPS w trybie nocnym - czyli w dzień nic nie widać hihihi. Ale można ręcznie to wszystko przełączyć.

 

ani mnie nie nerwuj bo dzisiaj znowu jechałem "na ślepo" jak mi zegary zgasły a ja w okularach przeciwsłonecznych bo mi słońce w twarz ślepi ....ehhh..... byle do 1 przeglądu (jeszcze 4 tysie) bo mi się nie chce wcześniej do nich jechać .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani mnie nie nerwuj bo dzisiaj znowu jechałem "na ślepo" jak mi zegary zgasły a ja w okularach przeciwsłonecznych bo mi słońce w twarz ślepi ....ehhh..... byle do 1 przeglądu (jeszcze 4 tysie) bo mi się nie chce wcześniej do nich jechać .....

 

Ciekawe, nigdy mi sie nic takiego nie zdarzylo. Jedyna anomalia jakiej uswiadczylem to w trakcie jazdy we mgle. Kiedy w koncu wyjechalem z zamglonego obszaru i pogoda zrobila sie normalna swiatla drogowe nie przelaczyly sie na dzienne. Pozniej wszystko funkcjonowalo normalnie. A, nawigacja w nocy nie chce przelaczyc sie w tryb nocny automatycznie tylko trzeba to zrobic manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, nawigacja w nocy nie chce przelaczyc sie w tryb nocny automatycznie tylko trzeba to zrobic manualnie.

musisz to sobie ustawić na Auto ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy jestem az tak durny, ze tego nie zrobilem, az pojde dzisiaj do garazu zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie działa to trochę odwrotnie tzn jak przełącza mi światła nagle w dzień gdy wiade w tunel lub parking podziemny włącza światła ale nie przełącza wyświetlacza na tryb nocny ale jak się ściemnia lub jest ciemno jak uruchomię samochód zawsze się przełącza

 

dotyczy to jednak wszystkiego a nie tylko nawigacji

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonili z serwisu, auto naprawione i do odbioru. Coś było nie tak z wiązką elektryczną zasilającą cewkę zapłonową. O 17:00 odbieram samochód, zobaczymy czy rzeczywiście coś naprawili czy tylko skasowali błąd z komputera - wyjdzie na jaw szybko, bo silnik rwał na niskich obrotach, więc od razu da się wyczuć czy odwalili fuszerkę.

Edytowane przez VistulaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga. Te silniki mają 4 osobne cewki zapłonowe. Cewki, jak to w renówkach bywa, nałożone są bezpośrednio na świece zapłonowe. Zresztą nie tylko renówka stosuje takie rozwiązanie, bo tak jest po prostu wygodniej, taniej, ogranicza okablowanie do minimum. Jeśli rzeczywiście problem był w zasilaniu którejś z cewek, to i tak musieli wymienić Tobie najprawdopodobniej całą wiązkę zasilającą wszystkie cewki. Bez względu na sposób naprawy życzę powodzenia. I daj znać czy już wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem w końcu swojego białego N-Teca 1.6 DIG-T. Zrobiłem na razie zaledwie ok. 150 km, więc wiele napisać jeszcze nie mogę ale generalnie samochód mi się podoba. Może jedynie zawieszenie mogłoby być trochę sztywniejsze (ale to już moje osobiste preferencje z Astry III). Czujniki w kołach zimowych uaktywniły się po kilku km. Nawigacja ma wprawdzie w nazwie 2013 ale jest już na niej obwodnica Lublina, którą oddali w zeszłym roku, więc nie wiem w końcu, jak to jest. Po wyświetleniu w menu wersji mapy nazwa kończy się bodajże na E_R1 czy jakoś tak. Muszę to jeszcze sprawdzić. Coś więcej będę mógł napisać, jak zrobię nieco więcej KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem w końcu swojego białego N-Teca 1.6 DIG-T. Zrobiłem na razie zaledwie ok. 150 km, więc wiele napisać jeszcze nie mogę ale generalnie samochód mi się podoba. Może jedynie zawieszenie mogłoby być trochę sztywniejsze (ale to już moje osobiste preferencje z Astry III). Czujniki w kołach zimowych uaktywniły się po kilku km. Nawigacja ma wprawdzie w nazwie 2013 ale jest już na niej obwodnica Lublina, którą oddali w zeszłym roku, więc nie wiem w końcu, jak to jest. Po wyświetleniu w menu wersji mapy nazwa kończy się bodajże na E_R1 czy jakoś tak. Muszę to jeszcze sprawdzić. Coś więcej będę mógł napisać, jak zrobię nieco więcej KM :)

 

Zazdroszczę, ja odbieram czarnego w środę. Dziś wysłali do mnie dokumenty do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, ja odbieram czarnego w środę. Dziś wysłali do mnie dokumenty do rejestracji.

 

Jak czarny to zestaw dobry kup - naturalne irchy i grube mikrofibry powodzenia z walką z zaciekami i kropkami  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czarny to zestaw dobry kup - naturalne irchy i grube mikrofibry powodzenia z walką z zaciekami i kropkami  :whistle:

 

Kup, kup, potwierdzam. Mam w garazu caly kufer specyfikow i mysle, ze i tak moglbym jeszcze cos dokupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czarny to zestaw dobry kup - naturalne irchy i grube mikrofibry powodzenia z walką z zaciekami i kropkami  :whistle:

 

Wiem, wiem.... drugi czarny w rodzinie po Peugeot 207. Wyrobię sobie bicepsy.....

A był wcześniej srebrny Citroen...... ech...... jakie rysy, zacieki, kropki....... toż nie wiedziałem co to takiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza do tego super"mocnego" lakieru made in eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...